Draghici Dragos

Ghidaje cabluri schimbatoare.

Recommended Posts

Salut sunt constient de vechimea postului dar as avea si eu nevoie de ajutor cu aceiasi problema, am un cadru de cursiera veche cu manetele de schimbator pe el si doresc sa le mut pe ghidon, dar nu am acele urechi sudate pe cadru imagesCAUO94LF.jpgsi nu am cum sa intind cablu de schimbator, se poate folosi asa ceva reglaj-fin-schimbator-pentru-cadre-de-cuin loc de acele urechiuse? Va multumesc.

in principiu se pot folosi, adica acele adaptoare pentru alea au fost proiectate. acum ramane problema doar de montaj, adica daca le poti monta.

din cate stiu eu filetul de acolo este cat de cat standardizat, la modul ca nu sunt mai multe tipuri de filet (dar se paote sa ma insel amarnic, deoarece nu prea am umblat cu d'astea).

sfatul meu e sa te duci pe la un magazin unde vand adaptoarele astea si sa vezi acolo daca le poti infileta in locul celorlalte, sau poate trebuie sa schimbi ceva la ele, daca merg le cumperi si continui linistit bricolajul.

daca nu, se mai gasesc niste coliere cu, opritoare pentru camasi, sunt ieftinutze, daca nu cred ca se pot face f usor cu niste tabla si un aparat de sudura (in principiu, doar 2 bride omega si 2 bucati mici de teava)

Multumesc de raspuns, sper sa se potriveasca oricum am suruburile originale de la manete paote o sa le pot folosi pe acelea.