robert89

Bara remorcare bicicleta

Recommended Posts

Buna.

Ma intereseaza si pe mine o bara de remorcare, astfel:

- sa nu tina suspendata roata de fata a bicicletei tractate

- sa nu permita inclinarea (pe stanga sau pe dreapta) a bicicletei tractate (normal!)

- sa permita insa miscarea pe verticala fata de bicicleta tractoare (sa aiba ceva bucse/rulmenti la imbinarea dintre tija propriu-zisa si cele doua prinderi)

Are cineva de vanzare?

Mie mi-a trecut.

Am vrut sa o cumpar pe asta, dar din pacate ansamblul tractat nu poate depasi 35 Kg (atingeam deja: cam 25 Kg copilul si 10 Kg bicicleta cu roti de 20')

Asta e... Next time.

E la 300 lei la Bike House

14103561968_b22aefc3e6.jpg

Mda... cam scump. Am gasit si eu una la vreo 2 mil, dar nu sunt inca foarte sigur ca e o varianta buna. Eu o iau mai putin pentru tractat cat mai mult pe post de zgarda, ca sa nu sara cainele cu bicicleta in fatza masinii. Pe de alta parte, pare o scula foarte imprevizibila... Parca vad ca fi-miu o sa se considere in remorca, n-o sa mai dea deloc din pedale, o sa inceapa sa faca tot felul de lucruri (altele decat sa stea cu mainile pe ghidon) si o sa ma trezesc cu tot felul de accidente gen cazut de pe bicicleta, picioare bagate in roata din fatza, etc. Cred ca o sa renunt, mai ales ca, mai mult ca sigur, n-o s-o folosesc decat vara asta.

Ca sa nu mai deschid alt topic pe aceeasi tema:

Are cineva de imprumut o tura, sa vad cum reusesc sa montez la a mea, sa nu dau banii pe aia de la Decathlon (ca e singura la pret decent) din prima si poate aiurea?

Multumesc anticipat.