ovidiu

AMANAT! 26.06.2010 - Arges MTB Challenge - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Imi doresc sa ajung prin crai cu bikeul demult.Mereu se iveste cate ceva.Acum sper sa nu se mai iveasca nimic.

Imi doresc sa ajung prin crai cu bikeul demult.Mereu se iveste cate ceva.Acum sper sa nu se mai iveasca nimic.

Idem si la mine.Cu piciorul l-am batut cam pe toate partile dar cu bicla deloc.

imbucurator, din ce in ce mai multe, si in zone foarte frumoase, de asemenea mai aproape de bucuresti

Buna ideea cu schimbarea datei, cred ca e primul maraton serios de MTB anuntat pe forum pentru luna iunie. Imi era frica ca iunie va fi cam sarac in concursuri de MTB.

Si eu ma cam chinui de ceva timp sa ajung cu bicicleta prin zona, cu pasul am fost de nenumarate ori.

Cat despre asemanarea de denumire cu Maratonul Pietrei Craiului cel de alergare, nu cred ca se vor supara prea mult, unii dintre organizatori participa la concursurile de MTB. Oricum maratonul lor are deja o traditie si se desfasoara intotdeauna la inceputul lunii octombrie si nu cred ca se va crea vreo confuzie.

Pacat ca sunt scurte distantele:(, probabil a fost dificil sa se gaseasca si acestea, ma gandesc ca zona e destul de grea pt gasirea de poteci.

Dambovicioara - Cheile Brusturet - Valea Seaca a Pietrelor.... oare traseul cuprinde si localitatile Sirnea si Ciocanu ?

Vor fi si Sirnea si Ciocanu ;) Pe traseul de start !

Doamne frumoase locuri mai sunt in tarisoara asta!Nu am fost niciodata prin zona ,dar sigur voi mai merge anul asta pe langa concurs.Mirific!

Da domle, frumos rau!

Da-ne doamne lovele pe criza asta sa putem ajunge la toate concursurile .;)

Of cat de frumos poate sa fie pe traseul asta... Sa speram ca imi permite programul; cu Bac-ul sa ajung si eu la competitie

Daca zona e asa de frumoasa cine o sa mai concureze??? Toata lumea o sa se opreasca pt poze :D

Daca zona e asa de frumoasa cine o sa mai concureze??? Toata lumea o sa se opreasca pt poze :D

Să se facă puncte de opripre pt pozat :))

Daca zona e asa de frumoasa cine o sa mai concureze??? Toata lumea o sa se opreasca pt poze :))

Pana la urma este un concurs destinat amatorilor, prin care incercam sa promovam acest tip de sport in judetul Arges.

Cat despre frumusetea locurilor, speram sa va placa si sa reveniti cu placere in aceste locuri, nu neaparat la o competitie.

Majoritatea nu concureaza pentru un premiu, si daca relieful judetului Arges ne permite, dorim sa le oferim un peisaj de neuitat !

am urcat pe dambovicioara - brusturet la carpathian adventure 2008, super tare zona. iar coborarea pe prapastiile zarnestilor, 60 la ora cu furca rigida n-o s-o uit toata viata :D

imi place ca traseul e destul de tehnic pe alocuri, cu bolovani foarte mari... m-am plictisit de forestiere ca-n palma :P

Buna ideea cu schimbarea datei, cred ca e primul maraton serios de MTB anuntat pe forum pentru luna iunie. Imi era frica ca iunie va fi cam sarac in concursuri de MTB.

Si eu ma cam chinui de ceva timp sa ajung cu bicicleta prin zona, cu pasul am fost de nenumarate ori.

Cat despre asemanarea de denumire cu Maratonul Pietrei Craiului cel de alergare, nu cred ca se vor supara prea mult, unii dintre organizatori participa la concursurile de MTB. Oricum maratonul lor are deja o traditie si se desfasoara intotdeauna la inceputul lunii octombrie si nu cred ca se va crea vreo confuzie.

Nu-ti fa griji in privinta lunii iunie! Se vor mai anunta si altele. Maratonul Medieval Medias se va tine in iunie, ca de obicei, 19 iunie.

am urcat pe dambovicioara - brusturet la carpathian adventure 2008, super tare zona. iar coborarea pe prapastiile zarnestilor, 60 la ora cu furca rigida n-o s-o uit toata viata :D

imi place ca traseul e destul de tehnic pe alocuri, cu bolovani foarte mari... m-am plictisit de forestiere ca-n palma ;)

Prapastiile Zarnestilor vor fi doar la tura lunga. Si poate in urcare :)

o sa iasa super evenimentul, ma apuca nostalgia cand ma gandesc prin ce zone o sa mergem. foarte frumos.

Din pacate nu voi putea participa la acest maraton, desi as fi dorit din tot sufletul:(( se suprapune cu un mare eveniment rock, sonicsphere festival, chiar in seara THE BIG FOUR ( Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax )impreuna in acelasi turneu!

Sonisphere 2010 - Rock The City - Comunicatul oficial al organizatorilor | METALHEAD

Din pacate nu voi putea participa la acest maraton, desi as fi dorit din tot sufletul:(( se suprapune cu un mare eveniment rock, sonicsphere festival, chiar in seara THE BIG FOUR ( Metallica, Slayer, Megadeth si Anthrax )impreuna in acelasi turneu!

Sonisphere 2010 - Rock The City - Comunicatul oficial al organizatorilor | METALHEAD

nuuuuuuuuuuuuu si eu o sa pierd concursul...vai ce ghinion:((

nuuuuuuuuuuuuu si eu o sa pierd concursul...vai ce ghinion:((

Ce mare jmecherie ca e Sonisphere? Si eu merg la festival dar dupa maraton. Prima seara e de cacat, eu vreau sa il vad pe Dio asa ca ma intereseaza doar a doua zi de festival.

Ce mare jmecherie ca e Sonisphere? Si eu merg la festival dar dupa maraton. Prima seara e de cacat, eu vreau sa il vad pe Dio asa ca ma intereseaza doar a doua zi de festival.