ovidiu

22.05.2010 - Maraton Tg.Secuiesc- Kezdimaraton 2010

Recommended Posts

S-a decis pana la urma la ce ora se da startul si de unde?

Am incercat sa intru pe site de mai multe ori si nici macar nu vad unde se pot face inscrierile online, ca sa ne usuram un pic treaba inainte de start!

Pe site-ul maratonului este precizat ca inscrierile se vor face la fata locului, in ziua competitiei.

Bun, si la ce ora trebuie sa fim la START? Eu voi pleca de acasa in ziua concursului si ar fi bine de stiut ora la care se da startul ca sa stiu cand sa plec.

Am intrebat de la organizatori, startul se va da la ora 10 am.

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:01 ----------

S-a decis pana la urma la ce ora se da startul si de unde?

Am incercat sa intru pe site de mai multe ori si nici macar nu vad unde se pot face inscrierile online, ca sa ne usuram un pic treaba inainte de start!

Scuze, dar siteul e asa de dezorganizat incat nici macar un numar de tel sau o adresa de mail unde sa te adresezi in legatura cu mai multe informatii. Sper sa-l puneti la punct pana la concurs!

Bafta la organizare!!!

Startul se va da la ora 10, nu sunt inscrieri online, inscrierile se vor face la fata locului, startul se va da de pe langa Sala Polivalenta, de fapt intre Sala Polivalenta si Stadion.

Daca aveti nevoie de mai multe informatii va ajut bucuros, daca am informatiile necesare...

PS. Nu sunt organizator, dar incerc sa ajut. :)

Startul se va da la ora 10, nu sunt inscrieri online, inscrierile se vor face la fata locului, startul se va da de pe langa Sala Polivalenta, de fapt intre Sala Polivalenta si Stadion.

Daca aveti nevoie de mai multe informatii va ajut bucuros, daca am informatiile necesare...

PS. Nu sunt organizator, dar incerc sa ajut. :D

Multumim de informatie. Acum stiu cum ma organizez.

@Laco:spune-mi te rog cum se numeste strada cu Sala Polivalenta sau strada de pe care se va da startul.

Strada Stadionului. Pe harta unde apare acea minge de tenis.

Intrari in oras: dinspre SV- Brasov, dinspre S- Covasna, dinspre N- M Ciuc, dinspre E - Onesti, Bacau, dinspre NV -Balvanyos.

[ATTACH]19169[/ATTACH]

Cati participanti au fost anul trecut la maraton?

Irelevanta informatie: 60-70 participanti. A fost prima editie si probabil a fost subestimat.

Merita deplasarea.

---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:52 ----------

@Laco:spune-mi te rog cum se numeste strada cu Sala Polivalenta sau strada de pe care se va da startul.

Usor de gasit venind dinspre Brasov. Orasel mic. Toata lumea stie de Sala Polivalenta sau Sala Sporturilor... P.S.: Nu sint Laco...

Informatia are relevanta deoarece inscrierile se fac in ziua competitiei si un numar mare de participanti ar putea pune probleme organizatorilor.

Informatia are relevanta deoarece inscrierile se fac in ziua competitiei si un numar mare de participanti ar putea pune probleme organizatorilor.

Si totusi, nu are nici o relevanta, deoarece este foarte probabil, ca organizatorii stiu numarul concurentilor din anul trecut, si vor fi pregtatiti. Deci, daca nu esti organizator, sau nu vrei sa te pregatesti sa ajuti la inscrieri, nu prea vad relevanta.

Sa inteleg ca venind dinspre Brasov o sa intru in oras pe strada cu Sala Polivalenta,numai ca trebuie sa casc ochii dupa ea ,nu?Pe partea stanga a strazii din ce vad din harta de mai sus sau ma insel?

Din ce imi amintesc eu de anul trecut, Sala Polivalenta nu e chiar la "sosea", ci e ascunsa in spatele blocurilor de pe drumul dinspre Brasov. Deci trebuie facut undeva stanga de pe drumul ce intra in oras... oricum orice localnic poate sa te indrume spre ea, toata lumea stie unde e... stai linistit! ;;)

Venind dinspre Brasov, este un sens giratoriu, unde treci inainte, daca treci pe langa o statie Petrom, esti pe drumul cel bun. Dupa vreo 500 m ai stadionul pe partea stanga a drumului. Parchezi masina intri in stadion si te uiti la dreapta. O sa vezi sala polivalenta.

O intrebare, sunt putin cam derutat, pentru ca am tot buntonat si n-am gasit nimic din ce cautam...

In afara de acces auto personal, se mai poate ajunge cu altceva la Tg.Secuiesc? Tren am cautat si n-am gasit, ma gandesc ca exista ceva microbuze-autobuze dinspre Bv.

Sunt microbuzele care pleaca din Brasov spre Onesti, Bacau, Suceava etc.

http://www.autogari.ro/Transport/Brasov-Bacau/141-79.aspx

http://www.autogari.ro/Transport/Brasov-Targu_Secuiesc/141-816.aspx

Ar mai fi si varianta trenului Sfantu Gheorghe-Covasna-Tg Secuiesc-(Breţcu), dar nu recomand, il poti intrece cu bicicleta asa tare merge.

Treaba e ca eu din Sb.trebuie sa plec daca e sa vin (pana in Bv.sa zic ca m-as fi descurcat cu transportul), dar n-o sa pedalez din Bv.pana in Tg. Secuiesc ;)

Mai analizez si o sa ma pronunt daca particip ;)

LE: Mersi de info, si de altele daca vor mai venii.

Poate nu mai inteles, microbuzele care merg in moldova trec prin Tg Secuiesc, dar sunt si microbuze Brasov- Tg Secuiesc.

Ar mai fi si varianta trenului Sfantu Gheorghe-Covasna-Tg Secuiesc-(Breţcu), dar nu recomand, il poti intrece cu bicicleta asa tare merge.

Am inteles, eu la fraza de mai sus m-am referit cand am zis ca nu vreau sa pedalez atat ;)

program:

8-9:30-inscriere

9:30 deschiderea oficiala

9:45 chemare la start

10:00 start

pana la ora 16:00-concurs pt.copii,prezentare de dirt

18:30 premiere

20:00 concert

---------- Post added at 19:38 ---------- Previous post was at 11:59 ----------

Cazare:

pt. doua pers. este 35/camera, camerele sunt cu doua paturi.

pensiune Hangya

525400 Tg. Secuiesc, Jud.Covasna, str. Kossuth Lajos nr.23,

Pt. rezervarii:+40-744-770.680

M-am nascut la Tg. Secuiesc, am buletin din Sf. Gheorghe si stau la Oradea. Ma duc acasa pe 21 la o nunta care o sa aiba loc pe 22 dupa masa de la ora 4. Cu ocazia Maratonului o sa bag si bitza langa plicul cu bani. Spor la organizare, ne vedem la start.

Un track GPS actualizat cu trasele exista ?

Indiferent de vreme maratonul se va sustine pe data stabilita/

In caz de vreme ploioasa recomandam caucucurile de noroi.

---------- Post added at 14:29 ---------- Previous post was at 14:25 ----------

Un track GPS actualizat cu trasele exista ?

Toate datele sunt expuse pe siteul nostru