ovidiu

25.07.2010 - Maratonul Muscelului

Recommended Posts

se pare ca tot mai multe competitii se anunta anul asta. de cativa ani incoace e in crestere continua acest sport. intradevar nu contest ca in spatele lucrurilor se munceste din greu dar impreuna reusim sa facem ceva frumos

se pare ca tot mai multe competitii se anunta anul asta. de cativa ani incoace e in crestere continua acest sport. intradevar nu contest ca in spatele lucrurilor se munceste din greu dar impreuna reusim sa facem ceva frumos

VESTI BUNE!

Zilele Campulungului se vor tine in perioada 19 – 25 iulie 2010, asadar „Maratonul Muscelului 2010“ va avea loc in data de 25 iulie.

Astfel maratonul nu se va suprapune cu alte evenimente sportive si veti avea parte de mai multa distractie si kilometrii pe doua roti.

Echipa organizatoare,

ROCK BIKE MOUNTAIN & timeXPANDER

offf...cam nasoala data aia de 18 iulie pt ca tot atunci va fi si "Bucegi 7500", cel mai greu maraton de alergare montana din Romania...

dar ma decid eu pana atunci la care sa-mi omor picioarele.

am o veste buna pt tine si toti cei care trebuiau sa se decida unde sa mearga!

Maratonul Muscelului se va tine pe 25v Iulie!

am o veste buna pt tine si toti cei care trebuiau sa se decida unde sa mearga!

Maratonul Muscelului se va tine pe 25v Iulie!

buna treaba! :))

multam!

Foarte frumos traseul!Cati Km va avea? asa cu aproximatie...... Daca sa mai spus eu nu cred ca am vazut:)

iuhuuu...abia astept sa ma dau p'acolo!

ma intreb cum se vor face depasirile la maraton, caci poteca nu permite trecerea a 2 biciclete simultan...

ma intreb cum se vor face depasirile la maraton, caci poteca nu permite trecerea a 2 biciclete simultan...

Poate n-o sa fie tot traseul asa ingust...sper.

:| deja te-ai speriat ? Stai linistit ca traseul iti va permite sa faci tot ceea ce doresti . Va fi unul ffffoarte frumos .

Cum spuneam: "cu o mica portiune din traseul maratonului"...

traseul, de fapt traseele vor fi destul de variate, cu drumuri, poteci, coborari, urcari.. pe scurt distractie pentru toata lumea!

:| Gie ! Traseu care o să-mi facă limba cravată şi părul permanent ;).

:| Gie ! Traseu care o să-mi facă limba cravată şi părul permanent ;).

Paul, traseul acesta iti va oferi un set de fotografii minunate. Stiu ca tu esti pasionat de asa ceva, asa ca te invitam pe Ciocanu sa te imprietenesti cu aceasta zona splendida a Campulungului . Iti va placea ,te asigur!!

Dupa ce am vazut filmuletul lui timeXPANDER clar ca trebuie sa vin:D Loc de depasit se gaseste si pe poteca aia, chiar faina coborarea. Spor la organizat baieti

Foarte frumoasa filmarea, dar astept sa vad si filmuletul facut primavara sau vara, tot de pe traseul asta

Foarte frumoasa filmarea, dar astept sa vad si filmuletul facut primavara sau vara, tot de pe traseul asta

salut..avem si un filmulet facut vara pe aceeasi coborare..o sa punem si alte filmulete si poze de pe tot traseul..

nu trebuie sa-ti faci probleme pt ca vor fi suficiente portiuni unde se poate depasi..asta este ultima coborare si cea mai tehnica dar si aici ai loc unde poti depasi..important este sa te tina picioarele ca loc o sa ai suficient..@};-

Foarte frumos traseul!Cati Km va avea? asa cu aproximatie...... Daca sa mai spus eu nu cred ca am vazut:)

tinand cont ca o sa dam startul din fata Primariei C-lungului, fata de varianta pe care noi o masurasem pe gps si care avea in jur de 28 km, acum se vor mai adauga in jur de 15 km deci in jur de 43-45 km varianta scurta a traseului..

distanta exacta a traseului scurt o sa fie gata pana la sf lunii..

Poate n-o sa fie tot traseul asa ingust...sper.

asa cum i-am spus si lui lbzk traseul va permite depasirile fara probleme..vor fi si poteci si drumuri forestiere si rampe pt cine este amator..vor fi si portiuni tehnice si de viteza..o sa avem de toate..pentru toate gusturile..

@};- Gie ! Traseu care o să-mi facă limba cravată şi părul permanent %%-.

lasa Panzer ca asa o sa dai bine in poze.. Edited by Niji
post-uri consecutive

Trebuie mentionat faptul ca rampele care apar in primul filmulet sunt doar o mica parte din cele prezente pe traseu. Sunt mult mai multe iar unele sunt mai mari si mai interesante @};-

Vestea buna pentru cei slabi de inger ca mine este ca fiecare rampa are si o varianta ocolitoare deci nu veti fi obligati sa sariti nici una.

Foarte faine amenajarile cu podete, sa inteleg ca e o comunitate formata care se preocupa de trial si alte minuni pe-acolo, cine le-a facut ?.. frumos traseul si desigur o idee buna de a mixa si alte stiluri - ca optiune la un maraton - gen XC , astfel incat pasionatii de gen sa nu se plictiseasca la un concurs de distanta, iar ceilalti la randul lor sa incerce ceva trick-uri daca le sta in putere, bafta la organizare !

Foarte faine amenajarile cu podete, sa inteleg ca e o comunitate formata care se preocupa de trial si alte minuni pe-acolo, cine le-a facut ?.. frumos traseul si desigur o idee buna de a mixa si alte stiluri - ca optiune la un maraton - gen XC , astfel incat pasionatii de gen sa nu se plictiseasca la un concurs de distanta, iar ceilalti la randul lor sa incerce ceva trick-uri daca le sta in putere, bafta la organizare !

sunt cativa baieti pasionati care au pus multa pasiune si transpiratie pentru a crea:D/ ceva frumos..

cel caruia trebuie sa-i multumim este Geo..el a muncit din greu la acele rampe..si tot lui trebuie sa-i multumim multi dintre noi pentru pasiunea pe care o avem cu totii: BIKE-UL!!!!

asa cum a spus si prietenul meu Mihai mai sus, rampele nu vor fi incluse in concurs..doar cine vrea mai mult fun poate sa le incerce!=:)/

Dar cum de nu dispar rampele astea ca sunt din lemn si lemnul arde :))

Sunt oameni de bun simt acolo care au inteles ca cineva s- a chinuit sa amenajeze un traseu pt. pasionati de bicle. Efortul a fost unul mare si cei din jur stiu sa aprecieze. Bravo si jos palaria celor implicati in acest proiect !

Guest
This topic is now closed to further replies.