radu_bike

SCOTT Fan Club

Recommended Posts

chiar nu foloseste nimeni biciclete scott?!sunt multumitul posesor al unui scott scale 30 si as vrea sa mai cunosc si alti membri care folosesc aceiasi marca(ca doar de asta e un "fan club":))).personal mi se par niste biciclete foarte bune(usoare,rigide,fiabile)cu o linie simpla(in mare parte folosesc tevi rotunde) si eleganta.

chiar nu foloseste nimeni biciclete scott?!sunt multumitul posesor al unui scott scale 30 si as vrea sa mai cunosc si alti membri care folosesc aceiasi marca(ca doar de asta e un "fan club":))).personal mi se par niste biciclete foarte bune(usoare,rigide,fiabile)cu o linie simpla(in mare parte folosesc tevi rotunde) si eleganta.

Ba da. Prin Brasov sintem destui. Dar Scott nu are nevoie de laudele noastre... Eu am Scale 40.

Sint in aceeasi masura si fan Cube (am pastrat Analog-ul din 2008).

Totusi ma consider in primul rind fan ciclism...

P.S. - Chiar ma intrebam cind o sa apara si acest thread...

Aseara ma gandeam sa deschid un thread si sa prezint bicicleta mea. Prietenei ii vine in maxim o luna noul Scott Contessa CR1.

Jucariei mele ii fac o poza deseara si o prezint (pentru cei care nu au avut ocazia sa o vada live).

De mult timp eram atras de modelele scott pentru sosea si chiar daca nu eram foarte hotarat sa-mi schimb bicicleta, in toamna am vazut aici pe ciclism.ro un anunt care mi-a facut cu ochiul Exact bicicleta pe care o admiram eu peste tot pe internet, scott cr1, asa ca nu am stat pe ganduri, am spart pusculita si am luat-o. Sunt foarte multumit de ea si este si destul de usoara...

Scott este o marca de renume...si sunt surprins ca pana acum nu s-a deschis un topic special , in prezent nu stiu ce mari echipe mai folosesc scott inafara de team Columbia insa poate e cineva mai informat si posteaza aici.

si ca un "stiati ca...?" - Scott este inventatorul ghidonului aerodinamic, de contratimp, care este nelipsit astazi din astfel de probe, si cu care, americanul Greg LeMond, a castigat turul Frantei cu doar 8 secunde in fata lui Fignon.

CR1 -Pro

[ATTACH=CONFIG]16865[/ATTACH]

Scott Reflex 30 din 2006 la mine.

Iata si de la mine o poza, cu instructiuni de folosire... Adica maratoane peste maratoane...

Cadru Scott CR1 model 2009

Grup Dura Ace 7900

Roti Dura Ace Carbon Tubless

Pedale Look carbon

Sa Fizik

Ghidon integrat PRO

7,1 kg

= my bike:)

Imagine postată

• Upvote 1

Ovidiu, am vazut pentru cateva secunde Scott-ul tau de apropape dar nu mi-am dat seama ce model de Fizik e saua? ( nu de alta dar tare mi-a facut cu ochiul :) )

Grupul si cadrul au fost luate de la Action Sport in primavara lui 2009. Rotile sunt un cadou primit in 2008 (pretul lor de lista este undeva pe la 1.200 Euro, au 1,2 kg). Restul componentelor au fost luate tot prin Action Sport de la importatorul Rom Eurotrade.

Ghidonul nu se vede in poza asa ca va pun un link:)

http://pro-bikegear.com/publish/content/pro_2010/nl/en/index/products/handlebar/race.image.+media+images+cycling+SBX+Pro+2010+products_666x500+PRHA0063_v1_m56577569830691044_dot_png.bm.jpg

lasa vrajeala popoviciule, baga o poza sa vada lumea bijuteria:)

Postati va rog si la Garaj. Vreau sa facem o baza de date cu bicicletele userilor ciclism.ro, sa vada lumea cu ce ne mandrim!

Am vazut pe viu bicla lui Ovidiu si am si pipait-o niţel8->

As fi facut o tura, dar nu mi s-au potrivit SPD-urile de la tenişi.

E ceva de neimaginat, cadrul meu de tandem e mai greu decat toata bicla lui.

@Radu - ce surpriza, cam răruţ pe la noi. Mai asteptam si alte poze, sa nu-mi spui ca ai numai Scott-ul ala.

De asemenea te asteptam prin Ipotesti, tocmai am inceput treaba.

lasa vrajeala popoviciule, baga o poza sa vada lumea bijuteria:)

Postati va rog si la Garaj. Vreau sa facem o baza de date cu bicicletele userilor ciclism.ro, sa vada lumea cu ce ne mandrim!

unde mai exact, ca nu am gasit niciun thread cu numele garaj....

mai rarut, ca-i mai dragut,Luciane,am sa trec pe la Ipotesti imediat ce se mai incalzeste un pic.In materie de biciclete am o"colectie"consistenta,dar scott-ul e preferatul meu. PS.Moamaaa,da ce vazusi!!:))

azi am reusit sa ma dau si eu cu noua mea bicicleta, Scott Scale 40 (2009). sunt super multumit de ea pt ca e usoara si se manevreaza cu usurinta. imi place la nebunie geometria cadrului pt ca-mi ofera o pozitie confortabila si un bun control asupra ghidonului. de fiecare data cand ma sui in sa zambesc de multumire :)

Salut , sper ca ma primiti si pe mine in club

Am Scott CR1 2007 si Scott Scale 30 model 2008.

Imi doresc si un Spark si cu asta m-as declara multumit si complet in privinta biclelor.

O sa pun si imagini.