pLasTy.

MERIDA Fan Club

Recommended Posts

In oala aia primesc de mancare bicicletele :)

Si daca va uitati bine se vede si furca veche (Dart 2) :)

Multumesc, multumesc si sper sa se inmulteasca la anu :D

La sfarsitul sezonului vreau sa schimb cadrul cu

Imagine postată

si sper ca la anu sa am buget sa imi mai fac o bitza de oras si de antrenamente defapt sa refac bicicleta originala (Trail) si sa am o bitza pt xc :)

Parca e pom de craciun tija de sa. Cate are pe ea:D si ce sunt? Foarte frumoasa ca design si combinatia de culori foarte reusita. Sa o stapanesti sanatos

Multumesc de aprecieri :) si mie-mi place de numa. Ar fi asa : Camera de rezerva lipita cu banda, un stop care a venit cu ea, un stop cu baterii si cablu de siguranta. Cand merg in ture las cablu si stopul acasa....dar prin oras le car dupa mine.

MERIDA MATTS TFS XC 900D, il am aproape de un an si sunt foarte multumit de ea.

Se comporta foarte bine in padure (deja am cateva maratoane cu ea) si merge excelent pe sosea cu slick-uri.

Pacat ca anul aceasta nu mai exista acest model, iar seria TFS este echipata destul de slab pentru 2010!!!

Are cineva un tabel cu geometria modelului TFS XC 2009? Sau macar valorile pentru cadrul de 18"? Pe site-ul lor nu am gasit nimic.

MERIDA! Sunt foarte multumit de bicicleta mea. Momentan am un Cross 800D si un 96 1000D-2010. Ultima Iesire:Muntele Mic de ! Mai. Anul trecut am testat si pe Transalpia si la cateva concursuri... Foarte multumit sunt!

Eu am un HFS dar am luat toata bicla, nu pe bucati. Daca te ajuta, stiu ca HFS 1000 D are undeva la 11 kg.

Multumesc pentru raspunsuri.

Am avut un HFS 3000 si cadrul (fara cuvetarie, colier tija si suruburile V-urilor) cantarea 1520g la marimea 18" desi ei spuneau ca are 1380g...

Acuma cel de 18" se vrea a fi de 1700g (infricosator de greu pentru un HT la pretul de 990lei, pe catalog)

Drept este ca au schimbat geometria cadrului (partea frontala, pentru rigiditate mare) dar treaba asta sa coste 300g (dupa tabelul lor) mi se pare cam ciudat...

Nu are nimeni cantarit un HFS 3000 fara cuveti si colier ???

Ce mi-a placut la HFS...?!

Foarte stabil pe coborari, dar puturos la virajele de viteza (posibil sa fi fost marimea cadrului de vina)

Pe urcari....cel mai bun prieten al meu :(

Planul de viitor este sa iau un cadru de 16" ;)

De azi am intrat si eu in randul posesorilor de merida. Mi-a venit bicicleta, o merida tfs trail 700-d 2009 si sunt tare incantat de ea. Abia astept sa dau o tura cu ea pe niste poteci de padure. :-?

Hehe, si eu tot de curand am intrat in categoria posesorilor de Merida cu un S-Presso 500-D. Trebuie o mica revizie si reglaje, dar deja am facut 2 ture cu ea.

Salut, am comandat recent un cadru Merida MATTS Tfs Trail, 700-D, model 2010

Sincer, nu prea arata a ceea ce am comandat din catalog.

Aici se pot vedea diferentele :

http://www.fileden.com/files/2007/10/8/1492809/rect3708.png

Cadrul primit are 2,1 kg

iar catalogul prezinta asa ceva :

BikeFun - MERIDA - Biciclet

Rog pe cei care au ceva similar sa-mi dea un mesaj sau un comment cu o parere.

Merci