Reubens

Paris-Nisa 2010

Cine va castiga Paris-Nisa 2010?  

2 members have voted

1. 1. Cine va castiga Paris-Nisa 2010?

• Luis-Leon Sanchez
      5
    • Frank Schleck
      8
    • Sylvain Chavanel
      0
    • Alberto Contador
      28
    • Roman Kreuziger
      0
    • Jurgen Van Den Broeck
      0
    • Levi Leipheimer
      3
    • Samuel Sanchez
      2
    • Damiano Cunego
      5
    • Altul
      8

Recommended Posts

Contador a aratat ca cea mai buna aparare e atacul.Alberto insa din pacate nu cred ca va face fata unui tur de 3 sapt fara echipa.Oricum azi AC a aratat bine.

Astana are echipa cat de cat, nu ce zice Terzian. Chiar AC a declarat ca echipa lui a muncit pe inceput etapelor dar spre sfarsit ia lasat pe ceilalti care aveau interese. Are oameni sa-l ajute in TdF: Navarro, Noval, De la Fuente, Tiralongo, Gasparotto, Iglinskiy si altii care sa munceasca pe plat.

De acord, Gasparotto si Iglinsky sunt tari, mai ales la ce arata in Tirreno-Adriatico. De David de la Fuente nu mai vorbesc. Mi se pare o echipa buna, rezonabila, cu ajutorul careia poate trece peste cele trei saptamani din Le Tour. Mai grea e prima saptamana. Apoi, pe munte, nu doar ei vor fi la trena.

Inafara de Iglisnky si Tiralongo nu mi se pare nimeni mai bun.De La Fuente nu e mare catarator.El e exact ca Egoi Martinez adica genul ala de om care pleaca in fiecare etapa dupa puncte.Nu mi se pare mare catartor.