ovidiu

AMANAT! 26.06.2010 - Arges MTB Challenge - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Pe 22 mai propun o iesire pe traseul lung al maratonului.

Dambovicioara, Ciocanu, Sirnea, Pestera, Prapastiile Zarnestilor, La Table, Cheile Brusturetului.

Traseul are aproximatin 50 de km.

Plecare din Dambovicioara 22 mai orele 9

Ca sa am autosesizez si eu ca parchetul, uite aici traseul parcurs de catre un amic (octavian67) impreuna cu mine pe 17 aprilie anul curent:

Route: 2010.04.17 Piatra Craiului | Bikemap.net

Si cateva poze aici:

Picasa Web Albums - Em' - 2010.04.17-18...

Dar si nou am vazut urme destul de clare in poiana Grindului, La Table

Ploase de curand(vad cerul destul de plin de nori) sau pur si simplu asa era solul imbibat cu apa?

Sincer era un pic cam uscat dupa cum cunosc eu zona, mai ales in zona "La Table" care este mai mocirloasa. Ne-am noroit pe drumul forestier unde pamantul era framantat de rotile masinilori si utilajelor forestiere, prin poiana Grindului am simtit ceva stropi dar abia perceptibili.

Tura asa cum am facut-o noi a durat 4 ore cu pauze cu tot pt 36 km ,prin Prapastiile zarnestiului am urcat pe linga biciclete ca sa ne bucuram de peisaj. Am facut nenumarate sedinte foto si video si acum arat la toti colegii si tuturor care se intereseaza de zona ca sa-i impulsionez un pic ! Ce propune Viorel este si mai frumos pt ca presupune un angajament mai serios si avem posibilitatea sa parcurgem toata zona. asadar va asteptam in numar cit mai mare pe 22 si 23 mai dar pina atunci avem de mers la Mare cu Mindruta si la Prima Evadare. Mult noroc si....... VINT DIN SPATE!

Am crezut ca dureaza mai mult cu bicla...d-aia am intrebat.E accesibila tura,mai ales ca cunosc zona dar doar cu piciorul.

Pe 22 mai propun o iesire pe traseul lung al maratonului.

Dambovicioara, Ciocanu, Sirnea, Pestera, Prapastiile Zarnestilor, La Table, Cheile Brusturetului.

Traseul are aproximatin 50 de km.

Plecare din Dambovicioara 22 mai orele 9

Pacat ca ignorati maratonul din 22 mai de la Tg. Secuiesc. Ati mai fi schimbat peisajul si ati fi cunoscut niste organizatori foarte inimosi.

Pacat ca ignorati maratonul din 22 mai de la Tg. Secuiesc. Ati mai fi schimbat peisajul si ati fi cunoscut niste organizatori foarte inimosi.

Multi o sa venim dupa Iron Bike la aceasta deplasare, sa-i spunem de recuperare si de placere.

Eu unul nu ma simt in stare de un concurs la interval de o saptamana dupa o competitie de 275 de km de MTB .

„mulţi” e relativ, lista de participanţi la IBO e destul de scurtă ;-)