ovidiu

02.05.2010 - Liman Bike Race

Recommended Posts

“LIMAN BIKE RACE” este numele concursului de MTB ce se desfasoara in jud. Timis langa complexul turistic “Valea Lui Liman “ , in partea nord-vestica a Muntilor Poiana Rusca.

In 2010 concursul va avea loc in data de 02 Mai. Detalii in curand.

Nu se mai aude nimic?

Vreau si eu sa stiu cum se va face diferentierea. Adica dupa varsta, sau fiecare se inscrie la ce distanta vrea?

Ieri am definitivat traseul de concurs. Este diferit fata de editiile precedente. Organizatorii vor reveni in curand cu detalii.

Înseamnă că va trebui să alegi. Liman Bike Race era anunțat din februarie. na...

Înseamnă că va trebui să alegi. Liman Bike Race era anunțat din februarie. na...

Buna,

Deocamdata nu exista un site incropit pentru acest eveniment.

Din pacate se pare ca din acest an nu se mai pot face categoriile Elite/PRO,si asta datorita discutiilor aparute in Federatie referitoare la competitiile de amatori.

In numele organizatorilor Liman Race,va asteptam in numar cit mai mare.;)

Hoinarii vor participa atat la Moeciu cat si la Liman . Duminica dimineata dupa alergarea de sambata daca pleci de al Moeciu catre Liman e ok. Ai de parcurs doar 300 km :)

Daca Hoinarii pot, inseamna ca poate oricine.

E cam greu să te compari cu Hoinarii, dar da, se cam poate să le faci pe amîndouă :))

WoW ! Foarte frumos si afisu' ! "Fara taxa de participare" .. iata ca se poate si asta - felicitari ! jos palaria Banatu'... yet again.

Binenteles ca e greu sa te compari cu Hoinarii. Pana fac eu 2 ture de stadion( a se intelege alergat pe trepte) ei fac 4-5.

Dar ai si tu dreptate: daca vrei poti!!! :D

Pe langa traseul marcat pe GPS, care poate fi vazut pe site-ul clubului, mai adaug faptul ca am cronometrat 34.40 km, intr-un timp total de pedalare de 2:25 min.

Si pentru cei care nu ati mai fost pana acum la Liman, sa stiti ca este o zona superba, este un loc unde nu veti regreta niciodata ca ati ajuns.

Sa na vedem cu bine.

Hristos a inviat

Frumos, foarte frumos, tot respectul pentru D-ul Rosu Alin si echipa din zona sunt convins ca sa fie un concurs pe cinste

sarbatori fericite

Organizatorii va rog mai multe date cu posibilitati de acces in zona. Cu CFR, pana unde ? Lugoj sau Deva ? Cu masina cum se ajunge la Tomesti ?

...va rog mai multe date cu posibilitati de acces in zona. Cu CFR, pana unde ? Lugoj sau Deva ? Cu masina cum se ajunge la Tomesti ?...

Uite aici. In partea dreapta a paginii exista si un link catre google maps, unde se poate urmarii traseul descris.

Premiul este unul intrinsec - acela de a termina un concurs de MTB in niste conditii deosebite si cu un peisaj pe masura.

Multumesc mult Gil si tomestiro. Informatiile sunt utile si pt. mine si pt. ceilalti concurenti.

Ma bucur cand pot sa ajut. Ne vedem acolo ... mai precis eu va vad de pe margine. :) Sa aveti bafta!

Si eu imi anunt prezenta o plimbare de voie pana la Liman o noapte la usa cortului cu povesti si schimbat impresi apoi dimineata concursul cu putina adrenalina si spre seara intoarcerea catre casa ,ani trecuti a fost super .

felicit organizatori pentru ambitie si perseverenta ,dorinta de-a promova locurile pitoresti din zona Tomestiului .

Asa pentru motivare, premiile care vor fi?:)

Asa pentru motivare, nu iti spunem :)

Sa vedem acum,o sa mai vi? O sa te mai antrenezi?

Partea frumoasă e că pe primul nici nu prea ai cum să-l ratezi, atâta timp cât la un moment dat chiar participi la unul.