Junior_46

Cursele zilei/saptamanii

Recommended Posts

Lasa-i pe ei, eu as fi vrut ceva la televizor :)

Strade Bianche pe unde se va putea viziona?

Eurosport 2, sambata, ora 0.00;

Eurosport 2, duminica, ora 10.15.

Dintr-o experienta anterioara cu situl Eurosport Romania stiam ca imi va fi greu sa aflu cand se va difuza cursa si de aceea am ales sa intreb aici, in ideea ca alti colegi de forum s-au interesat in prealabil asupra orei de difuzare si astfel le va fi usor sa ofere un raspuns care va fi util tuturor celor interesati de asta, nu doar mie.

Acum vad ca situl e mai user-friendly si ca Strade Bianche va fi astazi de la ora 15:30, live timp de 90 minute, pe Eurosport 2. Si in reluare maine de la 10:15, timp de 45 minute, tot pe Eurosport 2 :)

Nu este live pe eurosport,mi-a confirmat prietenul Costin Gheorghe,cel care va si comenta cursa

Niste nesimtiti cei de la eurosport. Au scris ieri in program ciclism de la 15.30. Acum e trecut de la 15.19 iar la tv sar aia cu schiurile intr-o veselie. Bataie de joc...

• Upvote 1

A spus Manolo la cursa de miercuri că programul afişat pe site si ecran este pentru Marea Britanie parcă, pentru Europa de Est cel puţin cursele de ciclism sunt înregistrate până luni când se vede live Paris-Nisa. Pentru duminică rămâne live Roma-Maxima.

@@lbzk nu renunţa să întrebi, de aceea a fost deschis topicul acesta. Ai avut ghinion acum, poate data viitoare văd alţii mai repede.

PACE!

Manolo mananca ... Cum pe un site cu .ro este programul uk?

Bah si n-ar pune astia de la eurosport inregistrarea aia pe site-ul lor odata.

Acuma tre sa astept miezu noptii.....

A meritat asteptarea ... frumoasa cursa. 

Maine ar trebui sa fie rezumat turul Langkawi, Roma Maxima si Paris - Nice

Manolo mananca ... Cum pe un site cu .ro este programul uk?

off-topic: Poate se referea la .com? Dar, totuşi, programul tv este în limba română cu orele României. Există şi EurosportPlayer :)

on-topic: De astăzi, Paris-Nisa live iar de miercuri Tireno-Adriatico live, ambele şi reluate.

niste dobitoci astia de la eurosport, nu poti sa afisezi ceva pe site si sa nu te tii de cuvant. pai imi fac ca prostu program sa stau acsa si sa vad o cursa pe care ei nici n-o transmit, desi asta scrie la ei.

ok o pot vedea pe laptop, dar n-are niciun farmec si in plus de asta... niste jegi dpdv.

Au mai explicat in anii trecuti de ce se intampla astfel de lucruri, nu comentatorii romani sunt responsabili. Eu programez inregistrarea cursei si in direct si la prima reluare ca sa fiu mai sigur si in general aflu dupa ora 23.00 ce s-a intamplat in cursa zilei.

Sezonul 2014 se anunta foarte foarte bun. Valverde,  Boonen, Froome, Kittel sunt in mare forma, tinerii confirma, de ex. Kwiatkowski, Phinney, chiar si cei aflati la debutul profesionist M.Hofland. Iar Paris - Nice si Tirreno - Adriatico (incepand de maine) anunta un spectacol deosebit.

Eu programez inregistrarea cursei

bah, sa traiesti. cu tehnlogia eu sunt in urma rau de tot si nu cred ca's singurul.

eu nu am zis nimic de comentatori, eu zic de conducere/management, adica zici ca faci una si faci altceva, adica zic ca-ti cumpar cauciucurile cu 50 de lei si cand ne intalnim vin cu 35 de yeni, pai treaba e asta? 

Vad ca astia de la Eurosport s-au prostit de tot.... Milan San Remo este difuzata doar in reluare.....

Daca stiti alt post care difuzeaza postati aici.

Pentru Tirreno - Adriatico la una din etapa am programat si inregistrarea in direct si a reluarii care era dupa citeva ore ... si m-am ales cu fotbal si cricket. Sper sa nu faca praf sezonul de clasice de primavara ... vad ca bundesliga si premier league au prioritate in weekend. 

Pentru Tirreno - Adriatico la una din etapa am programat si inregistrarea in direct si a reluarii care era dupa citeva ore ... si m-am ales cu fotbal si cricket. Sper sa nu faca praf sezonul de clasice de primavara ... vad ca bundesliga si premier league au prioritate in weekend. 

Romanul vrea fotbal, nu "niste d-aia care pedaleaza"

PS: http://cyclingfans.com/  - never fails

• Upvote 2

Va fi live pe Eurosport HD cu comentariul in limba romana, de la ora 15:00

Astazi pe Rai 3 la ora 16.05 Milano- San Remo.

Va fi live pe Eurosport HD cu comentariul in limba romana, de la ora 15:00

rectificare, de la 15:30 Eurosport HD