ovidiu

19.06.2010 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Da, au avut 2 fotografi la manastire, unul imediat la iesire cu un obiectiv wide si unul in josul scarilor cu teleobiectiv. Canon EOS 40D care este o scula veritabila, desi cam veche. Imaginile sunt de calitate buna; au setat timpi de expunere scurti ca sa nu fie blurr insa in unele cazuri se vede putin zgomot de imagine - la un print obisnuit (foto) ma astept sa nu se observe deloc acest aspect (rezolutia imaginilor este mare).

Raiden007Pe site MMM o sa vezi galeriile foto, una este de la Westend - ai imaginile la rezolutie mica. Poti sa si cauti dupa numarul tau de concurs, imaginile fiind taguite. Apoi dai mail, se livreaza via transfer.ro la un pret decent.

Nu vreau sa fac reclama insa ar fi ideal astfel de colaborari si la alte maratoane/editii, eu as mai cumpara imagini cu mine si de la alte maratoane, amintiri frumoase de pus langa numarul de concurs.

Anul trecut au fost si la mures si am niste poze facute de ei de la Neuzer :)

Am primit luni DVDul si ieri m-am uitat la filmulet. Incepe cu imagini si interviuri de dinainte de start, apoi startul si filmari din 2 pozitii de la prima urcare. Apoi cu cei care au abandonat si interviuri la finish.

Filmul e ok insa putin cam scurt si as fi preferat mai multe filmari de pe traseu. Are carcasa personalizata (coperti) insa dvdul e un blank normal.

Bun de amintire.

Anul acesta se mai tine maratonul de la Medias , stie cineva, pe calendarul competitional nu apare. multumesc