ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

unde incepe traseul la cernica?

Eu am intrat si vizavi de manastire, si din autostrada A2, si din Cernica (din localitate). Nu stiu care ar fi inceputul, ideea este ca la un moment dat mergand pe poteci sau drumuri tot dai de el si de sagetile verzi + folii de plastic legate de crengi :).

Salut. Stiu ca e din scurt dar intreb oricum : maine ( 21 sept ) se afla careva la sinaia si ar vrea sa faca o tura 1400 - platou  - vf omu ? Adica aceasta 

http://www.bikemap.net/en/route/1381550-sinaia-cota-1400-vfomu-2500/#/z11/45.36999,25.39764/terrain

? 

Eu am sa fiu in zona dar compania se va da downhill, asa ca ramane sa imi fac oarecum singur programul :) . 

Vezi ca este zăpada la Omu, 10 cm, poate chiar mai mult. A fost un prieten ieri, perpedes

Deocamdata suntem 2 , cine mai vrea sa vina ... 13:30 la OMV Pantelimon . - 0766320260

Stie cineva cum se prezinta Cernica?

Ceva noroaie ?

Am fost ieri acolo si era destul de ok. Potecile din padure acoperite de copaci erau in cea mai mare parte uscate, insa am nimerit si un drum de pamant mai lat, fara copaci deasupra, plin de balti si noroi.

(eram a 2-a oara la Cernica, deci nu cunosc zona ca sa dau detalii de localizare)

Am ajuns la padure. Pe traseul de concurs este foarte bine. Mai sunt cateva zone pe drumurile de masini cu balti.

sa inteleg ca se poate merge in padurea cernica fara niciun risc? Am citit tot pe ciclism.ro ca ar fi fost trasnformat in domeniu de vanatoare. au mai fost si niste povesti despre un padurar cu exces de zel. Pe siteul ministerului mediului nu apare in lista de fonduri cinegetice pt jud ilfov pe 2011. apare insa pe 2010. pt 2012 si 2013 nu exista informatii.

As vrea sa merg in weekend cu copiii si as vrea sa fiu sigur ca nu e nicio problema.

10x.

EDIT - Link fonduri cinegetice: http://www.mmediu.ro/beta/domenii/paduri/vanatoare/fonduri-de-vanatoare/

Eu cred că nu o să ai nicio problemă. Nu cred că o să ajungi prea adânc în pădure având copiii după tine.

care se baga la o Cernica, maine dimineata? (intalnire la Cora Pantelimon la 9:30)

Eu merg maine in Cernica. La 10 o sa fiu la statia de autobuz de la Cora Pantelimon.

Daca sunt doritori pentru o tura la Comana, duminica, 27.10.2013 cu plecare la ora 8.30-9 ( in functie de preferinte ) de la metrou Eroii Revolutiei, momentan suntem 3 baieti.

Poti sa-mi lasi un nr de tel pe privat ca sa te sun diseara daca vin?

Merci

Ptr fanii MTB, Alex Ciocan si Frunzeanu Marian vor organiza o ultima iesire pe traseu ( identic cu Prima Evadare ) , sambata 9 Noiembrie, orele 10, cine doreste sa li se alature sunt asteptati la Academia de Politie, traseul va fi off-road si la intoarcere pe sosea.

Nu este un concurs, nu se acorda premii, ci o simpla tura, pe traseul Prima Evadare.

• Upvote 2

Astazi la 12:00 merg la o tura in padurea Cernica, plecarea de la intrarea in padure de vis-a-vis de manastirea Cernica.

Eu merg pe bicicleta pana acolo, plec la 11:15 din parcarea Biblotecii Nationale.

Maine se anunta lume multa pt tura la Cernica cu plecare la 11 de la Cora Pantelimon. Tura e planificata la topicul Ciclocros dar se vine si cu MTB-uri :D

• Upvote 1