Niji

12.09.2010 - Tușnad MTB Maraton - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Achitat on line pentru concurs, sper sa intre banii azi. La pensiunea Maya nu mai sint camere pentru 11-12 Sep. Le-am luat noi.

Privind observatiile voastre echipa de la Tusnad a decis ca inscrierile on-line o sa fie pana in data de 07 septembrie orele 24.00 Tragerile la sorti vor fii in data de 08 septembrie

Va asteptam cu drag

Tragerea la sorti pentru 50 sau 80 de persoane , pentru cazare gratis va fii in data de 08. septembrie 2010.

Viva la ......

Un pas bun, o decizie inteleapta sa lasi inscrierile online pana cu cateva zile inainte de concurs, toata lumea va avea de castigat. Sper ca si alti organizatori sa fie receptivi ca voi si sa fie la fel de pragmatici. Lumea vrea sa vina si nu vrea astfel de bariere. Un semn ca este organizat cu pasiune si nu se afla in spate niste oportunisti.

• Upvote 1

Traseul scurt va aceeasi ca si anul trecut ?

da, traseul va fi acelasi ca si anul trecut, numai ca Startul oficial se va da jos din parcarea vis-a-vis Hotel Tusnad.

Astazi am tras o tura pe o mare parte a traseului,si cu toate ploile din acesta saptamina a fost practicabil,zona fiind una nisipoasa,am prins foarte putin noroi,foarte frumos,traseul,mai ales cel lung,cu urcari si coboriri tehnice,recompensat si cu o panorama de vis!!!

Hmmmm... Nu mai cred. Anul asta n-am apucat niciun concurs fara noroi. :D

Deja, nu mai stiu sa merg pe uscat. :D

Daca are cineva chef sa parcurga traseul scurt inainte de concurs, si cunoaste traseul, as fi interesat. PM.

Daca merge cineva din Targu Mures si mai are un loc in masina pentru mine si pentru bicicleta ii raman indatorat! Si cotizez, normal, pentru drum. Tel: 0722605603.

Ei na, am gresit si eu. Tasnad e in Satu Mare, nu in Bihor.

Asta nu conteaza asa mult, important e sa nu bagi Tasnad ca destinatie in GPS si sa te trezesti pe acolo in ziua concursului.

timpul limita va fi de 6 ore de la anuntarea startului pentru ambele categorii?

La ora 11 e startul pentru ambele categorii

Daca faceti cronometrarea cu cip, nu s-ar putea da un start decalat ?

Mi-a placut la Geiger (Sibiu) acest lucru... si cand imi aduc inghesuiala de pe prima urcare la Tusnad...

Nu cred ca s-ar supara nimeni daca s-ar bloca soseau cu inca 15 minute... Si ar fi mai interesant pentru spectatori sa vada doua starturi. :P

Nu cred ca s-ar supara nimeni daca s-ar bloca soseau cu inca 15 minute...

Asta e o gluma, nu? Sa blochezi 15 minute in plus drumul european cred ca e o treaba, e mare lucru ca au obtinut si aprobarea pentru start.

Asta e o gluma, nu? Sa blochezi 15 minute in plus drumul european cred ca e o treaba, e mare lucru ca au obtinut si aprobarea pentru start.

Pai, se poate da drumul la trafic, intre starturi. :P