ovidiu

19.06.2010 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Nene Maus ..... spune-ne si noua secretul :) In ce moneda ai platit ?

In leu dolofan ,exact dupa informatiile de pe site. Adica trezoreria jud sibiu directia bla bla...ptr copii si tineret medias codul fiscal ,codul iban, mentiunea ptr MMM 2010 si numele meu ca sa stie de la cine vine banutu'.

se poate plati si prin homebank sau e restrictionat doar prin plata la oficiile postale? multumesc

Aiurea chestia cu limitarea numarului la 400. Afara participa cate 3-4000 si aici nu avem loc? Mai bine fara cipuri si 800 de oameni.

Nu cred ca cipurile sunt problema ci faptul ca una e sa organizezi un eveniment pentru 800 de participanti si alta pentru 400.

Cu cipuri poti cronometra si 400 si 3.000, nu inteleg de unde ai dedus tu ca este o problema cu cipurile. Competitia este organizata impreuna cu Primaria Medias si se incearca limitarea cheltuielilor. La concursurile alea de care vorbesti tu cei 3.000 de oameni se inscriu online si platesc tot online. Daca in urmatoarele doua saptamani se inscriu 1.000 de oameni online atunci sunt sigur ca organizatorul va suplimenta locurile. pana una alta mai sunt cca 350 de locuri libere asa ca nu inteleg care este problema ta.

@corrado

Pentru ca este o plata catre Primaria Medias sumele pot fi transferate doar prin mandat postal.

:):) Puii mei ,iar incepe filozofia:):) Parca am mai fost la filmul asta :))

Inscrieti-va mai 3000 de participanti ,blocati mediasul ,umpleti trezoreria sibiu cu lovele si atunci ,daca nu sunteti primiti ,e deschis la lacrimi.

Serios ca nu-mi plac alintatii.Nu se poate sa fim maturi in gandire.

Plata se face din orice banca care vireaza banii in trezorerie.Eu am platit de la transilvania,hotarat ca nu e cazul sa pierd vremea la posta.Si a functionat.>-)

PS @Alpinman Garyfisher dupa cursa poate bagam si noi un mix gril udat cu bere.Mai ales ca implinesc si eu o varsta...cu vreo 2 zile inainte.

Păi numai cu Alpinman și Garyfisher? .. nț nț :)) mai ești și geamăn pedeasupra.

Da ...geaman cu ei....

Cum crezi tu ca as sa ma pun la o asa treaba grea cu cineva fara experienta?

mda, cred ca se lasa greu. Si eu mai adaug ceva la copacul vietii pe 06 iunie. Si fiind geaman cu maus, ii las lui mixgrill-ul, si iau eu lichidele, ca tot sunt la dieta:)) BTW, Nij, daca geamanul Maus te-a omis, te invit eu la sarbatoarea noastra.

ci drăguț ... ne sărbătorim cu toții atunci :))

Ma bag 100% :)) , oricum vroiam sa merg cand am vazut ca dau si un buff moka(io vroiam sa imi iau de mult o daia).

Cei care au platit , e complicata procedura(cam cat timp iti ocupa) ?

s-a deschis chat-u p'acia?

sanchi, ai vazut ca e rost de bauta si bagi vrajeala cu buff-ul :))

Coane Mbz dam si la tine un mix grill.Stii doar ca la noi place Medias ca locatie in centrul tarii.Iertare ca am intoxicat topicul cu carnati.:))

Asa ca pune-ti mana ,inscrierea,palata si rugati=va sa nu ploua.Tare.

mwhahah m-am inscris , daca merge cineva cu trenu dati aici semnal :) , ca data trecuta la cluj winter race am mers singur si simteam cum imbatraneam(in acelasi tren mai erau cativa cu bicicletele care mergeau tot acolo da nu stiam io de ei).

De pe site-ul competitiei (referitor la plata)

INDICATII PENTRU EFECTUARE PLATA TAXA DE PARTICIPARE:

Pe mandatul postal la DESTINATAR completati: DIRECTIA PT CULTURA MEDIAS, la C.U.I. : 18263735 ,

la adresa: STR. C. COPOSU , NR 3, LOC. MEDIAS, la cont: Cont nr. RO81TREZ5775010XXX001038 deschis la TREZORERIA MEDIAS si la suma: 36 lei.

Pe verso mandat postal la loc de corespondenta se mai trec inca o data datele voastre si mentiunea : taxa inscriere Maraton Medieval 2010!

La expeditor rog completati toate datele personale, inclusiv CNP, pentru o mai usoara identificare !

Din orice banca se poate plati daca ai cont de debit la banca respectiva !

Pentru mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati !!

Claudiu - 0740396682

mda, cred ca se lasa greu. Si eu mai adaug ceva la copacul vietii pe 06 iunie. Si fiind geaman cu maus, ii las lui mixgrill-ul, si iau eu lichidele, ca tot sunt la dieta:)) BTW, Nij, daca geamanul Maus te-a omis, te invit eu la sarbatoarea noastra.

se adauga la chef si geamanul garyfisher care sarbatoreste pe 08 iunie ceva anisori :). Dupa cursa se pare ca avem treaba serioasa.... abia astept.

E cineva care merge la maraton si are un loc de bicla pe suport, disponibil? (doar pentru bicla, pe mine, m-ar transporta masina din dotare)

Vad ca pe site scrie numai de inscrierea online. Se pot face inscrieri si la fata locului, pentru ca nu stiu sigur daca pot sa vin la acest concurs.Parca nu as da 50 de lei degeaba daca apare ceva neprevazut si nu pot sa vin.

De asta o sa ma inscriu si eu mai tarziu :))

Scrie pe site-ul concursului:

Anul acesta nr. de locuri este limitat la 400.

La linia de start se vor face inscrieri numai in limita locurilor necompletate.

De fapt în avans se pot plăti doar 36 de lei. Cei 15 (pentru chip) se plătesc la faţa locului.

Salut. Ma adresez organizatorilor: Cat dureaza pana intra banii in cont? Eu am platit acum o saptamana cu mandat postal. Am chitanta, pot sa o scanez si sa o trimit? De ce oare merge asa greu cu plata???