Biciclaru

BIANCHI Fan Club

Recommended Posts

astazi am devenit posesorul unei Via Nirone 7 Alu, am facut o tura scurta prin trafic si pe langa faptul ca este aratoasa se comporta si bine.Bianchi o bicicleta cu stil.

Foarte frumoasa.

Am sa va arat si eu ceva mai rar de la Bianchi. Daca stiti ce model e va rog sa-mi spuneti ca eu inca nu am aflat. Furca fata nu este cea originala. Schimbatoarele cat si manetele de la schimbatoare si manetele de la frana sunt cele originale. Shimano 100 GS. Amgrenajul este cel original(si pedalele), lantul tot cel original cu care am luat-o acuma 8 ani. Ghidonul este si el cel original, coarnele nu. Vopseaua tot originala. Si sa nu va luati de mine ca am lantul pe foaia mica si pinionul mic http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif .

Imagine postată

Imagine postată

Ma inscriu cu entuziasm in fan club Bianchi.

-cadru: Bianchi 928 carbon nano tech

-furca: Bianchi full carbon

-set cuvete: FSA semi-integrate

-tija ghidon: Pro Bike aluminiu

-ghidon TEC? aluminiu

-ghidolina: Giant

-tija sa: Millennium carbon

-sa: Selle Italia SLR XP

-STI: Shimano Ultegra 6600 SL

-schimabtor fata: Shimano Ultegra 6600 SL

-schimabtor spate: Shimano Ultegra 6600

-angrenaj: FSA Gossamer cu rulmenti Dura Ace (50/34)

-grup pinioane: Shimano 105 5600 (12/25)

-frane: Shimano Ultegra 6700

-lant: Shimano Dura Ace 7900

-pedale: Look Keo Carbon

-roti: Shimano Dura Ace 7800

-cauciucuri: Schwalbe Ultremo R1

-camere: Giant/Kenda

-suport bidon : Giant carbon

-inchizatori roti: KCNC titan

-camasi,cabluri: Shimano

-ciclocomputer: Cateye wireless

greutate: undeva intre 7,7-7,8 kg

Imi este tare draga :)

Imagine postată

Dupa ce o fugaresc nitel vin si cu impresii despre cum se comporta cadrul si furca in anumite situatii.Sunt curios pe piatra cubica cum se simte.

• Upvote 2

In mare asa v-a arata bicicleta mea pentru anul asta. Probabil ca o sa sufere niste upgrade-uri la grupset, dar in general asa v-a ramane.

Acum sunt fan Biachi cu acte in regula.

Imagine postată

• Upvote 7

Mi se pare mie sau e mai frumoasa a mea? :P

La cum arata,cred ca stie sa faca multe...sa te duca pe culmi inalte. ;)

ia uitati-va unde sint fabricate multe bicle bianchi:http://www.bianchi.com.tr/

si un magazin de biciclete bianchi pe care l-am vizitat acum,in iunie:Imagine postată

Bicicleta mea Bianchi.9.6 kg.

Apropo, nu stie cineva unde pot sa gasesc alt sit si bar tape de culoare celeste?

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Din pacate in Romania nu gasesti nicaieri si nici cei de la Kero nu-ti aduc, nici macar pe comanda. Sa comanzi de pe site-ul oficial nu merita, numai pentru atat lucru, caci te rupe curieratul. Eu mi-am luat de afara la o iesire in toamna trecuta. Daca ai drum macar in Ungaria gasesti la un magazin (uite aici http://www.mozgasvilag.hu/hely/bringaboard_kerekpar_es_snowboard_kereskedes), dar suna-i inainte (vorbesc engleza) sa verifici stocul; daca n-au in 24 de ore aduc. Succes!

De faaaaapt. Intre timp cei de la bicicletebucuresti.ro au adus bar tape celeste. DIn pacate intre timp m-am mutat din bucuresti si am dat bianchi-ul. Dar voi poate ar trebui sa stiti. Get it while it's there. :D

De faaaaapt. Intre timp cei de la bicicletebucuresti.ro au adus bar tape celeste. DIn pacate intre timp m-am mutat din bucuresti si am dat bianchi-ul. Dar voi poate ar trebui sa stiti. Get it while it's there. :D

K, merci, e bine de stiut. Bucuresti e mai aproape de Bv decat Budapesta :)

Salut,

Am un Bianchi SL3 AC din 2009 cu Campa Chorus si Fulcrum Racing 5.Sunt destul de multumit de ea pentru ce nevoi am.

Imagine postată

Nu stiu cat cantareste BIANCHI SL dar am vazut pe velospace o bijuterie de otel BIANCHI cu tevi el-os si greutate 8,300 kg. Este un model ani95-97 si este uluitor ce calitate poate avea pentru acei ani

Nu stiu cat cantareste BIANCHI SL

Cadrul este din aluminiu cu furcile din carbon.Are 1,6kg fara furca fata.Toata bicicleta are 8,8kg aproximativ.

Cred ca este model 2004 daca nu ma insel.Am cumparat-o de pe eBay second hand.

http://imageshack.us/photo/my-images/96/img0102quo.jpg/

Seara buna ,ma gandeam sa expun si eu batrana mea Bianchi record 920  ani 85 cu stante de vultur cu toate piesele campa record si care este bikla mea de suflet cu care am imbatranit impreuna

Salut. Am un Bianchi 928 si as avea nevoie de o pipa scurta, cat de scurta., cea pe care o am este fsa full speead ahead K force de 31.8 si 100mm. Am auzit ca cei de la fsa nu fac pipe mai scurte de 100 mm. Ma poate ajuta cineva?

Buna seara, sunt un mare admirator al bicicletelor Bianchi. De curand am achizitionat si eu un Bianchi Infinito 2012, second hand insa rulata maxim 500 de km (este ca noua). Echiparea este Ultegra 6700, Fulcrum Racing 5, sa Prologo, greutate 7,3kg. E senzationala si abia astept sa vina vremea buna sa ies cu ea. 

Salut Club Bianchi Sunt Alexandru Am un Bianchi Alloy 7000 modelul mai vechi fara furca de carbon si am nevoie de ajutor, caut Angrenaj pentru o Bianchi Alloy 7000, daca se poate sa fiu ajutat cu ceva piese pentru aceasta linie rog pe toata lumea sa imi sara in ajutor iubesc bicicleta mea Bianchi am cumparato cu 600 ron dar mai am de schimbat la micuta unele lucruri cel mai urgent am nevoie de un ANGRENAJ sper sa fie cineva cu ceva piese pe acasa pentru o Bianchi alloy 7000 va multumesc si stima club Bianchi. dumitru.alex86@.com