pLasTy.

MERIDA Fan Club

Recommended Posts

Am veni cu niste imagini!Sper sa va placa:P[ATTACH=CONFIG]15541[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15542[/ATTACH]

Merida Matts 500 a fost furata anul trecut si acum am trecut tot la o Merida, HFS 2000.

Hop şi eu cu ale mele.

Cadru Merida HFS 3000 echipat de mine. Linie XT, furcă SID Race, frâne XTR, roţi fulcrum. Absolut încântat de ea.

[ATTACH]15600[/ATTACH]

Bicla de triatlon, Merida Warp 5, echipat tot de mine. Linie ultegra 2x10, ghidon Synop de la ScorpionRider (mersi!), roţi mavic.

[ATTACH]15601[/ATTACH]

Cursiera veche, tot o Merida. Acum am vândut-o.

[ATTACH]15599[/ATTACH]

În concluzie, oricât ar huli unii marca, face unele chestii chiar bune.

În concluzie, oricât ar huli unii marca, face unele chestii chiar bune.

De ce ar huli cineva marca asta?

Here is my precious, e cea mai buna bicicleta pe care am avut-o si sunt incantat de ea. E un TFS XC 500D

Cam asa arata si MERIDA mea acum, a mai rămas doar cadrul din configuraţia originala, tocmai am pus frânele Magura Louise FR, angrenaj LX, pinioane SLX si lant XT, plus pedale cu o fata spd si nişte cauciucuri Advantage de la Maxxis.

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Daca ne uitam la concursuri nationale si internationale e imposibil sa nu gasim bike-uri merida. Stim cu totii ca echipa Merida Multivan e pe primul loc in clasamentul uci, desigur asta nu inseamna ca nu se poate si cu un scott,cannondale sau cu ori care sa ajunga la nivelul acesta, dar totusi...................Merida ii Merida.

Atasez si eu niste poze cu bike-ul meu si cu alu prietena mea.

http://3.bp.blogspot.com/_4xObTWBqmYk/S2LnChdkNqI/AAAAAAAAAWM/AkJIfL_ND2s/s1600-h/IMAG0021.jpg

@cosminteologu> Bănuiesc că te referi la preţ. Modelul de anul trecut e cam 2500 de lei cu furcă şi tijă de şea.

Merida are biciclete si in Turul Frantei? Stiu ca la XC sunt primii. De asemenea stiu ca in ABSA Cape Epic au facut o figura frumoasa. E vorba de aceeasi echipa ca in campionatul mondial de XC sau de alte echipe ce au biciclete Merida? Sunt curios in ce competitii mai apar biciclete Merida si ce echipe sau rideri le folosesc.

Din pacate anu trecut Merida nu a avut biccilete in TDF, dar daca nu ma insel sunt actionari la Specialized care au cavut biciclete la vreo 3 echipe.

Desi nu sunt fan in mod special Merida,dar imi plac ca si mtb-uri si ce inovatii auduc industriei,unde acum sunt copiati de multi.Fan serios sunt pt Cérvelo sau Wilier sau Fontana,dar pt mtb chiar prefer merida in cea mai potrivita culoare,Team!Look at it and wheep!;)(pt specificatii tehnice cautati in galeria de douazecisisase-uri!)

Frumoasa bicicleta sa o stapanesti sanatos!De unde ai cumparat kilometrajul acela?

cum de ai observat ''kilometrajul'' ,cand sunt alte lucruri mai speciale la ea?:) Ala e un ''amarat'' de VDO Z3 cu o gramada de functii de care iti dai seama ca nu ai nevoie...a,da,l-am cumparat de la magazin;)).

crezi ca are rost sa specific exact ce magazin cand sunt in Germania magazine la tot coltul care iti aduc cam tot ce vrei,numa bani sa ai.(:|

cum de ai observat ''kilometrajul'' ,cand sunt alte lucruri mai speciale la ea? Ala e un ''amarat'' de VDO Z3 cu o gramada de functii de care iti dai seama ca nu ai nevoie...a,da,l-am cumparat de la magazin.

crezi ca are rost sa specific exact ce magazin cand sunt in Germania magazine la tot coltul care iti aduc cam tot ce vrei,numa bani sa ai.

cam arogant :) oricum "felicitari" pentru bicla e super faina

In sfarsit mi-am achizitionat si eu calut. M-am invartit, m-am sucit, m-am razgandit, pana la urma am ajuns la un MTB de 20''. N-a mancat el doar jaratic dar asta cred ca e spre binele meu. O sa invat mai usor sa-l strunesc si sa-l potcovesc cu ce i se potriveste mai bine.

Asadar e vorba de Merida Matts 40, luata in schimbul a 1650 de arginti.

Prima impresie n-a fost tocmai favorabila ei, personal asteptand mult mai multe de la ea. Dar dupa ce am gasit cea mai buna pozitie pentru sa si dupa ce am bagat 3,5 atm in cauciucuri (aveau 1,5) a inceput sa ma incante.

Ca "tuning" i-am scos claxonu' si ochiu' de pisica alb, urmand sa pun in locul lui un far.

Deocamdata ii voi cumpara doar o dracie d-aia care curata si unge lantul, niste aripi si un ciclocomputer. Apoi o voi scoate, cat e vara de lunga, prin niste padurici si ceva sosea (o zona deluroasa - Dealul Mare pentru cunostintele lui Bachus:">). Astfel vom ajunge sa ne cunoastem mai bine, iar in viitor ne vom face reciproc cadouri. M-am gandit ca n-are rost sa ma apuc sa schimb ceva la ea inainte sa fac niste km, sa vad ce-mi convine si ce nu.

[ATTACH=CONFIG]16599[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16600[/ATTACH]

cursiera:Merida HFS 905 full Ultegra 6600 si 6700

[ATTACH=CONFIG]16897[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16898[/ATTACH]

MTB Merida HFS 5000-D full XT si XTR

[ATTACH=CONFIG]16899[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]16900[/ATTACH]