ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

Tura asta este o prelungire/versiune a II-a a Primei Evadări. De ce-ai fugit n-ai scăpat Axe http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif Urzicatul ie ca cadou din partea bulgarilor weeeee :rolleyes:

@sole42 - ;)

@Kickem - tu ce-ai făcut pân la urmă, ai mers cu bicla din bucale spre russe? Back home cu mașina presupun!

LE - mda, văzui pozele! Cel mai important e că v-ați simțit bine, chiar și urzicați

@sole42 - eu refuz din start până și noroiul but hey, that`s me :)

Astept sa vad pozele ca sa ma pronunt. Intre noroi si urzici, daca as fii obligat sa aleg, as alege noroiul. Daca nu as fii obligat, as alege terasa din centru de la Russe.

@Kickem - tu ce-ai făcut pân la urmă, ai mers cu bicla din bucale spre russe? Back home cu mașina presupun!

Yup, a fost chiar fun, primii 15km mi-au tinut companie 3 ciclisti care mergeau la Comana la concurs. Iar restul drumului a trebuit sa maresc pasul pentru ca am pierdut timp cu ei (isi conservau energia pt start) si m-am distrat numarand cum scadeau km la fiecare 2min :D

Sa ma intorc tot pe ea ar fi fost overkill mai ales ca se intunecase iar cu energia eram pe - :)

Acum pun poze si pe 'cartea fetei'(facebook), care aveti cont dati un semn, sa tag-uiesc. Deocamdata dureaza upload-ul, ca nu ma indur sa selectez, le-as pune pe toate :D

Cine mai scotea aparatul foto ala negru? Ca tin minte ca a mai facut cineva poze dar nu mai retin care dintre voi l-a avut. Bagati un link ceva.

Radu vad ca nu a postat inca, o fi pedepsit? :-S Sper ca e in regula si mai iese la joaca :))

Am gasit si SMS acasa de la cei doi amici giurgiuveni care venisara pana la Kaufland si sperau sa ajunga pana la intrarea in Lom, ei au ramas sa se plimbe prin Ruse, deoarece unul dintre ei nu avea nici bicicleta nici antrenament deloc. Au facut cea mai buna alegere, nu stim cum functioneaza 112 in Bulgaria :) .

29'er-ul lui Kikem mi s-a parut o bicicleta superba, e ca un tanc foarte potrivit la offroad si care nu te face de ras nici pe sosea.

Bere am baut evident destula. Zagorka, evident. Si am avut dreptate cand am spus ca o tura de 100 km prin Lom dureaza 10-12 ore, de la plecare de la Kaufland si pana la intoarcere am avut cam 100 km si 10 ore (10:30-20:30).

Sa nu fie inca sub efectul urzicarii.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Eu eram cu aparatul dar inafara de poza de la inceput nu l-am mai scos, erai prea activa ca sa mai fie nevoie de inca un fotograf :P

Imagine postată

va multumesc ptr ca mi-ati amintit de balariile care sunt pe Lom, in perioada asta si astazi nu am mai apucat-o intracolo, cum imi propusesem. in schim am facut o tura superba prin padurea de la marginea Dunarii. planul l-am facut pentru 40 km, dar mi-a placut atat de mult incat am facut 78. ceva foto aici: https://picasaweb.google.com/raoul.urdea/PrinPadureaDeLaMalulDunarii#

Radu vad ca nu a postat inca, o fi pedepsit? :-S Sper ca e in regula si mai iese la joaca :))

Am avut treaba de dimineata.

E totul OK si ma mai lasa la joaca si alta data :D

Oricum, daunele fizice m-au ajutat mult in imblanzirea besti...prietenei :D

Legat de bibicleta nu am apucat sa fac nimic decat am sters jumatate de SPD :( (adica vreo 2% din munca)

Am reusit sa vad si eu pozele. Nu inteleg ce ati cautat prin balariile alea si prin balti. Chiar nu se puteau ocoli sau nu exista alta varianta de drum? Totul este foarte frumos, atat in Russe, cat si in Lom, dar urzicile si noroiul au un cuvant greu de spus in reusita unei astfel de iesiri. Doctore, tu parca te asteptai la urzici si spini, te-ai echipat corespunzator. Cu salul ala rosu pe gat(tricou sau ce este), parca esti Lawrence al Arabiei.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Cine n-are batrani sa-si cumpere ! ;)

Multumesc anticipat pentru poze :) Anticipat pt ca abia acum ma apuc de vizionare...

Radule daca te mai joci cu noi inseamna ca ai alte calitati pe langa defectul ca ajungi batut si tarziu acasa, d'aia fata iti mai trece cu vederea ! http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Pentru sambata viitoare, dezbatem pe topicul Citirea, arunca un ochi pe acolo.

Ok, sunt ochi si horechi :rolleyes:

k2sk8, super pozele, eu nu stiu cum ai mers si ai reusit sa faci toate fotografiile alea, respect si multumiri :)

Cum mama zmeilor reusiti sa le vedeti,eu nu pot,Robert spune ca nu mai e valabil link-ul.Trimite-ti-mi si mie ceva poze pe mail-ul meu,please.

Tu esti mai slab pregatit, se stie: bicicleta vietnameza, ochelari shimano facuti pe vapor si vaporul pierdut in ceata, frane cu kerosen etc. Nu ma mira ca link-ul este expirat.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Nu-l mai necajiti, uite ti-o dau pe cea mai valoroasa, restul nu trebuie sa le mai vezi.

Se intituleaza "castor la pescut pe Lom"

Imagine postată

Mama cata-mai iarba de mare,doctore tu esti ala?Conasu cred ca nu se mai vedea din ea!@sole42:coane,se vede treaba ca esti nemuit pe ziua de azi,inca nu am vorbit prin viu grai,dar nu-i tarziu inca.

Urzicile erau si mai inalte, nu-i asa?

Domnu Ghimpu, dvs credeti ca va vedeati?

Aaaa, un mic amanunt: shedeam in coor acol' ;)

Sorry double@Axe:doctore te tii de cioace,ne-ai "ars"si uite,intru in polemica aici cu conasu'.

va multumesc ptr ca mi-ati amintit de balariile care sunt pe Lom, in perioada asta si astazi nu am mai apucat-o intracolo, cum imi propusesem. in schim am facut o tura superba prin padurea de la marginea Dunarii. planul l-am facut pentru 40 km, dar mi-a placut atat de mult incat am facut 78. ceva foto aici: https://picasaweb.google.com/raoul.urdea/PrinPadureaDeLaMalulDunarii#

totis, frumoasa tura ta, vreau si eu acolo! :)

Dacă se merge cu maşina la Giurgiu ptr o tură precum cea făcută de totis m-as alătura cu cea mai mare plăcere echipei.