radu_bike

SCOTT Fan Club

Recommended Posts

Se face o zi de cand sunt si eu posesorul unui Scott Scale 50.

Ma uit la ea si zambesc de bucurie! :)

Si ca sa nu " poluez " (asa cum mi s-a reprosat), topicul 'Merida', postez aici.

http://www.bustedcarbon.com/search/label/scott

Concluzie.

Scott CR1, 2, rupte de unul care a vrut sa traverseze o masina si unul care a vrut sa faca remodelarea garajului cu bicla prinsa sus pe masina...

Fara comentarii.

Un Ransom cu defect constructiv asumat de producator si inlocuit, in discutie fiind al doilea cu aceeasi meteahna.

Altul care a depasit limitele cadrului si in comentarii apare specificat ca versatiliatea lui si cursa tenteaza de a-l folosi la FR unde nu-i cazul.

Scale cu un cadru spart de lant transformat in dalta(opinia tehnica Scott)

Toate celelalte presupus a fi rupte din cauze constructive si refuzate la garantie, au in comentarii sugestiv niste utilizari improprii. Si modele recente cand mania greutatii i-a impins si pe producatori la excese...

Pe siteul arhicunoscut apar doar cateva bucati de Scott, din zeci de mii fabricate din carbon.

Nu mai am si/sau nu mai folosesc Scott carbon, ca sa nu se creada ca am procent din vanzari sau sunt partizan.

Intru şi eu în club cu un Scott Unitrack Performance Series - voi reveni cu foto. Are linie Alivio, este bine închegată, fără jocuri.