Niji

12.09.2010 - Tușnad MTB Maraton - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Inscrierile online s-au inchis. Inscrierile se continua la fata locului cu o taxa de 70ron.

Cei care au efectuat plata pe 7 septembrie, va rog sa prezentati ordinul de plata la inscriere.

Va asteptam,

echipa Tusnad MTB

FELICITARI

TOTI CEI CARE S-AU INSCRIS LA PACHETUL PROMOTIONAL 110 SAU170, IN NUMAR DE 20 DE PERSOANE, AU CAZREA +MIC DEJUN GRATIS DIN PARTEA ORGANIZATORILOR.

NUMELE CONCURENTILOR SUNT:

Votisky Petra

Szilagyi Csaba

Popescu Adrian

Pop Andrei Cristian

Giuseppe Paffoni

Lupsa Danut Marius

Dragnea Octavian

Balazs Gabriel

Roman Mihai

Morar Adrian

Buruianu Marius

Sandu Ciprian

Andrei Radu

Iancu Roxana

Pavlenco Diana

Gabriela Radulescu

Militaru Emil

Adina Adam

Georgia Adam

Kiss Laszlo

AM DECIS CA PRINTRE CEILALTI CONCURENTI INSCRISI ONLINE SA FACEM TRAGEREA LA SORTI PENTRU CELE 60 DE LOCURI RAMASE DISPONIBILE(CAZARE+MIC DEJUN PENTRU O ZI)

Lista concurentilor norocosi este:

Matyas Janos

BUCATARU RAZVAN

FERARU SILVIA

BOTH ANDRAS

BAKO LORAND

KLOSZ VIKTOR

HUBCA ADRIAN

NYIRO GERGELY

BERSZAN PAUL

MOLDOVAN MARIN

CODREA ARPAD CSANAD

DEVOS FRANK

SAFTIUC ANA

SOARE OANA

CRACIUNAS BOGDAN

ALBERT ATTILA

ANGEL MARIUS

LOKODI MATHIAS

BALINT NORBERT ALFRED

MIRCESCU SERBAN

Cyril

Lapalme Etinie

BLAND STUART

TANASE OVIDIU

URICARIU STEFAN

DOGARU ANCA

BUGOI VALENTIN

COSTEA CATALIN

MALACEA BOGDAN

CORNICI DAN RENATE

VOICU FLORIN

MIRCEA GUSTAV

FELDIOREANU ALEXANDRU

LAZAR STELIAN

ALUPEI MARIAN

OPRISOIU VALENTIN

OLIMPIU HAIDU

DAN JURCAN

DAN ANDREA

VIOREL MICU

VALIMAREANU DANIEL

LOSONCZI CRISTIAN

CARCIAG ANDREI

BERECI JENO

MONICA NEAGOE

BANICA CRISTIAN

ANDON DRAGOS

HODINA ANDREI

BANCIU ADRIAN

TEREBESI ISTVAN

SANDU BOGDAN

BARTA BALINT

SZALLO LASZLO

KLOSZ ENDRE

TONK SANDOR

DANIEL SARDAN

DOINA TITEI

SAROSI FRANCISC

ALBERT GASPAR

ILIESCU SERBAN

Va rugam ca pana la 09.09/2010 ora 18.00 sa ne confirmati daca acceptati premiul la numarul de telefon 0742/497735(Melles Maria) sau 0740/078812 (Butyka Zsolt)

Pensiunile disponibile sunt:

Pensiunea Iris

Pensiunea\Szent Kristof

Pensiunea Sara

Va asteptam

Cand va fi marcat traseul?

Se poate parcurge dupa marcare, sau sunt bifurcatii care necesita oameni care ne dirijeaza?

As vrea sa parcurg tura scurta sambata.

Marcarea traseurilor incepem sambata inainte de masa si dureaza aprox.5-6 ore. Sunt bifurcatii, care necesita oameni, dar cu atentie se poate parcurge traseul si numai dupa marcaje :)

Cei care sunteti din Tusnad ..ne puteti da cateva informatii legate de cum a fost vremea sapt asta ...cum se prezinta traseul (uscat/noroi) .. ? Multumesc..Numai bine !

Cei care sunteti din Tusnad ..ne puteti da cateva informatii legate de cum a fost vremea sapt asta ...cum se prezinta traseul (uscat/noroi) .. ? Multumesc..Numai bine !

Salute

Pana aztazi a fost vreme frumoasa , aztazi a ploat . De maine vremea revine si sambata duminica va fii vreme buna (http://www.meteoblue.com/en_GB/point/forecast/tab/b/pictocast/c/ro/f/1760) . Traseul mai mult este nisipos si la curatirea traseului nu am intalnit zone cu noroi. Sigur va fii okei traseul

Ernesto

Am fost azi pe traseuul de la tura lunga folosind track-ul GPS de pe site de acum 1 saptamana. Pana la separarea traseelor este uscat, chiar in conditii de ploaie, solul este calcaros (azi chiar a plouat 30 de minute). Dupa separarea traseelor, la tuna lunga am intalnit cateva portiuni de noroi dar ciclabile. Am reusit sa ajungem pana langa lacul Sfanta Ana unde ne-am ratacit (din vina mea :) ) si am coborat pe asfalt de acolo. Traseul de la tura scurta l-am gasit marcat.

Salve. am si eu doua intrebari:

1) eu si inca 2 amici din bucuresti o sa ajungem sambata noapte in tusnad candva dupa ora 23:00 si ne-ar interesa sa luam pachetul de 110 roni. se mai poate la ora aia? Cum procedam, mergem direct la hotelul Tusnad?

si,

2) in timpul traseului avem unde sa ne lasam bagaje etc? ca sa luam la noi numai ce ne trebuie, nu tot ruxacul

in alta ordine de idei, cel mai probabil noi o sa venim cu acceleratul 1643 . mai e cineva din bucuresti care merge? poate are o idee mai buna, sau poate ne intalnim.

Numai bine :)

Suntem in zona de inscriere si am dat de net:)

Vremea este buna. Maine dimineata va fi racoare dar in timpul zilei va fi soare.

Acum este cer senin si plin de lume cu voie buna:)

Mi se pare curioasa totusi in conditiile in care este un concurs de amatori, prezenta intre conditiile de descalificare a celei cu schimbarea bicicletei in timpul concursului.

Succes tuturor participantilor.

Vremea a fost excelenta, traseul a fost superb, peisajul de poveste, pachetul (tricoul si cana minunate), startul 11 FIX, gulasul - yammi yammi - intr-un cuvant o organizare de nota 10. Multumim organizatorilor si sper pe viitor sa fie daca nu mai frumos, macar la fel ca in acest an. Inca o data felicitari.

Mereu vremea buna este o caramida de temelie la bunul mers al lucrurilor.Altfel cum ar fi mers o bere si inca o bere si inca o bere... :blink:

Se vede ca baietii fac cu suflet ceea ce fac.Eu le multumesc ptr ca am petrecut o zi faina .

Felicitari atunci pentru pozitia in clasament! Pentru berile absente nu am de ce sa te felicit. :D

Iete ca am facut-o si pe asta...Si aceasta editie a fost foarte faina ca de, nu putea sa fie mai prejos decat cea precedenta... Am avut noroc, vremea fost super misto... e bine ca nu am prins ploaie desi prin padure erau cateva baltoace.Creca e o traditie la Tusnad dar numai la mine..cate o cazatura pe editie:-? Traseul a fost foarte frumos, niste peisaje superbe care mai ca te faceau sa te dai jos de pe tzocla si sa te holbezi :blink: O organizare foarte buna..traseul foarte clar marcat,si da ,parea mai greu dacat tineam eu minte http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif , cu mutatul celui de-al 2-lea checkpoint am luat teapa...ca eram "baaa..mi-e seteee!!" dar pana la urma a fost ok. Am vazut vreo 2-3 forumisti pe Niji si pe Maus...eram ceva de genu "uite ba ala ie Maus!"..ce-i "ciudat" e ca pe Maus l-am vazut sambata seara iesind de la un spiritz/o bere :P.In sfarsit am putut sa ma bucur si eu de celebrul gulas care da..e FOARTE bun si nu in ultimul rand FELICITARI tutros participantilor de anul acesta( chiar si mie)si sper sa ne vedem si la anul:)

a fost si reportaj la stiri pe TVR1. In sfarsit altceva decat fotbal la tv! Felicitari organizatorilor! Data viitoare sa dati gulas si la pachet; este delicios!

Numai cuvinte de lauda! Asa de bine nu m-am simtit de mult! Vremea minunata, concurentii de nota 10, atmosfera incredibila.

Nu imi vine sa cred cat de odihnita sunt dupa concursul asta, parca am fost in vacanta.

Felicitari din toata inima organizatorilor! Eu nu am absolut nimic de comentat. Trec cu vederea portiunea de aprox 2 km de impins bicicleta (traseul lung), pe care mai nou, niste baieti simpatici din jurul meu au numit-o "panta de socializare".

Era o concurenta la tura lunga imbracata in negru pe care am remarcat-o pentru ambitia ei. Unde baietii "socializau" ea macina angrenajul si trecea pe langa ei.

Felicitari Andreea Dan pentru stilul de la coborare, mi-a placut!

Bine Patricia! Ai scapat fara pene la maratonul asta si ma bucur pentru tine.

Am auzit ca un baiat a fost ingrijorat de stilul meu de coborare, vazandu-ma pe ultimii 200 de metrii inainte de finish cu un picior ridicat de pe pedala, atarnand in lateral. Recunosc, cobor mai prost, dar tineam piciorul asa pentru ca am avut niste crampe la muschii posteriori ai coapsei de neimaginat. Dupa ultima portiune de impins bicicleta, cand m-am suit in sa am simtit cum vrea sa se puna carcel, am incercat sa o las mai moale dar muzica de la sosire ma imbia sa trag de mine, asa ca am pedalat. DEZASTRU! S-au blocat muschii, m-am oprit, am tipat de durere, am strans din dinti si-am asteptat sa treaca Am stat 3 minute pentru ca efectiv nu ma puteam misca. Pana la urma durerea s-a atenuat si am coborat asa cum s-a vazut. Bine ca s-a terminat cu bine si alta data o sa beau apa la timp,ca asta e un motiv principal pentru patania mea. In total pe cei 47 de km am consumat 2 litrii de apa si 2 pahare de Isostar la checkpoint. E foarte putin pentru efortul care l-am depus.

Nu in ultimul rand: BRAVO GEIGER TEAM! Bravo tuturor baietilor de la Warpsoft si multumesc Viorel ca ai stat alaturi de mine pe traseu si m-ai incurajat!

• Upvote 1