ovidiu

19.06.2010 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Un concurs organizat extraordinar de bine. Felicitari organizatorilor si tuturor celor implicati. Felicitari Politiei Romane pentru cum s-au implicat. Felicitari spectatorilor care au aplaudat pe toata lumea la final si pe traseu. M-au bucurat enorm copii din satele prin care treceam pentru ca doreau sa dau mina cu ei.

Zona minunata, noroiul numai potrivit pentru o competitie de acest gen. A fost prima mea participare la Medias dar pot sa spun de pe acum ca ma inscriu si la urmatoarele editii. Nu am nimic de reprosat nimanui. Nici macar un minus cit de mic.

Marcajul a fost impecabil, punctele de alimentare aveau tot ce era necesar. Surpriza cea mai mare a fost ca la final mai exista un punct de alimentare foarte bine venit.

Multumesc Medias!!!

am reusit intr-un final sa incarc pozele pe Picasa. Sunt peste 600. Vizionare placuta!

faine rau pozele! multumim!

daca s-ar putea si downloada tot albumul ce bine ar fi... deocamdata e dezactivata optiunea, probabil din setarile de privacy...

Edited by buldozeru

am reusit intr-un final sa incarc pozele pe Picasa. Sunt peste 600. Vizionare placuta!

[/url]

De cand asteptam pozele astea :)). Ai reusit sa surprinzi niste momente memorabile. Multumim!!!

http://picasaweb.google.ro/CiclismRo/20100619MaratonMedievalMedias#

Sunt multe instantanee foarte faine, totusi se remarca poza 25, nu-mi dau seama la ce se uita cu atata interes tipul ala cu tigara in mana?!? :))

A fost frumos ..!

asta spuneam la final...in timpul concursului era alta treaba :)) ma vedeam neputincios in fata noroiului.Noroiul lipicios a fost singurul minus in rest mi-a placut tot.Nu are rost sa povestesc tot aici,tot jurnalul. Cineva spunea startul si finishul sunt cele mai frumoase momente intr-un concurs.

Va rog ceva..cine are poze cu mine de la finish ? Nr 463 va rog tare mult.

Va multumesc si sa ne vedem mai "uscati" in 2011. bafta la pedalat !

A fost din nou o organizare impecabila, un traseu mai picant ca de obicei si un noroi delicios. Felicitari tuturor participantilor, rusine din partea mea celor care au abandonat in Bazna din cauza ploii. Mi se pare aberant sa faci cativa zeci de km si sa abandonezi cu 8 km inainte de final doar ca te-a stropit un pic ploaia. Si credeti-ma, erau multi, ii duceau cu duba in Medias. De fapt aia din CP se uitau ciudat la mine ca le-am zis ca plec mai departe pe traseu. In cazul in care nu sunt si alte probleme tehnice, mi se pare aberant ca cineva sa se apuce de un sport montan, oricare, si sa o lase balta de la niste stropi de ploaie.

La Preluca ultimii 20 km au fost co ploaie si din aia 20 km , 10 km aveau o urcare bazata si o coborare pe cinste pe un drum argilos. Si daca abanbonam cine ma lua? Nimeni :((. Aici ma refer la tura lunga.

Cata si Ruby , datorita voua am retrait in aceasta dimineata atmosfera de sambata .Si voi meritati un premiu.

" Felicitari tuturor participantilor la MMM 2010

Ne cerem scuze, datorita furtunii din timpul concursului, multe fise din punctele de control au fost deteriorate. Speram ca rezultatele competitiei sa le putem afisa pana in data de 21. iunie 2010 ora 22.00. " si cam atat... daca dau click pe pdf, imi apare ditamai eroarea...

O intrebare... Computerul meu a

masurat o diferenta de nivel de 925 m la tura scurta. Poate sa confirme cineva, sau sa arunc in gunoi.

Rezultate: error.

Sunt afisate rezultatele pe categorii si la general pe distantele de concurs.

Felicitari tuturor.

Este o greseala in clasamentul la 80km general si 18-29ani. Eu sunt nr 72 si nu am terminat concursul :) Cipul l-am predat la un punct de control.

Probabil a trecut masina organizatorilor cu cipul meu prin dreptul portilor :P

Cu masina nu ,dar cu lada de cipuri am vazut eu.Pana sa prins Ioana sa-i intoarca din drum ,chiua senzorul de parca era sosirea unui pluton masiv.

Exista aceasta posibilitate:)

LE: @maus

pe aia i-am sters eu din lista

Daca nu s-au notat la punctele de control cei care au lasat cipul si au abandonat o sa fie cam nasol de scos din clasament. :P

Gooddie... Apar si eu cu timp pana la urma :D Aveti grija ca daca se rastarna clasamentul, v-am mancat pe toti. ;)

La anul merg si eu mai mult pe bicla si nu mai admir privelistea :)

La mine din exces de zel m-au trecut DNF la 80 desi am terminat cursa in 5:30 (Moga Catalin)

Deci nu stiu cat de corecte sunt clasamentele afisate...