Junior_46

Cursele zilei/saptamanii

Recommended Posts

Andrei Nechita este noul campion national al Romaniei in cursa pe sosea

Pt 2010 sosea, Andrei Nechita e campion la U23. La elite campion e Marian Frunzeanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum nu conteaza cine e campionul romaniei deoarece oricum nu o sa-l vedem niciodata la eurosport.Pe mine chiar nu ma intereseaza ca e Nechita sau oricine altcineva deoarece oricum nu o sa am privilegiul sa-l vad intr-o mare cursa.Romanii nostri nu sunt nici macar in turul turciei:)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pliutschin (nu stiu daca am scris corect) este campionul Basarabiei la contratimp si va participa in Le Tour pt. Katiusha

Alexandr Pliuschin este campionul Moldovei pe sosea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turul Austriei, etapa 2:

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 4:24:22

2 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC 0:53

3 Sergio Pardilla Bellon (Spa) CarmioOro NGC

4 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 1:43

5 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 2:11

6 John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 2:15

7 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 2:37

8 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 2:53

9 Andrea Noè (Ita) Ceramica Flaminia 3:08

10 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 3:13

General classification after stage 2

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 8:02:50

2 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC 0:00:57

3 Sergio Pardilla Bellon (Spa) CarmioOro NGC 0:00:59

4 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:53

5 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:02:21

6 John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 0:02:25

7 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:02:47

8 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:03:03

9 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:03:17

10 Andrea Noè (Ita) Ceramica Flaminia 0:03:18

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfff...in conditile astea as vrea sa-l vad pe Ricco in Vuelta.Merge excelent de cand a revenit in pluton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turul Austriei, etapa 3:

1 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli 3:24:09

2 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD - Neri

3 Egor Silin (Rus) Team Katusha

4 Matthew Busche (USA) Team Radioshack

5 Nick Nuyens (Bel) Rabobank 0:00:31

6 Giovanni Visconti (Ita) ISD - Neri 0:00:40

7 Thomas Kvist Vedel (Den) Quick Step

8 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli

9 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto

10 Luis Angel Mate (Spa) Androni Giocattoli

General classification after stage 3:

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 11:27:39

2 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC 0:00:57

3 Sergio Pardilla (Spa) CarmioOro NGC 0:00:59

4 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:53

5 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:02:21

6 John Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 0:02:25

7 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD - Neri 0:02:40

8 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:02:47

9 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:03:03

10 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:03:17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turul Austriei, etapa 4:

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 3:40:35

2 Sergio Pardilla (Spa) CarmioOro NGC 0:00:41

3 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC

4 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:01:08

5 Luis Angel Mate (Spa) Androni Giocattoli 0:01:56

6 Tiago Machado (Por) Team Radioshack

7 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team

8 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:02:11

9 Ben Hermanns (Bel) Team Radioshack 0:02:22

10 John Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 0:02:32

General classification after stage 4:

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 15:08:04

2 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC 0:01:44

3 Sergio Pardilla (Spa) CarmioOro NGC

4 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:03:59

5 Tiago Machado (Por) Team Radioshack 0:04:27

6 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:04:41

7 John Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 0:05:07

8 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha 0:05:08

9 Ruslan Pidgorny (Ukr) ISD - Neri 0:05:37

10 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:05:47

Ricco se distreaza ... sper sa ajunga la Astana la anul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uitati cum arata Ricco' dupa ITT din Turul Austriei. A intrat in plin intr-o motocicleta parcata.

Imagine postată

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uitati cum arata Ricco' dupa ITT din Turul Austriei. A intrat in plin intr-o motocicleta parcata.

Imagine postată

"Genunghiul e zdruncinat rau, dar nici nasul nu sta mai bine!"

Va doresc si voua si mie sa nu avem parte de asa ceva, ca accidente de astea te pot face sa renunti pana si la plimbarea de duminica sau chiar mai rau sa fii nevoit sa stai in pat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turul Austriei:

1.Ricco

2.Pardilla +38

3.Sella +1.49

Ricco pare sa redevina acelasi om genial pe munte singurul lucru care sper sa nu se intample e acelasi pe care il stiti toti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca va castiga cineva care nu a fost in TdF.Nibali,Gilbert sau Pozzato cel mai probabil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castiga Luis Leon in fata lui Sandu si Sastre.

Sandu a participat ieri la un criterium castigat de Schleck.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clásica de San Sebastián 2010

1 Luis Leon Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne

2 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana

3 Carlos Sastre (Spa) Cervelo TestTeam

4 Haimar Zubeldia (Spa) RadioShack 0:00:34

5 Joaquim Rodriguez (Spa) Katusha) 0:00:37

6 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Transitions

Pacat de Sandu care a muncit toata cursa, si a carat evadarea de 3 pana la final, merita sa castige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dipa mult timp il vad si pe SASTRE pe podium.Felicitari lui VINOKUROV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tour of Poland, Stage 1

1 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 4:05:32

2 Aitor Galdos Alonso (Spa) Euskaltel - Euskadi

3 Allan Davis (Aus) Astana

4 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux

5 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank

6 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team

7 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

8 Marcel Sieberg (Ger) Team HTC - Columbia

9 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step

10 Mathieu Drujon (Fra) Caisse d'Epargne

Share this post


Link to post
Share on other sites

pentru cei interesati,luna asta au loc doua curse de traditie,foarte spectaculoase:

VOLTA A PORTUGAL(4-15 august):volta a portugal

participantii cei mai cunoscuti cam astia ar fi:kashechkin(lampre),sinkewitz(isd),sella,pardilla(carmiooro).

spectacol garantat din partea echipelor bastinase.

VUELTA A COLOMBIA(1-15 august):daca ar avea 3 saptamani ar fi de departe cea mai dificila cursa ciclista pe sosea din lume dar si asa e infernala.greu de crezut ca s-ar putea impune vreodata un european pe acolo.de exemplu vor porni undeva de la 1500 metri si catarare pana la 3300 in anzi.pedalezi cu masca de oxigen.nu mai vorbim de coborarile absolut salbatice,acolo daca te-ai dus nu te mai opresti si probabil ca o sa-ti faca inmormantarea cu tine lipsa).daca ai scapat pana aici,e totusi posibil sa te inhate baietii din gherile.deci nu,asta nu e un loc de

schlecki si pistolari d-astia cu degetu.e altceva decat ce avem in europa.

baieti mai cunoscuti:jose rujano(loc 3 in giro 2005 si unul dintre rutierii mei favoriti),oscar sevilla,israel ochoa(46 ani!!!),felix cardenas,ivan parra,hernan buenahora(43 ani...oficial:)),locul 10 in turul frantei 1995).

si turul poloniei e foarte ok.fiecare alege ce vrea,e ca la cofetarie.

va las cu o poza cu rujano.yeah baby!!!

Imagine postată

Share this post


Link to post
Share on other sites

In prima etapa din turul POLONIEI a fost o busculadata totala din care au scpata teferi doar 15 rutieri,conditii de organizare total impropii,garduri de fier sosele foarte inguste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tour of Poland, Stage 2

1 André Greipel (Ger) Team HTC - Columbia 6:02:52

2 Allan Davis (Aus) Astana

3 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step

4 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team

5 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil Pro Cycling Team

6 Kenny De Haes (Bel) Omega Pharma-Lotto

7 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank

8 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

9 Yauheni Hutarovich (Blr) Française Des Jeux

10 Angelo Furlan (Ita) Lampre-Farnese Vini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.