Junior_46

Cursele zilei/saptamanii

Recommended Posts

Milano-SanRemo cred ca a fost doar o intamplare pt Freire.Cum sa te bata Valverde la sprint(intr-adevar sprinteaza bine da nici sa te bata pe tine care ai atatea victorii).Freire cred ca mai bine se retragea de anu asta.

finalul era in catarare

si eu sunt de parere cu tine razvan, e posibil sa se intample ce s-a intamplat ieri si sa il descalifice pe valverde. vom vedea.

Daca finalul a fost in catarare este o explicatie pentru victoria lui ALEJANDRO

Maine o sa aibe loc Scheldeprijs o avanpremiera a paris-roubaix si participa cam toti oamenii importanti inclusiv cancellara si boonen

Aha atunci e greseala mea.N-am stiut ca finalul a fost in catarare deoarece n-am vazut etapa dar si asa tot mi se pare putin aiurea.

Scheldeprijs e de vazut.Boonen eu zic ca are sanse mai mari dekt Cancellara acum.

Aha atunci e greseala mea.N-am stiut ca finalul a fost in catarare deoarece n-am vazut etapa dar si asa tot mi se pare putin aiurea.

Scheldeprijs e de vazut.Boonen eu zic ca are sanse mai mari dekt Cancellara acum.

de ce sa aibe boonen sanse mai mari?Oricum eu mizez acum pe Breschel

edit:cotele pentru paris-roubaix

Fabian Cancellara 2.40 Tom Boonen 3.50

Matti Breschel 7.50 Thor Hushovd 14.00

Filippo Pozzato 15.00 Juan Antonio Flecha 17.00

Bernhard Eisel 23.00 Edvald Boasson Hagen 34.00

George Hincapie 34.00 Leif Hoste 41.00

Tyler Farrar 41.00 Stijn Devolder 51.00

Roger Hammond 51.00 Luca Paolini 51.00

Peter Sagan 51.00 Stuart O'Grady 51.00

Johan Van Summeren 51.00 Bjorn Leukemans 51.00

David Millar 51.00 Manuel Quinziato 101.00

Lars Boom 101.00 Sylvain Chavanel 101.00

Alessandro Ballan 101.00 Mikhail Ignatiev 101.00

Martijn Maasskant 101.00 Serguey Ivanov 126.00

William Bonnet 126.00 Daniel Oss 126.00

Mathew Hayman 151.00 Marcus Burghardt 176.00

Stijn Vandenbergh 176.00 Sebastian Langeveld 176.00

Wouter Weylandt 176.00 Frederic Guesdon 176.00

Danilo Hondo 201.00 Greg Van Avermaet 201.00

Kevin Van Impe 201.00 Kurt Asle Arvesen 201.00

Steve Chainel 251.00 Frank Hoj 251.00

Marcel Sieberg 251.00 Niki Terpstra 251.00

Nick Nuyens 251.00 Jeremy Hunt 251.00

Jurgen Roelandst 251.00 Mirco Lorenzetto 251.00

Jose Joaquin Rojas Gil 301.00 Lieuwe Westra 301.00

Hayden Roulston 301.00 Mathew Goss 301.00

Arnoud Coyot 301.00 Nikolai Trussov 301.00

Bert Scheirlinckx 351.00 Jens Keukeleire 351.00

Sebastian Rosseler 351.00 Marco Bandiara 351.00

Jimmy Caspar 351.00 Yauheni Hutarovich 351.00

Staf Scheirlinckx 351.00 Kasper Klostergaard 351.00

Lloyd Mondory 351.00 Bobbi Traksel 351.00

Theo Bos 401.00 Tomas Vaitkus 401.00

Roger Kluge 401.00 Domenique Rollin 401.00

Jose Ivan Gutierrez 401.00 Baden Cooke 401.00

Tom Veelers 401.00 Joost Posthuma 401.00

Robert Wagner 401.00 Sebastian Turgot 401.00

Gregory Rast 401.00 Svein Tuft 451.00

Geraint Thomas 451.00 Robert Hunter 451.00

Kristjan Koren 501.00 Kevin Hulsmans 501.00

Wilfried Cretskens 501.00 Said Haddou 501.00

Maarten Tjallingii 501.00 Fabio Sabatini 601.00

Rick Flens 601.00 Sebastian Chavanel 601.00

Alexandre Pichot 601.00 Jimmy Engoulvent 601.00

Jacopo Guarnieri 701.00 Mathe Pronk 701.00

Koen De Kort 701.00 Alberto Loddo 701.00

si pentru Scheldepreis

Tyler Farrar 5.50 Andre Greipel 6.00

Alessandro Petacchi 6.00 Tom Boonen 10.00

Robbie McEwen 13.00 Thor Hushovd 17.00

Kenny Van Hummel 17.00 Bernhard Eisel 21.00

Theo Bos 21.00 Greg Henderson 23.00

Mirco Lorenzetto 26.00 Jens Keukeleire 29.00

Jimmy Casper 29.00 Robert Wagner 34.00

Borut Borut Bozic 34.00 Wouter Weylandt 34.00

Fabian Cancellara 41.00 Danilo Hondo 41.00

Matti Breschel 41.00 Enrico Rossi 41.00

Graeme Brown 41.00 Niko Eeckhout 51.00

Juan Antonio Flecha 51.00 Alex Rasmussen 51.00

William Bonnet 51.00 Bjorn Leukemans 51.00

Kenny De Haes 51.00 Robert Forster 51.00

Koldo Fernandez 51.00 Stijn Devolder 51.00

George Hincapie 51.00 Filippo Pozzato 51.00

Mathew Goss 51.00 Johnny Hoogerland 51.00

Baden Cooke 81.00 Mathew Hayman 81.00

Lloyd Mondory 81.00 Mikhail Ignatiev 81.00

Leif Hoste 101.00 Marcus Burghardt 101.00

Kris Boeckmans 101.00 Steve Chainel 101.00

Michael Van Staeyen 126.00 Jeremy Hunt 151.00

Klaas Lodewyck 151.00 Martijn Maasskant 151.00

Stijn Vandenbergh 151.00 Nick Nuyens 151.00

Kurt Asle Arvesen 151.00 Alexander Kristoff 151.00

Niki Terpstra 201.00 David Boucher 251.00

Said Haddou 301.00

Edited by razvan69

Paris-Roubaix si cursele pregatitoare sunt marca inregistrata Tom Boonen.Breschel probabil va fi in top 3 dar nu-l vad castigand.

Baieti, lamuriti-ma si pe mine de ce ar castiga Boonen Paris-Roubaix cand alaltaieri si-a cam luat rusine de la nenea Fabian? Poate datorita faptului ca nu vor mai fi catarari? Nici Cancellara nu-i vreun catarator... S-a vazut clar pe final ca Tom nu a putut sustine lupta. (Nu e o ironie ci chiar o curiozitate, am vazut ca in pofida varstei fragede "le aveti" mai bine decat comentatorii sportivi).

Bafta!

Baieti, lamuriti-ma si pe mine de ce ar castiga Boonen Paris-Roubaix cand alaltaieri si-a cam luat rusine de la nenea Fabian? Poate datorita faptului ca nu vor mai fi catarari? Nici Cancellara nu-i vreun catarator... S-a vazut clar pe final ca Tom nu a putut sustine lupta. (Nu e o ironie ci chiar o curiozitate, am vazut ca in pofida varstei fragede "le aveti" mai bine decat comentatorii sportivi).

Bafta!

hai sa ma bag in seama:))

ca sa ne intelegem,daca fabian e motivat si vrea sa castige paris-roubaix,o va face fara indoiala si ajunge pe velodrom cu un avans de 3 minute ca e in stare:))numai ca el a castigat deja in 2006 monumentul asta si nu prea cred ca e atat de motivat.oricum cancellara are o fixatie absolut nebuna.omu avea/are obiective asa:

turul flandrei-bifat

liege-bastogne-liege

turul lombardiei

recordul orei(??!!)

deci vrea sa castige si cele doua monumente care ii lipsesc,vrea recordul orei, cica nu ar mai vrea sa fie iar campion mondial la contra timp(are deja 3 titluri).in schimb vrea sa fie campion mondial pe sosea.in plus a spus ca intr-o zi se gandeste ca se va lupta pentru victoria in le tour.inca are timp recunosc.oricum cancellara e printre singurii ciclisti old-school care isi propune sa castige toate cursele importante nu doar una(gen armstrong).d-asta fabian e fabulos.

in fine,in paris-roubaix mizez pe boonen.

Vad ca participa si Sagan.Ce va fi daca Sagan va fi in primii 8?Cred ca nebunie mare.B-)

da,cancellara cred ca e cel mai complet ciclist din lume,dar victoria in Le Tour e cam mult,poate daca incearca sa se perfectioneze pe munte si il vor trage A&F Schleck dupa el prinde un loc 10,dar altfel in acest moment nu.Liege-bastogne-Liege nu prea face parte din felia lui de tort cum zicea manolo,dar daca se mai face o imparteala avand in vedere ca la Saxo nu mai sunt Kolobnev si Kroon ii mai ramane si lui o clasica si poate la anul aceasta va fi Liege-Bastogne-Liege,iar despre Giro d'Lombardia si recordul orei cred ca sunt floare la ureche pentru el.

Recordul orei il poate bate 100%.

Giro d'Lombardia poate castiga.

LBL sunt sanse destul de mici zic eu deoarece nu e o clasica cum ii place lui.

TdF doar un vis care va ramane in stadiul asta deoarece el intr-o etapa de munte pierde in jur de 5-6 minute de castigator ori daca sunt vreo 6 etapte montane in TdF si el pierde in fiecare etapa 5 min cum poate el sa recupereze 30 minute.(spun astea fiindca el niciodata nu va fi un catarator bun).

pai ar cam trebui sa uitam fazele astea cu "nu e o clasica care i se potriveste" mai ales dupa turul flandrei de anul asta.ideea ca fabian nu e perfect decat pe plat e doar un mit spulberat acum.in anii trecuti mi-l amintesc carandu-si bicicleta in spate pe coppenberg si acum...zbura pe acolo.

deci eu zic ca si liege-bastogne-liege si giro di lombardia ar putea sa le castige.sansele la castig i-ar scadea totusi daca participa si valverde.

in marile tururi in 2 ani il vad bine de tot.de ce sa fie un vis?:)

priviti-l pe wiggins.cine dracu se gandea ca vine asta de pe pista si ajunge sa se bata cu baietii mari din le tour prin munti?!pai...cam nimeni.

exemple de mari contratimpisti si mai deloc cataratori care au ajuns sa se bata pentru victorii in marile tururi sunt destule:michael rogers,sergey honchar...etc

acum sa nu va ganditi ca o sa se bata chiar anul asta in le tour.in niciun caz.oricum abia astept liege-bastogne-liege.

Categoric, Fabian Cancellara este unul dintre cei mai completi ciclisti din lume la ora actuala, dar nu il vad capabil anul acesta sa isi mai indeplineasca vreunul din obiective. Liege-Bastogne-Liege nu este pentru el, in plus vor fi acolo fratii Schleck. In ceea ce priveste recordul orei, ar trebui o pregatire indelungata pentru acea performanta, deoarece nu este atat de usoara precum crede lumea. Ce ma preocupa pe mine cel mai mult, in schimb, este echipa la care va fi in 2011. E clar ca fratii Schleck il doresc pe el ca prim transfer, asta daca isi fac echipa. Iar el cred ca ar fi de acord, s-a obisnuit cu mediul acela. Ganditi-va, daca ar merge altundeva, cine stie peste ce orgolii ar da, desi este recomandat de palmaresul sau impresionant. Inca ceva: eu cred ca il intereseaza sa castige Paris-Roubaix. Nu credeti ca isi doreste sa devina unul dintre ciclistii care au realizat aceasta dubla teribila Turul Flandrei-Paris-Roubaix?

Poi fratii Schleck daca isi fac echipa nu sunt foarte sigur ca se vor baza foarte mult pe clasice.Probabil daca isi vor intemeia o echipa isi vor lua 2 oameni redutabili in clasice si atat dar acestia vor trebui sa se descurce singuri.

Scheldeprijs 2010

Final Results:

1 Tyler Farrar (USA) Garmin - Transitions 4:28:42

2 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha

3 Robert Forster (Ger) Team Milram

4 Greg Henderson (NZl) Sky Professional Cycling Team

5 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step

6 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia

7 Kris Boeckmans (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator

8 Jimmy Casper (Fra) Saur - Sojasun

9 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale

10 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

Edited by Junior_46

F. Gavazzi castiga a 3-a etapa din Vuelta al Pais Vasco. Freire e noul lider, i-a luat 2s lui Valverde.

Edited by Junior_46

daca ai vazut cursa,spune-mi si mie ce s-a intamplat cu F.Schleck.Am aflat ca a cazut in ultimii 10 km si e destul de rau.

daca ai vazut cursa,spune-mi si mie ce s-a intamplat cu F.Schleck.Am aflat ca a cazut in ultimii 10 km si e destul de rau.

Nu stiu. Am vazut doar ultimii 5km din Pais Vasco ca am urmarit Scheldeprijs.

Azi va fi etapa regina din Pais Vasco.Singura parte proasta e ca ultimii 5 km sunt in cobarare.

Kim Anderson, directorul sportiv de la Saxo Bank, a declarat ca un rutier a aparut in fata lui Frank, a facut o miscare brusca, iar el s-a dezechilibrat si a cazut pe marginea drumului. S-a accidentat la gat si are cateva copci si contuzii, dar nu fracturi, din fericire. Insa momentan nu se stie daca va putea continua. Vedem astazi.

Kim Anderson, directorul sportiv de la Saxo Bank, a declarat ca un rutier a aparut in fata lui Frank, a facut o miscare brusca, iar el s-a dezechilibrat si a cazut pe marginea drumului. S-a accidentat la gat si are cateva copci si contuzii, dar nu fracturi, din fericire. Insa momentan nu se stie daca va putea continua. Vedem astazi.

A spus deja ca nu va lua startul si ca are nevoie de o pauza.Rutierul respectiv era de la Fdj si i-a enervat rau pe oamenii de la saxo,iar aseara Andy l-a facut idiot pe acesta pe propriul twitter :)