Reubens

Paris-Nisa 2010

Cine va castiga Paris-Nisa 2010?  

2 members have voted

1. 1. Cine va castiga Paris-Nisa 2010?

• Luis-Leon Sanchez
      5
    • Frank Schleck
      8
    • Sylvain Chavanel
      0
    • Alberto Contador
      28
    • Roman Kreuziger
      0
    • Jurgen Van Den Broeck
      0
    • Levi Leipheimer
      3
    • Samuel Sanchez
      2
    • Damiano Cunego
      5
    • Altul
      8

Recommended Posts

A inceput editia cu numarul 68 din Paris-Nisa. Un prolog de doar cativa kilometri este cel care va decide primul lider al cursei. Cine credeti ca va fi acesta? Poate repeta Contador evolutia buna din 2009, desi chiar el a recunoscut ca traseul de astazi nu il va avantaja? Dau drumul si la un poll, cu cine va castiga la final.

A inceput editia cu numarul 68 din Paris-Nisa. Un prolog de doar cativa kilometri este cel care va decide primul lider al cursei. Cine credeti ca va fi acesta? Poate repeta Contador evolutia buna din 2009, desi chiar el a recunoscut ca traseul de astazi nu il va avantaja? Dau drumul si la un poll, cu cine va castiga la final.

Este o cursa deschisa daca ma uit la profilul etapelor. O sa fie scandal la bonificatii! Eu imi doresc sa castige un outsider dar din pacate in ciclismul de astazi sansele sunt egale cu 0!

Este o cursa deschisa daca ma uit la profilul etapelor. O sa fie scandal la bonificatii! Eu imi doresc sa castige un outsider dar din pacate in ciclismul de astazi sansele sunt egale cu 0!

Surprinzator a mers batranul Jens Voight, locul 2 la 3 secunde.

Nenea Lance a ramas fara Gert Steegmans care a cazut si si-a rupt clavicula.

Surprinzator a mers batranul Jens Voight, locul 2 la 3 secunde.

Nenea Lance a ramas fara Gert Steegmans care a cazut si si-a rupt clavicula.

Cred ca va fi o surpriza in Paris-Nisa si nu se va impune nici Contador nici F.Schelck.Eu unul mizez pe Cunego sau Kreuiger.Alti oameni importanti sunt Valverde,S.Sanchez,Vande Velde si J.Rodriguez.

Edited by DaniNadal

Superba etapa de azi, cat vant lateral !!! Ultimii 20 km n-am reusit sa-mi dezlipesc ochii de televizor.

Contador ar trebui sa ia minim 20 de secunde penalizare pt cat a mers la plasa masinii.

Oameni care se bat pt un loc fruntas in le tour sunt pana acum la general cam asa:

R.Kreuziger la 15 sec

Leiphaimer,Contador la 25 sec

Valverde la 31 sec

Samu Sanchez la 34 sec

Tony Martin 43 sec

Max Monfort 53 sec

Frank Schleck 1 min 7 sec

Van den Broeck 1 min 8 sec

Le Mevel 1 min 14 sec

Alex Botcharov 1 min 28 sec

Cobo Acebo 1 min 30

Intxausti 7 min 41 sec

Vande Velde 7 min 56 sec

Dami Cunego 8 min 14 sec

Popovich 8 min 19 sec

Pararea mea este ca popovich,cunego,vande velde,intxausti,cobo chiar si frank schelck au dezamagit pana acum.chiar nu inteleg ce s-a intamplat cu vande velde si cu cunego in etapa asta.

A fost de departe cea mai frumoasa etapa pe care am vazut-o in ultimele luni. Totul, de la comentariu la desfasurare, de la vreme la peisaj (chiar daca nu s-a insistat pe Valea Loarei), a contribuit la aceasta cursa fantastica de astazi. Cine ar fi zis inainte ca o cursa pe plat perfect poate fi capabila de o asemenea frumusete, cu atat mai mult cu cat ne aflam la startul competitiei. Editia 2010 a Paris-Nisa se anunta a fi una care va intra in istorie, asa ca astept cu nerabdare celelalte zile, sunt curios ce ne vor rezerva.

Pe mine ma cam oftica ca nu televizeaza de la inceputul cursei+ca de maine incolo voi fi la scoala si nu voi putea vedea:(.asa ca astept de la voi detalii:D

Ce ziceti, baieti? Isi ia Alberto vreo penalizare, ceva, dupa ce a revenit in pluton la trena masinii aleia? A mers o gramada..

Nu am vazut etapa dar vreau sa stiu daca masina era in caravana. Din cate stiu eu te poti folosi de plasa masinilor din caravana fara sa fi penalizat.

Era o masina de la echipa rabobank.Ia pus frana din cate am vazut,dar Contador tot se tinea acolo.