ovidiu

19.06.2010 - Maraton Medieval Medias - Recomandat Ciclism.ro

Recommended Posts

Se pare ca este un concurs care ii favorizeaza pe cei de la elite avand in vedere ca primele trei locuri se premiaza la gramada (elite +amatori).Cred ca ar trebui totusi sa se diferentieze elit-ul de amatori,adica amatorii"fraieri"care sunt cei mai multi decarteaza banul cel mai mult si cand este la premiere vin profesionistii si ia tot.

@crazyiuly

Daca te uti putin mai atent pe site o sa gasesti informatia.

Am facut eu un efort pt tine si dau aici un copy/paste:

6. CAZARE

Si anul acesta avem o intelegere cu Hotelul VILA FLORA telefon: 0269835665 , http://www.vila-flora.ro/

Pretul special pentru participantii la MMM 2010 este de 100 lei/ noapte, camera dubla cu mic dejun inclus pentru 2 persoane. Cind faceti rezervarea nu uitati sa mentionati ca veniti pentru competitia de ciclism MMM.

NOU!!!!

Pentru cei interesati de preturi minime la cazare (25 lei/noapte) este disponibil caminul Scolii Nationale de Gaz Medias(SNG Medias). Pentru rezervari sunati la tel.0747419058 (administratorul caminului). Daca sunteti interesati sunati din timp pentru rezervari.

PENTRU CEI DISPUSI SA DOARMA IN BAZNA, RECOMANDAM : http://www.bassen.ro .

o pensiune cu un raport pret/calitate foarte bun si care are un pachet special pentru MMM.

Problema mai mare anul trecut cu masina politiei nu a fost neaparat ca mergea incet (poate un 25kmh era mai ok) ci ca mergea inconstant, ba avea 22 - 25 ba 15, si se punea frina, cine nu era atent o patea.

Subscriu insa la startul decalat ca fiind cea mai buna solutie. Iar cine zice ca mersul mai incet prin oras tine si de incalzire sa faca bine sa se incalzeasca 15 min. inainte de start.

Am fost si eu la Posta azi ca sa platesc cei 36lei. Initial vroiam sa mai aman ca sa nu apara ceva la servici care sa ma incurce (coincidenta, am concediu pana in weekendul cu maratonul - pe 16 am un exam). Pentru mine pica numai bine maratonul, sper sa fie vreme buna sau cel putin sa nu fie mult noroi ca sa ne simtim toti bine. Stiu ca unii dintre voi iubesc noroiul insa eu as ramane pentru anul acesta cu cel de la PE.

Am platit prin Posta ca sa am si o dovada fizica, eu am de 1 saptamana e-banking insa am zis sa nu ma complic. Aseara erau aprox 343 pozitii de inscrisi (si confirmati si partial confirmati). Includ si dublurile (ca se discuta mai sus), am facut copy paste in XLS ca nu era sa numar babeste.

As ridica totusi o intrebare pentru organizatori - ce se intampla in cazul in care se depasesc 400 de inscrisi si cei peste 400 au facut plata? Eu am platit cand teoretic mai erau aprox 60 de pozitii (mai multe chiar daca excludem dublurile) insa nu tine de mine cat de repede ajung banii (4 zile au zis la Posta). Banuiesc, dat fiind renumele maratonului, ca se vor opri inscririle pe site cand se ajunge la 400 - corect? Astfel teoretic nu se mai poate inscrie lumea peste limita de 400 participanti. Insa ar trebui taiate dublurile pentru ca sa fie 400...unici :D

Desi se poate deduce ca am scris mai sus care ar fi solutia, problema (ca intotdeauna) e mai complexa: unii poate se inscriu pe site insa nu platesc si astfel ar ramane pozitii vacante. Cred ca cel mai fair ar fi ca la 400 sa se opreasca formularul de inscriere pe site (insa sa se stearga dublurile). Apoi pana la data maratonului se va sti cati din cei 400 au facut si plata iar diferenta (din cei 400 care nu au facut plata pana pe 10iunie) sa fie pozitii "vacante" in ziua maratonului. Insa pentru a nu veni lumea degeaba banuiesc ca ar fi ideal ca acele pozitii de completare sa se ocupe tot similar cu restul pentru ca sa nu fie scenarii gen mai sunt 20 de pozitii si la maraton vin 50 sa se inscrie.

Banuiesc ca organizatorii au acoperit mai mult sau mai putin din ce am scris mai sus, m-am gandit insa ca ar fi util sa dezvoltam putin si partea aceasta...daca limita e de 400 atunci macar sa fim 400 si nu mai putini ca e pacat...

UPDATE Miercuri 2 iunie la 23:30 era urmatoarea situatia a celor inscrisi: plata confirmata 57, in curs de confirmare 333 pozitii dintre care 323 unique records. Prin urmare ultima strigare deoarece sunt deja 380 ciclisti ;)

Edited by Vyk

astazi am platit si eu taxa de inscriere, la posta.

din Pitesti catre Medias, si retur, exista cineva care ma poate lua pe mine, bicicleta si un rucsac? :D

fix dupa ce am postat pe forum ..m-am uitat mai atent pe site si am vazut ca este scris :D...iti multumesc oricum pentru raspuns !

@Vyk

Din câte am observat s-au mai redus din dubluri, probabil se vor reduce în continuare. Pe site scrie că

Anul acesta nr. de locuri este limitat la 400.

La linia de start se vor face inscrieri numai in limita locurilor necompletate.

Din câte înţeleg eu înscrierea online se va opri la 400. Cum acum sunt 383, vom vedea mâine dacă dau sau nu. După aia se vor şterge cei care n-au plătit până-n 10 iunie (plus, probabil, cele 5 zile de graţie) şi rămân nişte locuri de ocupat la faţa locului, pe principiul: primul venit sau primul servit.

@Vyk

Din câte înţeleg eu înscrierea online se va opri la 400. Cum acum sunt 383, vom vedea mâine dacă dau sau nu.

Iată şi confirmarea:

Numarul de 400 de persoane inscrise a fost atins. Momentan nu se mai pot face inscrieri. In cazul unor inscrieri neconfirmate, inscrierea va fii deblocata!

A platiti cineva cu Homebank (ING) ?

DA, merge fara probleme !

Mie la ING nu mi-a incaput numele beneficiarului, campului fiind limitat la 20 de caractere, si mi s-a parut ca prescurtat "Dir pt Cult Medias" e cam laconic, asa ca am renuntat si am facut cumva sa platesc prin mandat postal.

La ce adresa de mail ati trimis chitanta scanata? Am platit pe 26 si nu sunt confirmat.

Acum mai am o problema, trebuie sa caut scaner.;))

La ce adresa de mail ati trimis chitanta scanata? Am platit pe 26 si nu sunt confirmat.

Acum mai am o problema, trebuie sa caut scaner.;))

Fai o poza... e mai rapid

Am platit si eu ;))

Mie la ING nu mi-a incaput numele beneficiarului, campului fiind limitat la 20 de caractere, si mi s-a parut ca prescurtat "Dir pt Cult Medias" e cam laconic, asa ca am renuntat si am facut cumva sa platesc prin mandat postal.

Eu am platit din BRD. La fel, spatiul beneficiarului fiind limitat am scris exact cum ai zis tu.. DIR. PT. CULTURA MEDIAS. Am intrebat la banca daca este ok si mi-au spus ca da.

Plata am facut-o azi, sa speram ca nu or sa fie probleme ;))

Am reusit sa ma inscriu si eu ;))

La timp. Acum pare să se fi definitivat treaba:

Ne pare rau, numarul de inscrisi a ajuns la limita de 400. In functie de citi vor plati din acesti 400 de inscrisi, vom afisa in data de 17.iun.2010, numarul de locuri disponibile la linia de start.

Am platit si noi azi.

din regulamentul de concurs observ ca se vor primi buff-uri pentru primii 300 de inscrisi. primii 300 inscrisi care platesc mai exact. aici e data la care platesti? sau data la care intra banii in cont? ca vad ca sunt unele probleme cu trezoreria...cu posta...

Apropo cei care au platit prin Posta, vi s-au cerut si niste taxe de expediere? vreo 6 lei ne-a costat pe noi...

2,9 lei la mine (pentru suma de 36 lei)

Apropo cei care au platit prin Posta, vi s-au cerut si niste taxe de expediere? vreo 6 lei ne-a costat pe noi...

aha, nu zisese nimeni nimic si ma gandeam ca face parte din strategia excesului de zel anuntata de bugetari zilele trecute.

(noi am platit taxe ptr 2, deci tot cam 3 lei am platit).

Deci teoretic cei 51 de lei sunt 54... ;))

La fel și la mine: 2,9 lei.

2,9 lei la mine (pentru suma de 36 lei)

Pe mine m-a costat 2.9 lei, daca nu ma insel.

Intr-adevar, e putin neclara situatia buff-urilor. Cred ca normal ar fi sa le primeasca cei care au depus banii primii, indiferent de modalitatea de plata. Dar ma gandesc ca acest lucru nu va fi usor de elucidat, deci cred ca se va lua al doilea criteriu logic, si anume ordinea in care este confirmata plata.

Intrebare pentru organizator.

M-am inscris la tura de 80km, in cazul ca vreau sa ma transfer la tura de 40km se poate?

cum ai completat la destinatar si la detalii ca nu incape toata polologhia aia cu directia pentru cultura blabla... si maraton medieval....?

io n-am mai scris "medias" ca m-am gandit ca respectivul cont o fi oricum al trezoreriei locale, nu? :D