ovidiu

17.04.2010 - Arges Spring Race - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Toata lumea are sanse la podium, ( dar nu toate lumea la premiere -inainte sau dupa - : ). Cred, ca la nivelul asta omul conteaza mai mult, deci fii linistit, si ne intalnim acolo :))

Premiul cel mare la tombola, dupa cum v-am obisnuit la AWR va fi binenteles o Bicicleta :)

Sambata, in intervalul 10-14 va fi realizata si prima recunoastere a traseului, care a suferit "mici modificari".

Cu aceasta ocazie va fi filmat si Promo-ul Oficial al competitiei. Cei care doresc sa participe si nu stiu unde sa vina pot lua legatura cu mine sau cu Remus.

Edited by VIOREL

O echipa serioasa de sibieni o sa fie prezenta ca sa isi maximizeze sansele de a castiga bicicleta:)

mergem, mergem. Poate o aducem acasa si de data asta:D

mult succes la tombola! de data asta medaliile le vom tine pt noi :>

:)

Pai noi nu venim pentru medalii, noi venim dupa premiile alea grase:)

Revenind la topic eu sper sa avem vreme frumoasa si sa depasim numarul de participanti de la Winter Race. Un numar de 200 de participanti ar fi un record pentru o cursa de XC din Romania.

Venim si noi din Cimpulung sa participam la recunoasterea traseului si la filmari. Sa ne dea Dumnezeu vreme frumoasa si distractia va fi garantata!

Doresc sa multumesc din partea organizatorilor tuturor participantilor de azi.

Speram ca aceasta recunoasterea a traseului v-a oferit ocazia sa va familiazitati cu trasel si poate vedem si un Argesean pe podium .

Am reusit sa ne strangem in numar de cel putin 40. Un mini-concurs as putea spune :(.

Cateva poze de astazi :

http://picasaweb.google.com/viorelmicu72/20100327Trivale#

Asteptam poze si filmulete si din partea celorlalti participanti.

cu imaginea pozelor de la AWR in minte, un lucru e sigur, traseul arata mai promitator ca in februarie :(/

Astazi s-a filmat materialul de promovare a concursului ASR 2010. Traseul nu mai arata ca la AWR 2010. Acum este "de viteza". :)

Natura arata cam la fel; copacii inca nu au inverzit, dar am inteles ca se lucreaza la asta. Am sesizat si o miscare ciclista mai plina de viata in Pitesti. Uite-i aici, in actiune !

Edited by ombun

Ma bucur sa vad ca in Pitesti sunt foarte multi pasionati de bicicleta.Astazi am aratat cu totii ca putem fi uniti.Trase bun, de viteza, cum spunea si om bun mai sus fara verdeata dar lucam la asta.

Patinoarul care a incomodat la AWR nu mai este deci avem o gramada de loc.

Dupa filmarea materiaulului de promovare am dat o tura pe la Stefanesti unde am facut pana si a trebuit sa ma retrag.

Tin sa le multumesc celor care s-au intors din drum pt a ma ajuta cu pana pe care am avut-o.

Nu m-a tinut pana acasa dar destul de aproape de o vulcanizare, unde am mai bagat un pic de aer si astfel am ajuns cu bine acasa.

Multumesc din nou.

Ne vedem pe 17 aprilie, distractie garantata.

=D> Reuşite fotografiile ! Nu se vede că-mi fîlfîiau urechile la coborîri, nu-i aşa ? :X

Aţi început marcarea traseului?

Mai întîi ar trebui curăţat pe anumite porţiuni. Vio, mă bag la muncă patriotică, dar nu pot decît sîmbăta sau duminica, mi-e imposibil în timpul săptămînii.

panzer o sa ma alatur si eu dar tot in wekend.

Apropo, ieri pe traseu s-a gasit o bara de un smart prin padure

Cel care a pierdut-o sa sune la 0788888888

Se mai pot face inscrieri?

Se mai pot face inscrieri pana pe 12.04.2010 si trebuie platita taxa de participare. Cei care nu au platit taxa de participare(cei care sau inscris online)pana pe 12 aprilie vor fi stersi de pe site si daca mai vor sa participe se pot inscrie din nou in ziua concursului.:)Sper ca am fost de folos:D