ovidiu

19.09.2010 - Neuzer Bike Party - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Pare ca numai dupa amiaza o sa avem ceva ploi. Dar eu zic ca inca e prea curand sa ne uitam la vreme... Si la Tusnad cu o saptamana inainte prognoza era ploaie...Imagine postată

Ca sa fim siguri ca facem macar odata traseul uscat :D haideti sa dam o tura de recunoastere si Sambata dis de dimineata - banuiesc ca e marcat traseul ( daca nu )- .

Red Dragon - vreti sa va ajutam la marcat Sambata ?

Red Dragon - vreti sa va ajutam la marcat Sambata ?

Mersi mult, dar pana sambata terminam marcajul cu benzi. Iar sambata dupa amiaza - seara vom pune semnele de avertizare si sagetile. De aceea numai seara pentru ca din nefericire in ultimii ani am experiantat ca niste "oameni buni" au modificat traseul schimband directia sagetilor si modificand pozitia unor benzi. Astfel am decis ca punem cat mai tarziu aceste semne asa si mai verificam odata benzile.

Sa dea Cel de sus sa nu ne ude, dupa concurs, poate sa vina, berea curge si la cort :) Pacat ca voi fi si sofer :) Sper sa fie si suc/bere fara alcool! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Poate o sa avem ploaie de bere... Oare atunci cine s-ar plange de vreme :P ?

(Da o sa avem. Poti sa alegi dintre bere / suc. Copii si soferii aleg a doua varianta :P)

Am fost astazi cu red_dragon pe traseul scurt. Traseul mi-a placut foarte tare, cateva urcari de grele, portiuni tehnice si coborari rapide. Traseul este inca uscat si speram ca asa va ramane :)

Multumim ciclistilor super talentati si super inteligenti care anual ne boicoteaza traseul. Mersi mult, oricum n-avem ce face, ne plictisim... ce-ar fi ocupatie mai buna vineri seara decat sa refacem marcajele... ce? http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

Apropo de marcaje. Tocmai raspunsesem la cineva care dorea ca marcajele de la un maraton sa ramana pe traseu pentru ca sa poata fi parcurs ulterior de doritori. Nu insist asupra motivelor pentru care nu-i bine sa ramana, dar vreau sa vin cu o idee, poate aplicabila: de multe ori marcarea se face cu panglici personalizate de cate o firma - nu am nimic impotriva; ceea ce ar fi deosebit e sa se precizeze data concursului pe banda.

Scopul:

1. poate cei care dau acum jos marcajele au putina rabdare pana dupa eveniment;

2. organizatorii de multe ori nu reusesc sa stranga toate panglicile, iar in ajutor poate apoi sari orice om care trece prin zona (acest om nu-si va mai pune intrebarea daca sa lase panglica sau nu);

Sa ne vedem cu bine la concurs si sa fie vreme buna!

Ploua la Sighisoara acum. Nu cred ca scapam fara ploaie, dar sincer nici nu ma intereseaza prea mult.

Multumesc organizatorilor pentru superba zi de azi, pacat ca a plouat noapte, dar poate asa, ne-a pus si vremea la incercare. Bine ca nu a plouat in timpul concursului, ne facea ca pe niste mâti. Scopul meu a fost sa termin cu bine cursa, am reusit! Vin si la anu`.

PS. Astept poze :)

In primul rand multumim celor 240 concurenti pentru participare si pentru rabdare :) ( Din nefericire am avut probleme la sectiunea IT - baza de data de a concurentilor s-a stricat :( . Astfel cauzand multe greseli, batai de cap si 2 ore intarziere pentru publicarea rezultatelor finale...)

Am postat rezultatele aici.

Ma bucur ca am participat la acest concurs. Decor frumos, parcul de copii si zoo aproape, am gasit si cazare de care am fost multumit la una din pensiunile de pe lista organizatorilor. M-am ales si cu o medalie (first ever) la MTB. Nu stiam de problema cu calculatorul, ce observatii am mai avut am trecut pe:

http://vezentan.blog...argu-mures.html

Rezultatele la proba de 25KM barbati sunt incomplete - lipsesc eu, Victor Sasu cu un timp de 1h 44' deci clasandu-ma pe locul 5. Va rog sa verificati si sa corectati omisiunea.

Impresii:

Ploaia s-a jucat cu nervii nostri insa pana la urma a fost ok. Regret numai ca prima coborare a fost afectata mult de ploaie si nu m-am putut da tare ca sambata. Traseul foarte frumos, de fapt toata zona superba si cu mare potential turistic si cicloturistic. Frumoase amenajarile de freeride/downhill de pe partea opusa a dealului fata de zona de concurs, ironic fiind si punctul terminus al coborarii - spitalul judetean...

Cazarea la pensiunea Imperial de nota 10! Conditii excelente, mic dejun copios, propietar foarte amabil (am putut face dus duminica si am putut spala si biclele), jos palaria!

Sper la o revenire la anul insa pe uscat ca sa ma bag la 50km si sa ii dau blana maxima pe coborari. Felicitari organizatorilor pentru organizare. Un mic sfat: treceti numerele de urgenta si pe numerele de concurs; ultima urcare nu stiu daca isi mai avea rostul, am fost sambata prin zona si cred ca era mai ok alta varianta, era criminal de urcat si pe uscat.... Tare de tot portiunea cu "!!!" a fost foarte misto.

Cind dau clic in dreptul unei categorii imi apare "The file is damaged and could not be repaired".

Incearca atunci click dreapta si "save link as". In mod normal .pdf-ul salvat il poti deschide.

Guest
This topic is now closed to further replies.