ovidiu

17.04.2010 - Arges Spring Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

am mai scris si la inceputul thread-ului despre faptul ca ar merita facut traseul cat mai tehnic, ca sa fie cu adevarat frumos.La maratonl de la cernica 90% din traseu a fost pe plat(drum forestier) fiindca nu aveau altceva.Dar aici am vazut ca parcul are diferente de nivel mari,deci se poate urca si cobora,curbe,radacini etc.E doar un sfat, si il spun in speranta ca traseul de concurs sa nu iasa unul simplu,banal.Succes!

Tinand cont de faptul ca Arges Spring Race se va desfasura pe uscat, o sa mai facem modificari ale traseului in asa fel incat sa eiliminam cat mai mult din portiunile plate.

Am o intrebare off topic pentru Viorel, acum ceva timp aparuse pe forum un anunt despre un maraton MTB in zona Muscel organizat parca tot de voi. Anuntul a disparut de cateva zile. Ai idee daca se mai tine?

Scuze daca nu voi erati organizatorii, dar poate stie cineva ceva.

Am o intrebare off topic pentru Viorel, acum ceva timp aparuse pe forum un anunt despre un maraton MTB in zona Muscel organizat parca tot de voi. Anuntul a disparut de cateva zile. Ai idee daca se mai tine?

Maratonul se va tine, dar mai sunt de stabilit multe, fiind prima editie. Pana la stabilirea tuturor detaliilor privind data,locatia, traseul etc, am preferat as fie retras topicul 2 saptmanani pentru a nu fi pus in situatia de a raspunde la intrebari la care nici eu nu am inca raspuns.

Concursul se va tine..ramane doar de stabilit data exacta..o sa apara detalii despre maraton saptamana asta..fi cu ochii pe ciclism si o sa vezi toate detaliile..

Ultimul post pe aceasta tema.

Maratonul de la Campulung va fi Organizat de Rock Bike Mountain iar Warpsoft va organiza un alt maraton (la o locatie si o data care vor fi anuntate). Detaliile referitoare la ambele maratoane o sa apara pe Ciclism.ro in zilele urmatoare.

Acum va rog sa postati la subiect (Arges Spring Race)

Se pare ca sponsorii AWR revin cu placere la ASR :))

O sa avem o tombola cel putin la fel de bogata ca la AWR.

Speram ca de data asta noroi.ro nu ne va mai purta ghinion cu traseul (:))) si sa va oferim un traseu uscat cum ii sta bine unei competitii de XC !

De data asta construiti rampe pe traseu, nu-i asa?

asa cum v-au obisnuit, organizatorii competitiei va vor tine in priza cu tot felul de surprize placute..:)/

Super Tare Vio,

Vio o recomandare de la un francez la ei totul se plateste in avans daca poti stabili o metoda de platit in avans de catre toti participanti care se inscriu pe site asa putem avea certitudinea une prezente sporite si eliminarea pierderilor financiare.

Aveti 100% cu suportul meu si poate acum rezolvam si cu sponsorizarea de care am mai vorbit, dar nu promit

o seara faina

Se poate plati la magazin cum sa platit si la XC winter race?

Plata pentru cei din Pitesti se poate efectua la punctul de lucru Warpsoft situat in Gavana 3, bloc C5, sc. B, ap.15, tel 0770 825 335, program 10.00-16-.00

La AWR exista posibilitatea unui transfer intr-un cont Libra Bank, parca. Pentru maratonul din aprilie nu mai exista aceasta optiune?

Ok, o intrebare.

"Sunt necesare: o stare buna de sanatate, un nivel minim de antrenament, un bagaj de cunostinte tehnice proprii competitiilor de sosea si vârsta minima de 16 ani.'

Minim 16 ani? Pai pana la urma de ce s-a mai facut categorie under 18? Pentru 2 ani?

Defapt, daca eu fac 16 ani in august 2010, inseamna ca nu pot participa, fiindca incalc regulamentul?

@Viorel: cred ca e ceva in neregula cu impartirea categoriilor aici MTB Maraton - Powered by WARP SOFT

Eu m-am inscris la FUN dar apar la Hero 18-35 traseu FUN masculin. Daca este totul in regula si nu pricep eu categoriile,imi cer scuzele de rigoare dar astept si o explicatie totodata(mai babeste :) )

Este suficient un mail sau un P.M. pe forum cu numele complet si se corecteaza.

Ok, o intrebare.

"Sunt necesare: o stare buna de sanatate, un nivel minim de antrenament, un bagaj de cunostinte tehnice proprii competitiilor de sosea si vârsta minima de 16 ani.'

Minim 16 ani? Pai pana la urma de ce s-a mai facut categorie under 18? Pentru 2 ani?

Defapt, daca eu fac 16 ani in august 2010, inseamna ca nu pot participa, fiindca incalc regulamentul?

S-a eliminat aceasta restrictie.

La AWR exista posibilitatea unui transfer intr-un cont Libra Bank, parca. Pentru maratonul din aprilie nu mai exista aceasta optiune?

S-a actualizat site-ul competitiei cu detalii despre contul in care se poate realizat plata anticipata.

S-a actualizat site-ul competitiei cu detalii despre contul in care se poate realizat plata anticipata.

Multumesc. Am efectuat plata. Banii vor fi virati maine.

3. Echipament obligatoriu:

bicicleta în stare buna de functionare, echipament de ciclism, CASCA DE PROTECTIE OBLIGATORIE si numar (furnizat de organizatori). Lipsa acestor articole duce la descalificare.

Aici apare de două ori cuvântul "obligatoriu". Deci doar casca e obligatorie, sau şi echipamentul? (nu zic nimic de bicicletă :) ) Şi dacă şi echipamentul e obligatoriu, în ce constă acesta?

Presupun că nu trebuie să ai doar chiloţi pe tine. Ai variante.

Ştii exact la ce mă refeream :))... şi tot nu am înteles, trebuie să am echipament d'ăla special (ce mi-ai dat tu link acolo), sau orice tricou, pantalon? Asta e prima mea competiţie, nu ştiu care e treaba.

Casca si bicicleta sunt obligatorii. Daca nu ai echipament de ciclism nu are nimeni nimic cu tine.