ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

ziceam ca vin si eu... intrebasem si cam cat estimezi ca o sa ne ia traseul...

Scuza-ma LucianC...m-am incurcat in reply-uri :D

Ma nu stiu sincer la cat sa-l estimez, cu tot cu opriri si toate cele. Presupun clar ca ne intoarcem pe lumina :D...fiind drum drept nu cred sa apara probleme.

marius_eugen, te asteptam data viitoare. L-am adaugat pe domnul LucianC in locul tau.

1) Dragos

2) Nico

3) dragos 2010

4) mQ1

5) Alexievici

6) poto

7) LucianC

8) dr_psht

9) Axe

10) & 11) Viorel Capriciu & sotia > pana la urma veniti amandoi? va asteptam cu drag

12) Liviu -> bine ai venit, maestre

13) kickem (aka Chicu')

Era in spirit de gluma....doar nu crezi ca vorbesc atat de formal, nu?

1) Dragos

2) Nico

3) dragos 2010

4) mQ1

5) Alexievici

6) poto

7) LucianC

8) dr_psht

9) Axe

10) & 11) Viorel Capriciu & sotia

12) Liviu

13) kickem

14) Monik

Uitandu-ma pe traseu in "Hybrid" mode, am vazut ca linia trecea drept printr-o balta :D (cand am facut trasarea initiala am folosit Terrain mode), asa ca am ajustat acea mica bucata de linie sa treaca pe drumul dorit dintre cele doua balti, nu prin apa :D. Nu s-a schimbat nimic major, ruta e aceeasi, e vorba de un reglaj de finete al hartii traseului ;)

Prognoza arata 16 grade pt sambata, iar duminica ploaie. Sa speram ca asa ramane.

Ma nu stiu sincer la cat sa-l estimez, cu tot cu opriri si toate cele. Presupun clar ca ne intoarcem pe lumina :D...fiind drum drept nu cred sa apara probleme.

Plecat la 9, 60km si intors pe lumina? Si eu care ma gandeam de ce oţi fi pus de la 9, cand ca sa ajungi la locul de intalnire trebuie sa pleci pe la 8 si ceva, adica pe racoare bine si imbracat bine, iar pe la 12-1 sa nu stii pe unde sa mai pui hainele de care te dezbraci. Sunt totusi 9-10 ore, cat de incet vreti sa mergeti si cate popasuri sa faceti? Asta e, dar eu spun ca un 10 ora de intalnire nu era nici o problema, si era cat de cat mai cald, iar intarzierile datorate orei cam matinale ar fi fost mai putine. In fine, o sa vedeti.

Am adaugat pe lista doi prieteni fara cont:

1) Dragos

2) Nico

3) dragos 2010

4) mQ1

5) Alexievici

6) poto

7) LucianC

8) dr_psht

9) Axe

12) Liviu

13) kickem

14) Monik

15) Mihai

16) Ionut

Ne-am strans cativa...

Asta e, dar eu spun ca un 10 ora de intalnire nu era nici o problema, si era cat de cat mai cald, iar intarzierile datorate orei cam matinale ar fi fost mai putine. In fine, o sa vedeti.

De acord cu Viorel. Poate va mai ganditi la ora de intalnire :rolleyes:

Ok, sunt de acord cu ora de intalnire atunci.

Nu, nu vrem sa facem popasuri cu tonele si nici sa mergem ca melcii.. incercam doar sa spun ca nu pot da o estimare prea exacta in momentul de fata :)

Asadar, daca se doreste, ora 10 ar fi ok si asteptam pana la 10:30 lume?

Stima!

Deci efecttiv plecarea e la 10.30. Ok. Atunci imi propun sa ajungem (eu si sotia) pe la 10.20. Nu cred in asteptatul in statie la caldura, nu vad personalul asa amabil sa ne lase inauntru atitia insi fara nici o treaba, si chiar daca ne lasa, ce facem cu bicicletele, unde le parcam afara si in plus la vedere. Dar astea sunt amanunte.

Ne orientam, trotuarul parca este destul de lat. Am mai participat la iesiri cu cativa prieteni si ne adunam intr-un LukOil..nu au comentat niciodata. Stateam in zona de stationare, nu langa pompe sau blocand vreo iesire.

Vremea se tine ok, deci e de bine :D

vin si eu cu voi :)

1) Dragos

2) Nico

3) dragos 2010

4) mQ1

5) Alexievici

6) poto

7) LucianC

8) dr_psht

9) Axe

12) Liviu

13) kickem

14) Monik

15) Mihai

16) Ionut

17) straff

Azi ploua cumva ? Maine va fi noroi ?:D Nu mai cred pe cei de la meteo cat oi trai ! Daca asteptati pana duminica dimineata vin si eu :D

Azi aparent nu ploua, e doar innorat. Duminica se anunta ploaia, chiar de dimineata.

Duminica ar cam iesi din discutie week-end-ul asta. Deja e fixata ziua, s-au facut planuri, nu mai modificam nimic.

Oricum, nu e prima si ultima tura..mai am destule trasee in cap, dar le luam pe rand, usor usor.

Salut,

Vin si eu cu prietena.

1) Dragos

2) Nico

3) dragos 2010

4) mQ1

5) Alexievici

6) poto

7) LucianC

8) dr_psht

9) Axe

12) Liviu

13) kickem

14) Monik

15) Mihai

16) Ionut

17) straff

18) Mary

19) Tase

Deci a ramas maine (sambata), la ora 10:00 (plecare la maxim 10:30), in OMV-ul de la intersectia Timisoara cu Moinesti?

Salut!

Da, asa a ramas. Sa speram ca si vremea o sa fie pe masura, mai ales pe la pranz, dar ne descurcam.

Daca tot aveti atatea probleme existentiale, va puteti vedea la Valea Argesului (capatul lui 69) sau la Valea Ialomitei (capatul lui 90) sau la capatul lui 368 pe prelungirea Ghencea, ca de acolo iesiti direct in traseu si in oricare din locatiile astea aveti si loc mai mult...

Asa, legat de "provizii", va zic cu ce vin eu:

- 2 camere de rezerva

- set de petice (cu aplicare rapida)

- un set micut de chei (imbusuri si altele, nimic pretentios, e bTwin de la decathlon :D)

- pompa de bicicleta, compatibila cu ambele tipuri de ventile

- aparat foto

- casca

- lumini (pe bicla + frontala...desi sunt sigur ca nu stam mult, imi place sa stiu ca sunt pregatit)

- o mica trusa de prim ajutor

Ce sa avem toti, ca la orice iesire (nu e nici o noutate, dar zic si eu :D):

- camera de rezerva

- casca

- semnalizari pe bitze

- chei / leviere

Daca tot aveti atatea probleme existentiale, va puteti vedea la Valea Argesului (capatul lui 69) sau la Valea Ialomitei (capatul lui 90) sau la capatul lui 368 pe prelungirea Ghencea, ca de acolo iesiti direct in traseu si in oricare din locatiile astea aveti si loc mai mult...

Hm...eu nu am nici o problema existentiala, era un punct propus si vad ca nimeni nu a zis nimic.

Acuma, daca vrea cineva sa ne vedem in alta parte....eventual sa zica..dar eu as zice sa nu mai facem modificari d-astea in ajun :). Eventual ne gandim pt data viitoare.