ovidiu

Planificator ture pentru bucuresteni (MTB - Off Road)

Recommended Posts

Săptămâna trecută era asfaltat până la Cuibu Dorului și (aproximativ) de la ieșirea din pădure până-n Șaua Dichiului.

Cei care merg la Babe lasati ceva numere de contact in PM sa stim cum ne intalnim.

Sunt porţiuni şi porţiuni, unele mă cam indispun şi pe mine care sunt cu mtb, în sensul că îmi cam clănţăne dinţii. Din fericire nu sunt f lungi şi nici multe, suportabil dpmdv.

Acum nu ştiu cât suporţi tu şi nici nu vreau să capăt bad karma. :)

Da. Eu la traseul asta ma gandeam. (Cuibul Dorului, Seaua Dichiului, Piatra Arsa, Babele)

Vor sa il asfalteze "desteptii" si ma gandeam sa ii fac cate vizite pot, pana apuca sa-si faca drum si sa apara tot romanu cu gratar acolo.

Nu ar fi mai greu pe 1400-2000?

Eu si Poseidon o sa fim la 5:45 la gura de metrou de la Gara. Mai astept un semn de la Adriana ca sa vedem unde ne intalnim in Sinaia.

Daca vin si eu ne gasim in acelasi loc - la gara. Trenul parca are si vagon de biciclete, daca nu insel.

Deci...cine merge pana la urma spre Babele maine?

Si cu ce tren? Sper ca nu sunt singurul care vrea sa plece din Bucuresti... http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/mellow.gif

M a bag si eu ziceti ora de intalnire la tabela .Repede repede ca schimb caucveoacele :P

Merge si un ciclocross pe traseul acesta? M-ar interesa, dar nu am MTB :rolleyes:

Am mai auzit ca s-a merg pe Bucegi cu ciclocross, poate pe alte drumuri.

cu7 Brio stergel de praf si hai sa stabilim ora.. sau ramane 5-40 in fata la metrou?

Eu unul vin cu Costin Cu CICLOCROSUL la tabela in gara la 8.25 Cine mai doreste si cine mai pofteste este asteptat .

Eu si Poseidon o sa fim la 5:45 la gura de metrou de la Gara. Mai astept un semn de la Adriana ca sa vedem unde ne intalnim in Sinaia.

Confirm! La 5:45 primul val de "Babe" se prezinta la metrou la Gara de Nord. Sa speram ca Adriana ne contacteaza in timp util... #:-S

M-as baga si eu, insa cred ca vin cu masina. Daca se ajunge la 10:30 la Sinaia, cat estimati aceasta tura pana sus la Babe si inapoi? Pe la amiaza se lasa cu ploaie.....http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/angry.gif

deci cine vine mâine în tura cu plecarea de la metrou Bazilescu?

sau si mai bine...cu grupul de dimineata. Am o mica problema....nu am scule.... poate aveti voi :D dar nu am nici camera de rezerva.... si la ciclocross...e cam problema....ce spuneti?

deci cine vine mâine în tura cu plecarea de la metrou Bazilescu?

Cred ca suntem vreo 7-8 ... Facem numaratoarea la fata locului ... orele 09:00

La ora 9:00 estimez si eu ca ajung impreuna cu Oac. Venim cu masina, plecam la ora 7:30 din Tunari. Unde facem adunarea in Sinaia? Numarul meu de telefon este 0751194100.

Desi mi-ar placea atmosfera de gang in tren, eu am pot veni si cu masina, sa nu mai aglomerez si eu vagonul ala. Mai am un loc de bicicleta deasupra si pot lua pe cine doreste. Costul benzinei va fi asemanator cu cel al unul bilet la trenul ala. Nu inteleg totusi cum facem regruparea daca se pleaca cu doua trenuri la diferenta asa de mare.

As vrea si eu sa vin la tura de urcare la Babele cu trenul de 6:25

Am trimis si mesaj privat lui Doc cu numarul meu de telefon.

Daca întâlnirea este la 5:45, ieșirea de la metrou (probabil cea din gara), atunci o sa fiu și eu acolo pregatit cu tot ce trebuie.

Eu unul vin cu Costin Cu CICLOCROSUL la tabela in gara la 8.25 Cine mai doreste si cine mai pofteste este asteptat .

Scorpioane, vad ca majoritatea vor cu acceleratul ala de la 6:25, tu si Costin mergeti cu rapidul de 8:45?