ovidiu

17.04.2010 - Arges Spring Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

@Viorel:traseul va fii acelasi ca sambata(doar ca mai uscat,sper) sau va avea modificari?

@Viorel:traseul va fii acelasi ca sambata(doar ca mai uscat,sper) sau va avea modificari?

Traseul va fi in proportie de 95% identic, va fi modificat un pic la zona de finish. Prin demontarea patinoarului avem o zona mai mare pentru sponsori si spectatori.

Super Tare Vio,

Vio o recomandare de la un francez la ei totul se plateste in avans daca poti stabili o metoda de platit in avans de catre toti participanti care se inscriu pe site asa putem avea certitudinea une prezente sporite si eliminarea pierderilor financiare.

Aveti 100% cu suportul meu si poate acum rezolvam si cu sponsorizarea de care am mai vorbit, dar nu promit :)

o seara faina

Super Tare Vio,

Vio o recomandare de la un francez la ei totul se plateste in avans daca poti stabili o metoda de platit in avans de catre toti participanti care se inscriu pe site asa putem avea certitudinea une prezente sporite si eliminarea pierderilor financiare.

Aveti 100% cu suportul meu si poate acum rezolvam si cu sponsorizarea de care am mai vorbit, dar nu promit :))

o seara faina

100 % de acord... Am fost surprins de atitudinea concurentilor inscrisi care pana la urma nu au aparut la concurs. Nu vorbesc despre legitimati.

100 % de acord... Am fost surprins de atitudinea concurentilor inscrisi care pana la urma nu au aparut la concurs. Nu vorbesc despre legitimati.

Cei legitimati nu au participat pentru ca le-a interzis FRCT.

Pana la competitie speram sa rezolvam probleme aparute cu ei, sa gasim o modalitate de rezolvare a conflictului, in asa fel incat ambele parti sa fie multumite, fiecare sa-si vada de treaba lui iar sportivii legitimati sa poata participa pe viitor la competitii private.

Intr-un razboi toti pierd, nu castiga nimeni, nu exista invingator.

Nu vroiam sa intru in detalii cu legitimatii ca am urmarit toata povestea cu FRCT, dar eu tocmai subliniam ca la amatori categoria fun aveam undeva la 167 concurenti inscrisi. Eu tot vad un minus de 71 persoane.

De fete nici nu mai vorbesc :))

Nu vroiam sa intru in detalii cu legitimatii ca am urmarit toata povestea cu FRCT, dar eu tocmai subliniam ca la amatori categoria fun aveam undeva la 167 concurenti inscrisi. Eu tot vad un minus de 71 persoane.

De fete nici nu mai vorbesc :))

Multumim pentru sugestii, au fost multe referitoare la acest subiect.

Avem in vedere ca in ziua inchiderii inscrierilor online (cu 1 saptamana inainte de inceperea competitiei) sa eliminam din lista concurentii care nu au achitat taxa, ei putand sa vina la fata locului pentru inscrieri.

In acest fel putem sa oferim suplimentar numere personalizate pentru cei care au platit anticipat.

Salut Viorel ! Am un prieten care sa inscris din greseala la categoria fun-masculin (18-35) si el are 17 ani. Poti modifica te rog? nr lui de concurs este 127 Lazarescu Laurentiu. Cat despre concurs.... abia astept:D....

Salut Viorel ! Am un prieten care sa inscris din greseala la categoria fun-masculin (18-35) si el are 17 ani. Poti modifica te rog? nr lui de concurs este 127 Lazarescu Laurentiu. Cat despre concurs.... abia astept:D....

Alocarea pe varste se face in baza CNP-ului, nu prin selectia concurentului. O sa verificam. Era suficient un P.M. sau mail.

La mine a mers fara probleme chiar in timp ce la voi se aloca aiurea. Ne vedem la Pitesti. Eu pot concura numai daca este uscat sau foarte putin umed, insa am mari sperante ca asa va fi. Sa-mi amintesc maine sa fac plata prin ordin de plata :)) .

Se poate plati la magazin cum sa platit si la XC winter race?

Salut,

din greseala (desi am selectat corect) la update am aparut inscris la categoria hero (poz. 1 Robu Razvan).Am rugamintea sa fie modificata categoria la Fun 18-35 ani. Pe mtb-maraton.ro nu exista posibilitatea de modificare a listei pe baza de user si nici pagina de contact admin nu are date ....

Multumersc!

Salut,

din greseala (desi am selectat corect) la update am aparut inscris la categoria hero (poz. 1 Robu Razvan).Am rugamintea sa fie modificata categoria la Fun 18-35 ani. Pe mtb-maraton.ro nu exista posibilitatea de modificare a listei pe baza de user si nici pagina de contact admin nu are date ....

Multumersc!

S-a corectat, inclusiv optiunea de contact.

" Vineri, 16 Aprilie

12:00-16:00 Marcarea traseului, antrenamente 18:00-20:00 Inscrieri si preluarea numerelor de concurs la locul de cazare, complexul Cornul Vanatorului"

1. Acest text apare la pagina web al concursului, exact asa cum a aparut si in cazul concursului Arges Winter Race, dar nimeni de la hotel nu a stiut despre aceasta posibilitate.

2. A fost vorba, ca ciclistii au un pret special pentru cazare in timpul concursului, sau in weekend, si am primit raspuns de la receptionera ca numai pentru cei care organizatorul a facut rezervare.

Putem sa clarificam aceste aspecte?

" Vineri, 16 Aprilie

12:00-16:00 Marcarea traseului, antrenamente 18:00-20:00 Inscrieri si preluarea numerelor de concurs la locul de cazare, complexul Cornul Vanatorului"

1. Acest text apare la pagina web al concursului, exact asa cum a aparut si in cazul concursului Arges Winter Race, dar nimeni de la hotel nu a stiut despre aceasta posibilitate.

2. A fost vorba, ca ciclistii au un pret special pentru cazare in timpul concursului, sau in weekend, si am primit raspuns de la receptionera ca numai pentru cei care organizatorul a facut rezervare.

Putem sa clarificam aceste aspecte?

Este ciudat ce spui, la hotel au fost 22 de camere rezervate conform tarifelor afisate pe site-ul competitiei.

Exista pe site-ul competitiei la contact numere de telefon ale organizatorilor, trebuia sa suni si sa ceri lamuriri, daca stiam de problema sigur o rezolvam.

La hotel au fost o gramada de concurenti care si-au ridicat numerele de concurs si au platit taxa de participare, nu vorbin de cei cazati, au fost o gramada si din Arges.

1000 De scuze, se pare ca eu-s mai putin ametit :))

Eu am rezervat camera la data de 21.dec, ( se vede entuziasmul, nu ?), si nu consideram ca trebuie sa deranjez organizatorii cu probleme cu adevarat minore.

am si eu o sugestie de facut, legata de traseu: pe ultima coborare, chiar in capatul ei, exista o bariera. se poate ca aceasta bariera sa fie scoasa pe durata concursului?

stiu ca pt a face acest lucru ar trebui ca cea existenta sa fie scoasa cu totul si inlocuita, dar mi se pare destul de periculoasa pt o coborare in forta. ASR se va desfasura pe uscat (sa speram) si probabil ca vor fi mai multi concurenti decat la AWR, competitia va fi mai stransa, concurenta mai acerba, ingramadeala mai mare si viteza la fel, asa ca in mod sigur vor fi multi participanti incurcati de acea bariera.

Acea ultima coborare nu va mai fi inclusa in traseu.

Prin disparitia patinuarului avem mai mult spatiu la dispozitie pentru organizare. Se va cobora dupa patinuar, cam 100 de metrii mai departe.

Prin disparitia patinuarului avem mai mult spatiu la dispozitie pentru organizare. Se va cobora dupa patinuar, cam 100 de metrii mai departe.

aha, e bine de stiut. multam! ;)

E bine pt ca dupa coborarea aia in viteza urma un ac de par(sau aproape ac de par) ...cu probleme

Cealaltă coborîre e perpendiculară pe stradă ... parcă avea pavaj, piatră cubică dacă nu mă înşel.

am si eu o sugestie de facut, legata de traseu: pe ultima coborare, chiar in capatul ei, exista o bariera. se poate ca aceasta bariera sa fie scoasa pe durata concursului?

stiu ca pt a face acest lucru ar trebui ca cea existenta sa fie scoasa cu totul si inlocuita, dar mi se pare destul de periculoasa pt o coborare in forta. ASR se va desfasura pe uscat (sa speram) si probabil ca vor fi mai multi concurenti decat la AWR, competitia va fi mai stransa, concurenta mai acerba, ingramadeala mai mare si viteza la fel, asa ca in mod sigur vor fi multi participanti incurcati de acea bariera.

Bariera aia nea facut probleme mari. Poate weekendul viitor dam o tura pe traseu daca vremea este frumoasa si nu ploua zilele astea:(...