ovidiu

17.04.2010 - Arges Spring Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Toată lumea are dreptate, dar tot poza inițială era mai mișto :(

Well... a fost dragut concursul păcat că starea traseului nu a fost ca cea de la fimări ... scoteam un timp cu mult mai bun ... așa m-am luptat cu noroiul și spd-urile și na ... la unele urcări nu puteai decît să împingi bicicleta... ^:)^

Da, un traseu super desenat de organizatori cu de toate, super ultima bucata, o mai mare placere, felicitari celui care a venit cu ideea :)

Un concurs la care cu adevarat m-am simntit bine si pe traseu si in afara lui, in Plus Gaiestiul a castigat si premiul cel mare bike-ul :-

Orasul Pitesti a devenit unul dintre orasele din tara care organizeaza concursuri de calitate si sezonul nu s-a terminat inca ;)

o zi faina

m-am luptat cu noroiul și spd-urile și na ... la unele urcări nu puteai decît să împingi bicicleta... :)

din cate am vazut organizatorii nu se lasa pana nu fac si un concurs cu traseul uscat :-

On-topic:

Pentru mine a fost a 2-a competitie la care am participat dupa PE2009 si ma bucur ca am facut-o. Nu ma asteptam la atata noroi, push bike, noroi+push bike dar a fost tare placut! Felicitari organizatorilor pentru organizare :) si mai ales pentru traseu, care, desi la prima tura mi s-a parut imposibil, la urmatoarea (pentru ca n-a mai fost decat una din cauza unei reguli tampite din punctul meu de vedere) mi-am intrat in ritm si l-am savurat cu mare placere! Succes si Keep up the good work!

S-au afisat primele rezultate PROVIZORII :

MTB Maraton - Powered by WARP SOFT

Va rugam sa ne comunicati prin mail problemele depistate in clasamentul provizoriu. Le vom analiza si vom da un raspuns.

Edited by VIOREL

Mi se pare mie sau la categoria FUN >45 cel care a fost pe primul loc pe podium este trecut pe locul 3?

Nu va suparati, dar clasamentele nu sunt deloc conforme cu realitatea.

Greseala observata de mine este faptul ca eu apar pe locul 6 la FUN masculin 18-35 ani, cu 4 ture efectuate(am facut doar 3), iar, de exemplu, Bucataru Razvan apare pe locul 35 cu 3 ture efectuate, iar eu stiu sigur ca m-a depasit cu putin inainte de finalul celei de-a treia ture a mea, deci are 4 ture efectuate.

Daca nu sunt sanse sa fie revizuit clasamentul, atunci, nu pot spune decat ca a fost pur si simplu o tura de placere, mai bine sa nu mai fie afisat pe site. :(

Sau o alte idee, asa cum eu stiu sigur ca am terminat la o tura dupa Razvan, sa se gandeasca fiecare daca cunoaste pe cineva care a iesit chiar in fata lui, sau chiar in spate, si printr-un procedeu de genul: X a iesit in fata mea, dar in spatele lui Y, iar Z spune ca Y a fost in spatele sau, incropim un clasament. :-bd

Poate unii isi amintesc si timpii. :)

Nu va suparati, dar clasamentele nu sunt deloc conforme cu realitatea.

Greseala observata de mine este faptul ca eu apar pe locul 6 la FUN masculin 18-35 ani, cu 4 ture efectuate(am facut doar 3), iar, de exemplu, Bucataru Razvan apare pe locul 35 cu 3 ture efectuate, iar eu stiu sigur ca m-a depasit cu putin inainte de finalul celei de-a treia ture a mea, deci are 4 ture efectuate.

Daca nu sunt sanse sa fie revizuit clasamentul, atunci, nu pot spune decat ca a fost pur si simplu o tura de placere, mai bine sa nu mai fie afisat pe site. :(

Sau o alte idee, asa cum eu stiu sigur ca am terminat la o tura dupa Razvan, sa se gandeasca fiecare daca cunoaste pe cineva care a iesit chiar in fata lui, sau chiar in spate, si printr-un procedeu de genul: X a iesit in fata mea, dar in spatele lui Y, iar Z spune ca Y a fost in spatele sau, incropim un clasament. :-bd

Poate unii isi amintesc si timpii. :)

Cum sa scriu cuvantul PROVIZORIU ?

Cu roz bonbon si sclipici ca sa se vada ?

Clasament PROVIZORIU !

Scrie mare si cu rosu si pe site !

si eu sunt trecut pe un loc pe care nu ar trebui sa fiu,dar asta e,important e ca a fost frumos,fiecare stie cat poate,sau mai bine zis cat a putut,asta conteaza,sa speram ca la urmatorul concurs,nu vor mai fi probleme cu cipurile,si atunci va fi bine! daca nu era noroi probabil nu era atat de fain....

extraordinare fotografii! altfel ingurcitez noroiul acum :)) multumesc arbitrilor!

Ii rog pe cei care gasesc greseli sa trimita mesaj direct la Viorel (prin PM).

..deocamdata e ok..4 ture am facut, 4 apar... sa vedem si timpii, la mine undeva peste 2 h..2.10 am avut trip time..

Cat despre starea traseului - indiferent care era, timpii fiecaruia ar fi fost mai mici sau mai mari, deci ordinea in clasament era cam aceeasi - asta depinde de antrenamentul fiecaruia,

adica io de ex... nu cred ca as fi facut o tura in plus.. ca si tudy termina mai repede pe uscat, nu ? Deci da, scoteam un timp mai bun per tura si per total, dar in clasament tot pe-acolo eram..

asa ca, frumos concursu'!

Al meu este undeva la 1:35 la 4 ture. Puls maxim 202, mediu 185 :))

Puls maxim 202 la 32 de ani este super. Eu la 35 de ani nu trec de 190:)

Pulsul mediu este cam mare. Ai tras tare:P

..uitasem...ce a fost de vina la sistemul de cronometraj - problema soft , windows ? sau hard ?

.. cateva recomandari :

am vazut ca interfata e ethernet - cablurile alea intre laptop si sistem - sa fie brici - cumparate , nu facute - FTP adevarat adica - si sa existe intotdeauna 2..3 de rezerva

laptopul - sa aibe windows 2003 server si soft minimal cu toate update-urile facute inclusiv la softul sistemului cip , adica sa fie dedicat pentru asta si verificat la sange..

.. nu acer ... sa aibe procesor INTEL chiar si Pentium III (Compaq, HP, sau toshiba de-alea mai vechi dar tapene sunt beton)

.. desigur , n-ar fi rau un Toughbook - daca exista buget

.. sau ca sa fie si mai placut si la fel de sigur .. luati un Macbook PRO, chiar second hand - asta daca winning time-ul face soft de OS X ...

pt mine a fost primu' concurs cu cip legat de picior.. sper ca n-am purtat ghinion :))

..uitasem...ce a fost de vina la sistemul de cronometraj - problema soft , windows ? sau hard ?

.. cateva recomandari :

am vazut ca interfata e ethernet - cablurile alea intre laptop si sistem - sa fie brici - cumparate , nu facute - FTP adevarat adica - si sa existe intotdeauna 2..3 de rezerva

laptopul - sa aibe windows 2003 server si soft minimal cu toate update-urile facute inclusiv la softul sistemului cip , adica sa fie dedicat pentru asta si verificat la sange..

.. nu acer ... sa aibe procesor INTEL chiar si Pentium III (Compaq, HP, sau toshiba de-alea mai vechi dar tapene sunt beton)

.. desigur , n-ar fi rau un Toughbook - daca exista buget

.. sau ca sa fie si mai placut si la fel de sigur .. luati un Macbook PRO, chiar second hand - asta daca winning time-ul face soft de OS X ...

pt mine a fost primu' concurs cu cip legat de picior.. sper ca n-am purtat ghinion :))

Probleme hardware in sistemul de senzori.

Model de laptop, sistem de operare sunt discutii inutile. Este doar un colector de date.

..185 mediu.. ai cam fortat...

daca tine...

io la 250 km facuti anu asta in sa (pe plat nu dealuri).. am mers prea bine..

Am trimis Decoderul la producator pentru teste. A fost o combinatie de hard cu prostie umana:)(prostul fiind eu).

Am discutat cu Viorel si vrem sa ne revansam prin organizarea unui ARGES SUMMER RACE. va fi tot in trivale dar pe un alt traseu si va fi o colaborare exclusiva Warpsoft-Ciclism.ro. Va promit ca o sa fie XC-ul vietii voastre:)

Ar fi interesant!Sper ca faceti un thread separat si ca aici doar ati adus vorba.