ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

intr-adevar,9 e cam devreme;10 ar fi fost perfect,cred ca se va astepta cel mult juma de ora.

O mica atentionare pt cei ce doresc sa refaca traseul de la Eco-Biking, din padurea Cernica: salba aceea de laculete de pe la mijlocul buclei are un nivel ridicat, si face imposibila traversarea unor portiuni din traseul original. Daca aveti ca plan refacerea traseului de concurs, aveti acest fapt in vedere. Si, daca tot treceti pe acolo, vizitati tarcul cu mistreti, au pui :).

Ok bine ca mi-ati zis sa iau si apartul cu mine(trecem si pe la mistreti). Sper sa vedeti mesajul desi e f tarziu acum am venit de la servici. Daca intirziti sunati sa vadem in ce timp ajungeti, majoritatea hotareste daca asteptam.Tel. 0731380095 Ca o paranteza daca suna baieti din Ploiesti sa-i preiau din drum poate intirziem putin.(La 8 plec din casa sunati sa va preiau de undeva sau chiar mai devreme). Maine seara va ploua deci duminica e liber la noroi(lupta de la Calugareni se muta la Cernica)

Bafta la pedalat baieti, Dane - ma bazez pe tine pentru imagini si sper sa ma alatur si eu curand la tura.

Feedback:

A fost foarte bine toata iesirea, vremea superba, ne-am adunat 11 si ne-am dat vreo 4ore.

Fiind prima mea iesire de genul asta pot spune ca a fost o experienta foarte buna, am invatat multe, de exemplu cum e sa tragi trante, sau cum se schimba o camera.

Mi-a facut placere sa cunosc toate cele 10 persoane, chiar super baieti!

Mai multe vorbe nu are rost sa spun, au fost prezente 2 camere de filmat atasate pe casca si un aparat foto profesional asa ca sigur vor aparea in curand cateva amintiri frumoase pe forum.

Sa fie intr-un ceas bun!

Asteptam cu interes amintirile de la iesirea de azi ca sa stim si noi la ce sa ne asteptam pe viitor (cei noi care inca nu au apucat sa iasa cu voi). Intrebare adresata de un incepator in domeniu: merge si cu Crazy Bob-uri sau inainte de iesire pun Ignitor-urile inapoi? Nu de alta dar mie mi se pare ca ma ajuta destul de mult diferenta de la 2.10 (Maxxis Ignitor) la 2.35 (Schwalbe Crazy Bob). Intr-adevar, lipsa crampoanelor s-ar putea sa fie in defavoarea Schwalbe-urilor, dar este atat de mare? Dupa parerea mea, din ce am incercat azi pana in Bolintin (mai departe nu am ajuns ca m-am plictisit de unul singur), aderenta au destula, atat pe asfalt cat si pe dirt. Un sfat de la cunoscatori se poate?

Multumiri anticipate!

Parca am vazut ca avea cineva Crazy Bob la iesirea de azi. Poate iti spune el cu ce impresie a ramas.

baieti pozele o sa le paptamana care vine,momentan am probleme cu calculatorul.

Si eu astept cu nerabdare filmarile de la tura de astazi ,a fost super

La ce ora ati plecat din parcarea de la Cora ? Nu am putut sa ajung la 9 si am ajuns la 9:30 . Nu mai era nimeni . Am luat-o spre Cernica si am intrat in padure prin dreptul intrarii in manastire . M-am invirtit 3 ore prin padure cu gindul ca poate dau de voi . Nix . In schimb am descoperit intr-o zona un sant urias : 2 m adincime , 2 latime .

Am plecat la 9:20, dar am intrat in padure pe urmatoarea intrare de dupa manastire si am mers pana pe malul lacului din Branesti. Dupa o tura pe langa lac ne-am intors spre lacurile din Cernica, pe unde te-ai plimbat tu.

La ce ora ati plecat din parcarea de la Cora ? Nu am putut sa ajung la 9 si am ajuns la 9:30 . Nu mai era nimeni . Am luat-o spre Cernica si am intrat in padure prin dreptul intrarii in manastire . M-am invirtit 3 ore prin padure cu gindul ca poate dau de voi . Nix . In schimb am descoperit intr-o zona un sant urias : 2 m adincime , 2 latime .

Noi am sarit santul ala si am continuat, probabil tu te-ai oprit acolo ?

salutare ! si eu plec peste putin timp sa fac un mic antrenament pentru ASR, dar prin parcurile bucurestene . Daca mai doreste cineva sa iasa ma poate suna la 0766 734 201. O zi buna

Am trecut santul . Purceii salbateci i-ati vazut ? S-au facut poze cu ei , ca ma intereseaza . Cind sunt vargati longitudinal sunt superbi .

Cred ca era in jur de 9:15 , puteai sa-l suni pe Dan ( numarul il gaseai cateva mesaje mai sus ) si te asteptam .

Astazi am mai bagat o tura prin Cernica, dar ceva mai lunga. Am iesit aproape de Vadul Anei.

Cei care au facut poze ieri... poate le pun undeva.

da ma dar javra aia de ...... nu ma suna si pe mine niciodata!!

Data viitoare o sa sune :).

Ce am filmat eu mai dureaza putin asa...

iesiti ma afara din casa si vedeti cu ochii vostri.... nu filme facute de altii ca asta cred ca poate sa faca orice om normal

iesiti ma afara din casa si vedeti cu ochii vostri.... nu filme facute de altii ca asta cred ca poate sa faca orice om normal

voiam sa vad cum arat si io in filmul ala,dar acum daca ma dai tu afara din casa nu o sa ma mai vad,asa cum face orice om normal

singurii purcei pe care i-am vazut aveau forma de mici :))

o mica completare ,singuri purcei au fost mici ...si noi dupa ce am treminat

pozele o sa le postez saptamana asta