ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

Da , corect, ca ne da boxul sole42,si pe buna dreptate :)) Sa ne ajute vremea,picioarele si glicogenul :)

@Monik, da, am mai fost, ne descurcam. Oricum daca vine @chipuc, asa cum a promis, el pe acolo se da, stie foarte bine zona.

@ZaClaud, esti binevenit.

@sole42: ma alatur si eu pt tura de sambata dimineata, asta daca acceptati inca un incepator in mersul in pluton

Sunt si eu cu ochii pe tura, sper sa pot ajunge sa nu se iveasca vreo alta problema ! :)

@sole42, @monik

Dintre cele 2 variante, va recomand s-o cotiti catre comana, ca sa va bucurati complet de partea de off-road; merge si cu ciclocrossul fara probleme (eu asa am parcurs-o, ca nu am MTB), poate ne vedem sambata :

Comana 1 ; Comana 2 ; Comana 3

Şi eu sunt pentru varianta Comana, mai ales că nu am apucat să ajung niciodată acolo.

@traveller daca te referi la bicicleta verde cu roti de 28 este un trekking autentic ! :P

Vedem sambata in ce parte mergem, se pare ca va fi ceva lume, am impresia ca va fi si f cald si este posibil ca ptr unii sa fie destul de greu.

Eventual ne impartim, vedem la fata locului. Oricum eu stiu zona bine, offroad o sa fie garantat, doar sa gasesc cacheurile alea vreau. :D

Cum eu nu am mai parcurs traseul asta,as avea o intrebare, daca se poate parcurge cu niste cauciucuri Schwalbe Crazy Bob de 26x2.35, nu de alta , dar parca nu as vrea sa imi montez din nou mizeriile de cauciucuri de vin by default :)

Proaspat revenit pe meleagurile natale sunt si eu interesat de aceasta tura.

@traveller daca te referi la bicicleta verde cu roti de 28 este un trekking autentic ! :P

:D cam asa ceva, dar oricum e mai aproape de ciclocross decat de MTB; acum limitele astea de demarcatie intre tipurile de bicle incep sa fie din ce in ce mai stravezii; ideea de baza e ca drumurile rezervatiei Comana se preteaza foarte bine unor biciclete rigide, chiar mai "babe", cum e a mea ;)

hai, bagati Comana sa vin si eu. va arat cateva trasee nemarcate, foarte interesante ;)

Nu cred că e timp într-o zi pt valea Argeşului şi off-road în Comana. Destul de solicitante ambele, chiar dacă e plat, vitezele de deplasare nu vor fi ridicate.

Bine, daca vreti Comana, Comana sa fie. Si sa va luati castile, prin padure se mai cade, am patit-o si eu acum 3 saptamani. Noroc ca aveam casca pe cap...

Se iau și crengi în cap... Nu uitați de cremă împotriva țânțarilor.

Duminică e concursul Surmont MTB în Azuga. Ați putea lua un tren sâmbătă dimineață devreme, să faceți o tură din Azuga și să vă întoarceți cu un tren seara. Cu siguranță veți găsi cicliști în Azuga care să vă însoțească la o plimbărică de antrenament.

@totis, de venit, venim la Comana, dar traseele tale nu stiu cine poate sa le mai faca sau daca permite timpul. N-as spune ca ma grabesc, dar totusi la 20.30 as vrea sa fiu acasa sa il vad pe Bute.

Vin şi eu înspre Comana dar nu ma bag la făcut trasee. Mă întorc pe valea Argesului prin Magurele şi e mult de mers.

Lasa, Luciane, ca facem un traseu de bere la Hanul Vlad Tepes. Si cand ai chef de traseu prin padure la Comana, punem bicicletele pe masina si venim sa ne dam. Dar alta data.

Salutare tuturor.Vad ca se aduna lume multa si 'buna' pentru tura de sambata.Inca o data,cu parere de rau,trebuie sa anunt ca nu pot participa,din cauza serviciului.Mi-as fi dorit enorm sa particip si eu,sa cunosc pasionatii de sportul nostru,alaturi de @sole 42,care nu stiu cum face,dar organizeaza mereu cele mai frumoase si mai atractive ture,alaturi de oameni 'unu si unu'.

De data asta este de inteles, mai ales ca esti intr-o situatie dificila. Sper sa se rezolve si sa participi la turele viitoare.

Negresit,doar ma cunosti,abea astept sa alergam impreuna si impreuna cu ceilalti.

Ce ar fi daca te-ai pupa tu cu el, nu sunteti voi cei mai buni prieteni? Cand chiuliti sau va dati loviti, nu o faceti in tandem?http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif