pLasTy.

MERIDA Fan Club

Recommended Posts

Mi-am cumparat o merida si sunt foarte multumit de ea,o recomand si la ceilalti biciclisti!Astept inscrieri si poze!B-)

• Upvote 2

Detaliaza si tu si pune poze! Pai asa incepi un fanclub, astepti de la altii. Ia atitudine, da exemplu, spune de ce iti place mai mult ca alte marci.

probabil ca nu stiati, dar in 2001, Merida a cumparat 49% din Specialized B-)

si ca sa fiu chiar ontopic, nu stiu de ce, dar cand ma gandesc la bicicletele Merida, imi vine in minte combinatia de culori verde + negru.

Inca nu am facut niciun km cu ea pt ca sunt racit(am pneumonie:() si nu am voie sa merg:Pimi place firma merida pt ca mie mi se pare ca sunt niste biciclete bune(au piese foarte bune pe ele) frumoase (ma refer ca au cadrele foarte bine facute si le da un aspect frumos) si imi plac culorile am sa mai zic cateceva sapt viitoare cand ies cu bicla si vin si cu niste poze>B-)

Macar ce este si cu ce-i echipata puteai sa zici.

Acum o sa te superi pe mine, dar tot te intreb:

Tu deschizi un fanclub pentru o bicicleta cu care n-ai mers niciun kilometru? Ca are piese bune pe ea? Are alte piese decat biciclete cu aceeasi echipare?

Util ar fi sa traduci ceva de aici: MERIDA - SECOND LARGEST MANUFACTURER IN THE WORLD at Factory Direct Bikes

Apoi sa te gandesti la ce face Merida sa fie deosebita si alegerea dintre ea si alta similara.

Mie imi plac Merida, insa si mie imi vin in minte culorile negru-alb-verde si frane pe disc.

Cine este cu Merida e din "familia mea" . Am si eu una de sosea , facuta pe bucati .

Imagine postată

Arata foarte tare bicicleta cu bulinele galbene :)

Si eu sunt Fan Merida, am o bestie rosie si una verde (mai murdara):

[ATTACH=CONFIG]15373[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15374[/ATTACH]

Foarte buna idee pt Fan-club Merida si eu sunt posesorul unei Merida Matt Sport 100 din 2006 combinatia de culori verde brotac-albatru-gri foarte faina, o maneabilitate si ciclistica care nu ma dezamagit si se potriveste stilului meu.

Poate ar fi fain pe viitor sa facem si o intrunire a posesorilor de Merida cum se obisnuieste prin alte domeni.

o zi frumoasa

Salut!

Si eu sunt mandrul posesor al unui Merida TFS Trail.

Personal imi place Merida mai ales pentru raportul calitate-pret foarte bun.

Spor la pedalat.

Le cube eu am deschis acest topic pt ca nu era la Fan club:)Eu mi-am zis parerea despre bicla.Nu cred ca este vreo problema8-|Omt ce model este bicla?Eu am o Merida Matss Tfs trail 500-D.

Bicicleta am luat-o pe bucati,iar cadrul este Merida TFS Trail 500 D (exact ca si al tau :)) )

La Merida, C & D este serios de afaceri, cu milioane $ investit deja, ele continuă să crească în ceea ce priveşte finanţarea de a eforturilor de cercetare şi dezvoltare. Numai prin cercetare intensivă & D, Merida poate realiza obiectivul său de a aduce cele mai bune biciclete la dispoziţia consumatorului.

Depăşirea provocărilor de a produce un cadru de calitate de magneziu a fost destul de dificil. La fel de provocatoare ca a fost în curs de dezvoltare un cadru care ar satisface utilizatorul final. Pentru a ajuta în acest proces Merida inrolat ajutorul Mondial de Fotbal şi călăreţi Olimpice din întreaga Europă. Testarea lor şi feedback-ul a fost critice pentru dezvoltarea generală a magneziu serie noua greutate redusă şi design inovator LRS.

Profil şi secţiune transversală a FLEX lor de-scaun ŞEDERE şi lanţul de-sejururi urmaţi ideea de bază a unui apartament-Sping. În combinaţie cu această formă, un high-specifice, combinate tech permite spate rămâne a se înclina în sus şi în jos, pentru a absorbi forţele verticale.

Când sa-ti imaginezi pe osie de roata din spate, fiind un punct fix, complet principal-triunghi, inclusiv-scaun tub şi categorie de partea de jos pot urma impactului pe verticală, în timp ce FLEX-stagii indoi ca un fel de legătură între flexibilă în drop-out precum şi de cadrul principal de-.

Acest lucru dă o câţiva milimetri de călătorie, dar Merida nu spune real, suspensie spate - toate acestea, toată lumea poate observa pozitive beneficiază de absorbanţa vibraţii excelent pe accidentat de inalta frecventa, la fel ca cele găsite pe un drum de-brute de suprafaţă sau pietriş.

Pe lângă forma specială a cruce şederii lui-secţiuni, FLEX-ŞEDERE structură compozită foloseste high-tech fibre Vectran şi Spectra, care ajută precum şi de a absorbi vibraţiile.

Ca rezultat, spate-roata de carbon lor nou-cadre păstrează roata din spate mai stabile şi previzibile, în manipularea decât orice alt cadru convenţionale.

Mai puţin oboseala călăreţ şi o mai drept de conducere-line - datorită FLEX-ŞEDERE.

2006 MERIDA Matts TFS de cadre sport au format maintubes. Datorită lor de ani de experienţă de lucru cu aluminiu, Techno de formare sistem permite Merida a ajunge la similare, desenelor şi modelelor tub de externe, ca o HFS-Tube; printr-un procedeu mecanic formare. Diferenţa esenţială dintre HFS şi TFS este că schimbarea în paralel de formă externe şi-grosimea peretelui nu este posibilă cu TFS.

A 2006 mid-range Matts Sport MTB cadru, cu TFS în formă de tuburi arată aproape identice în cazul în comparaţie cu un 2005 HFS-cadru, cu toate că greutatea nu va fi destul de atât de scăzut.

Matts rame sport nu au doar cursa dovedit forma MERIDA a principalelor tuburi, dar, de asemenea, 3-D forjat drop-outs, noi lanţ de formă ovală, sejururi si super-ou înţepenit-cap de forma-tub.

Acest lucru înseamnă: un pachet atractiv de functii reale de clasă superioară, pentru bani de gama medie.

Google translate nu face o treaba asa de buna precum cred unii. De aceea eu n-am postat o traducere automata.

Matts rame sport nu au doar cursa dovedit forma MERIDA a principalelor tuburi, dar, de asemenea, 3-D forjat drop-outs, noi lanţ de formă ovală, sejururi si super-ou înţepenit-cap de forma-tub.

Parca te deranjez cu ceva Le Cube mereu trebuie sa atragi atentia la ceva:(

Un coleg de servici are o Merida Road 905, care este o bicicleta minunata prin perspectiva pret/calitate. Eu apreciez foarte mult bicicletele Merida si consider ca cineva daca vrea sa le laude, trebuie sa o faca intr-o maniera mai responsabila.

Nu ma deranjezi cu nimic, doar vroiam sa stiu ce te-a determinat sa deschizi un thread in care n-ai spus nimic dar vroiai pareri ale altora. Faptul ca ti-am dat indicii despre ce poti face util din punctul meu de vedere, nu te obliga la nimic, dar parca nici sa-ti bati joc de cei de aici (printr-un copy/paste al unei traduceri automate sub orice critica) nu-i un lucru tocmai lasat asa. Eu chiar am sperat si dupa postul meu anterior sa spui ceva util, sau macar sa traduci un paragraf corect. Nu-i datoria ta sa faci asta si nu te obliga nimeni, asa cum nu te obliga sa deschizi treaduri daca n-ai chef sa scrii in ele.

Tot referitor la "a atrage atentia", s-a intamplat sa fiu eu inaintea altora, dar nu inseamna ca tu ai facut ceva bun si eu m-am luat de tine aiurea.

Le cube eu nu am timp sa stau toata ziua pe forum mai am si scoala:)mai degraba nu mai deschideam acest topic si era mai bine:(

Mai puţin oboseala călăreţ şi o mai drept de conducere-line - datorită FLEX-ŞEDERE.

pe departe cea mai amuzanta traducere =))=))=))=))=))=))

Pacat ca nu este calumea google translate.M-ar ajuta la engleza;=))=))

Edited by plastys

Si eu sper sa fiu incantat de ea si imi plac foarte mult culorile la biclele merida fata de celelalte firme!

desi sunt fan Pinarello, imi plac si cadrele merida...cand imi voi cumpara Pinarello voi deschide si eu un Thread: Pinarello fan club.

La inceput i-am pus furca Slice Premium de la Cannondale iar apoi o furca onda (300 grame)

Prezent si eu cu o merida matts 10, care isi asteapta modificarile odata cu caldura.Un pic prafuita in urma iernii, dar sta la caldurica si ii e bine si asa. Are in jur de 1600km, majoritatea pe sosea, drept urmare a si primit slick-uri de 1.4. Acum in iarna am luat o roata completa spate cu 8pinioane.

[ATTACH=CONFIG]15485[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15481[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15484[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15483[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15482[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15481[/ATTACH]

Imagine postată

Cosminteologu este foarte superba bicla ta;)pacat ca nu rami merida fan club:|stop cum ai tu pe spate am si eu:))