ovidiu

25.07.2010 - Maratonul Muscelului

Recommended Posts

multam de observatie! am modificat, caci de Schitu Golesti vorbeam :)

din motive de reuniune de familie cu ocazia Pastelui, eu nu mai pot veni la tura din 5 aprilie.

Edited by Adriana

din motive de reuniune de familie cu ocazia Pastelui, eu nu mai pot veni la tura din 5 aprilie.

Nu-i nimic domnule Catalin, dupa ce iti vei pune noile cauciucuri SPEED KING vei putea merge la tura de dupa PASTE , pe 10 sau 11 aprilie .

Sa ai SARBATORI FERICITE ! PASTE FERICIT !

Nu-i nimic domnule Catalin, dupa ce iti vei pune noile cauciucuri SPEED KING vei putea merge la tura de dupa PASTE , pe 10 sau 11 aprilie .

Sa ai SARBATORI FERICITE ! PASTE FERICIT !

multumesc frumos pt urari si un Paste Fericit si dvs :(

cat despre Speed King-uri...mi le doresc, dar mai mult imi doresc bicicleta noua pt care m-am apucat sa strang bani :)

duminica se va tine tura pe Ciocanu?

exista cineva care ma poate lua pe mine si a mea bicicleta pana la Campulung, tur-retur? sau vreunul dintre voi stie in ce conditii pot lua trenul impreuna cu bicicleta pana la Campulung?

Edited by Adriana

Pentru cei care vor sa vina duminica, 11.04.2010, pe Ciocanu pentru o parcurgere completa a traseului scurt de la Maratonul Muscelului 2010, plecarea va fi la ora 09:00 de la Remus, din Godeni. Traseul prezinta conditii bune de parcurgere, este relativ uscat si sper sa ne adunam in numar cat mai mare.

nu mai inteleg. se organizeaza doua ture? eu as vrea sa vin sambata, unde si cand este plecarea?

Am recitit tot threadul.

Initial intelesesem ca este vorba de sambata cu plecare la ora 10 din fata primariei.Acum vad ca este vorba de duminica. Godeniul cred ca-l nimerim. Dar doritorii care intamplator se afla in Campulung weekendul asta si care doresc sa vina in tura cum fac sa gaseasca casa lui Remus?

nu mai inteleg. se organizeaza doua ture? eu as vrea sa vin sambata, unde si cand este plecarea?

Am recitit tot threadul.

Initial intelesesem ca este vorba de sambata cu plecare la ora 10 din fata primariei.Acum vad ca este vorba de duminica. Godeniul cred ca-l nimerim. Dar doritorii care intamplator se afla in Campulung weekendul asta si care doresc sa vina in tura cum fac sa gaseasca casa lui Remus?

Tura se tine duminica 11.04.2010, nu a fost niciodata vorba sa se tina sambata, unii ciclisti din Bucuresti si-au exprimat dorinta sa vina de sambata seara.

In Godeni se ajunge din durumul Campulung-Curtea de Arges, dupa primul deal se face la dreapta (exista indicator).

Cand ajungeti in Godeni puteti suna pe numarul lui Remus: 0733938323 si el va va directiona spre casa lui / locul de plecare.

Stie cineva din cei ce vin de la Bucuresti care este varianta optima de dus si intors, mai merge cineva din Bucuresti ? Sunt tentat si eu sa vin atat timp cat nu e overkill transportul pana la si inapoi de la...

Avand in vedere ca in Campulung nu mai conteneste ploia si dupa toate semnele inclusiv cele de la "meteo" si pt maine se prefigureaza aceeasi stare de vreme, noi credem ca o sa renuntam la aceasta recunoastere a traseului.

Multumim pentru ajutor, dar cred ca o sa ne intoarcem in Bucuresti cu biclele nescoase din masina.

Succes curajosilor care vor pleca maine.

Pe alta data sau daca nu cu siguranta pe 25 iulie.

nici eu nu mai vin.

Tura de recunoastere pe traseul de maraton de la Ciocanu a avut loc in conditii de traseu si metreo acceptabile (ne-a ferit Dumnezeu de ploaie) cu o participare numeroasa in conditiile date in care au predominat buna dispozitie ( intretinuta mai ales de Geo), angajamentul (atit cit era necesar),parcurgerea portiunilor cele mai tehnice( sau aproape) si verificarea din partea fiecarua a tehnicii in conditii reale! Mi-a facut placere sa particip alaturi de dumneavoastra la tura de astazi si mai astept si alta ocazie in conditii mai bune sa ne intilnim (la o pedala) pe acelas traseu sau nu numai. Va invit in continuare la comentarii legate de traseu si celor care nu au putut participa astazi le oferim disponibilitatea noastra in viitoarele ture! Mult noroc si .... vint din spate!

Intradevar a fost o tura reusita, cu o participare neasteptat de mare. Multumim participantilor pentru interesul manifestat si ii mai asteptam si cu alte ocazii.

Avand in vedere ca in Campulung nu mai conteneste ploia si dupa toate semnele inclusiv cele de la "meteo" si pt maine se prefigureaza aceeasi stare de vreme, noi credem ca o sa renuntam la aceasta recunoastere a traseului.

Multumim pentru ajutor, dar cred ca o sa ne intoarcem in Bucuresti cu biclele nescoase din masina.

Succes curajosilor care vor pleca maine.

Pe alta data sau daca nu cu siguranta pe 25 iulie.

Imi pare rau ca nu ati mai ramas dar in acelasi timp va inteleg decizia. Nici noi nu stiam exact la ce conditii sa ne asteptam dar am avut noroc si a iesit bine. Oricum vor mai fi multe ture pe acest traseu si speram sa ne insotiti cu alta ocazie.

Superb traseu, cu siguranta vreau sa parcurg macar o parte din el. Sa ne tineti la curent cu urmatoarele iesiri. Sunt din Bucuresti, dar ocazional, la cateva luni ajung in Campulung. Eu am un trek Genesis ciclocross cu suspensie pe furca fata, se poate face traseul cu el?

Daca nu se suprapune cu turneul de tenis de masa de la Campulung vreau sa particip la maraton.

Breeeee, frumos site ! Coane Mişule, ţi-ai vîrît cumva codiţa sau mi se pare mie ?

Breeeee, frumos site ! Coane Mişule, ţi-ai vîrît cumva codiţa sau mi se pare mie ?

Da, site-ul este facut de Mihai (faithraven) de fapt Mihai face parte din timeXPANDER si este coorganizator al maratonului.

Frumoasa zona dar grea in caz de umezeala multa.E o zona argiloasa sau mi se pare mie?Cu noroi d-ala nenorocit de se lipeste?

Traseul este practicabil si in conditii de umezeala, zona dispune de un drenaj foarte bun, noi l-am facut Duminica dupa ce cu o zi in urma plouase 5 ore. Bineinteles efortul depus creste considerabil dar asta este MTB-ul! :)

Bree Panzere, siteul este foarte frumos , dar sa vezi cand vei merge cu noi ce minunatie de traseu vei gasi ...si ce de poze vei mai face ....cu gramada :))

Bree Panzere, siteul este foarte frumos , dar sa vezi cand vei merge cu noi ce minunatie de traseu vei gasi ...si ce de poze vei mai face ....cu gramada ;)

Pai sa va pregatiti sa va apuce noaptea pe acolo in cazul asta. <):)

Domnilor si de ce nu domnisoarelor sau doamnelor- pe cind urmatoarea intilnire? Astept cu nerabdare sa ne intilnim din nou la o tura de recunoastere pe traseul de la Ciocanu! Ofer toata disponibilitatea mea pt deplasari in zona.

Guest
This topic is now closed to further replies.