quadra

Comanda Evans Cycles

Recommended Posts

se combina cineva la o comanda pe Evans cycles.uk?,daca se comanda peste 50gbp transportul este gratuit.

eu..deja am cumpărături de 90 de lire. așa ca dacă vrei te bag și pe tine.

lasă-mi un nr de contact in pm

dă-le un email și intrebă-i de ce....

fă-te și tu că-i întrebi când va fi valabila și în restul Europei.

adică ei sunt negustori, nu?

poate poate.

Deja le-am scris ca nu o gasesc nicaieri in Romania (si lor si la Specialized) si ca totusi as vrea-o.

SIGUR e problema la Specialized, nu la magazin.

N-am timp sa caut acum, dar restrictia sigur nu e conforma cu libera circulatie a marfurilor in UE.

Cam cat dureaza pana ajunge ceva de la evans in tara?

Si prin ce trimit? Tot prin posta romana ca cei de la wiggle?

Bicle si voluminoase, cu UPS

Altele, cu Posta si e gratis peste 50 lire.

Interesant e ca biclele de peste 1000 lire se livreaza GRATIS in Romania :D

Quadra... fi atent

Eu mai aștept vreo câteva zile că încă nu știu care va fi pachetul final.

Adică eu am pus două jante în valoare de 90 de euro, dar acum mă gandesc și la o bicicletă completă. Așa că tu scrie-mi pe un mail ce vrei să cumperi și săptamâna viitoare ne vedem să facem banii.. ok?

Jantele le cumpăr sigur.

Quadra... fi atent

Eu mai aștept vreo câteva zile că încă nu știu care va fi pachetul final.

Adică eu am pus două jante în valoare de 90 de euro, dar acum mă gandesc și la o bicicletă completă. Așa că tu scrie-mi pe un mail ce vrei să cumperi și săptamâna viitoare ne vedem să facem banii.. ok?

Jantele le cumpăr sigur.

Ei nici englezii nu mai sunt cum erau ei odata. :P

Am gasit un magazin, nu spun care, care a inchis ochii si-mi trimite casca. Economie de 55E fata de bike24. Evans n-a vrut sa-mi trimita. :D

Luni o pun la Posta.

Ei nici englezii nu mai sunt cum erau ei odata. :P

Am gasit un magazin, nu spun care, care a inchis ochii si-mi trimite casca. Economie de 55E fata de bike24. Evans n-a vrut sa-mi trimita. :D

Luni o pun la Posta.

N-am timp sa caut acum, dar restrictia sigur nu e conforma cu libera circulatie a marfurilor in UE.

Art. 37 din Tratatul de la Lisabona

Statele membre adaptează monopolurile nationale cu caracter comercial, astfel încât să se

asigure excluderea oricărei discriminări între resortisantii statelor membre cu privire la conditiile de

aprovizionare si comercializare.

Odata ce un bun a fost importat intr-un stat membru dintr-un stat tert si au fost platite taxele vamele, acel bun trebuie sa circule liber intre SM.

Art. 29

Se consideră că se află în liberă circulatie într-un stat membru produsele care provin din tări terte,

pentru care au fost îndeplinite formalitătile de import si pentru care au fost percepute în statul membru

respectiv taxele vamale si taxele cu efect echivalent exigibile si care nu au beneficiat de o restituire totală

sau partială a acestor taxe si impuneri.

Dar ceea ce face Evans cycles nu o vad ca pe o restrictie de la libera circulatie. Tu poti cumpara acel bun si sa-l aduci in Romania fara a plati taxe vamale. Doar ca ei nu-l trimit decat in GB. ;)). Opinia mea.

Art. 37 din Tratatul de la Lisabona

Statele membre adaptează monopolurile nationale cu caracter comercial, astfel încât să se

asigure excluderea oricărei discriminări între resortisantii statelor membre cu privire la conditiile de

aprovizionare si comercializare.

Odata ce un bun a fost importat intr-un stat membru dintr-un stat tert si au fost platite taxele vamele, acel bun trebuie sa circule liber intre SM.

Art. 29

Se consideră că se află în liberă circulatie într-un stat membru produsele care provin din tări terte,

pentru care au fost îndeplinite formalitătile de import si pentru care au fost percepute în statul membru

respectiv taxele vamale si taxele cu efect echivalent exigibile si care nu au beneficiat de o restituire totală

sau partială a acestor taxe si impuneri.

Dar ceea ce face Evans cycles nu o vad ca pe o restrictie de la libera circulatie. Tu poti cumpara acel bun si sa-l aduci in Romania fara a plati taxe vamale. Doar ca ei nu-l trimit decat in GB. ;)). Opinia mea.

Am rezolvat si fara sa mai ma leg de chichitele astea 8-)

''tastatura'' ce se mai aude de comanda aia?vezi ca ti-am lasat pm.ma anunti si pe mine

Sa nu deschid topic nou.....E cineva interesat de o comanda pe evanscycles.com - ar mai fie nevoie de aprox 100 EUR pt transport gratuit.

Daca nu te grabesti s-ar putea sa dau comanda de bicla saptamana viitoare, nu stiu daca te ajuta cu ceva! Care e suma minima pt comanda gratuita?

In Ro e 250 lire (cam pe la 350 EUR), eu am pana acum aprox 230 EUR

Pai am pus o bicla in cos si desi suma e mult peste 350e ma pun sa platesc posta...am verificat si costa 40£ bicla de adus in ro! :(

La biciclete nu au free shipping din pacate

As vrea sa comand cate ceva destul de repede , au reduceri destul de mari .

La biciclete au momentan free shipping pt Romania ( zona 4a ) , iar la alte produse numai daca depasim 354 euro ( 250 pounds)

Pana acum eu as comanda cam de 60 euro

Codul BTC20 reduce 20% costul doar daca produsul e la pret intreg.

Ex. Pret intreg 100 euro -BTC20 = 80 euro.

Daca produsul are pret redus cu 10% de la 100 la 90 de euro - BTC20 = 80 euro(max 20% discount).

Daca produsul are reducere > 20% la aplicarea codului BTC20 nu mai vedeti vreo reducere aditionala.

Salutare tuturor, am comandat o bicicleta , pedale si incaltari de la Evans Cycles pe 2 iulie ( in urma cu 21 de zile ). Pedalele si incaltarile erau pe stoc, pentru bicicleta spuneau ca dureaza 10 zile. Bicicleta a fost ridicata azi de curierul DHL de la ei, asadar in aproximativ inca 4 zile va sosi...