ovidiu

3-4.07.2010 - Bike Marathon 3 Mountains

Recommended Posts

Sa le puna aici mai bine ca poate sunt si altii interesati :)

Dragi hoinari, in albumul postat mai sus de mine se gasesc cateva poze simpatice cu voi la start/finish si chiar si cu masina voastra :). Simtiti-va liberi sa le folositi la orice vreti voi, eu nu am nici o pretentie. Acest lucru este valabil pentru oricine. Spun asta pentru ca am vazut ca au mai fost discutii, la mine nu este cazul de asa ceva.

Felicitari pentru frumoasa voastra poveste si pentru locurile ocupate !

Felicitari si lui Luci Clinciu pentru extraordinarul eveniment organizat. Sper ca a gustat gluma mea de la premiere cu amenintarea. Pur si simplu nu concepeam ca cel mai frumos eveniment din toate punctele de vedere la care am participat sa nu fie reeditat.

Merci fain FaithRaven. Am pus pozele tale si ale noastre de asemenea pe http://picasaweb.google.com/Hoinarii/3MountainsRace2010#

A fost cel mai frumos si solicitant maraton la care am participat, cu peisaje superbe, iar organizarea si atmosfera de nota 10.

Poze nu mai posteaza nimeni de pe portiunile tari de pe traseu, de la parau, de pe golul alpin si altele? le asteptam cu nerabdare:D

Multumesc organizatorilor si sper sa fie si o editie viitoare!

Salutare!

Ma bucur sa citesc aici numai pareri bune despre concurs (cum altfel ar fi putut fi?! ;) . Ma bucur ca v-ati simtit bine (asa cum spunea si Lucian sambata seara, incercam sa fim o familie, nu doar niste organizatori si niste concurenti). Pentru noi - "voluntarii inimosi" - este o realizare cu atat mai mare.

Sunt arbitru de multi ani la concursurile lui Luci si credeti-ma, nu e usor. Daca inainte de primul concurs organizat (triatlonul Iron Man Zarnesti) mergeam cu Luci, cu bicicletele, sa lipim afise pe stalpi, acum exista site-ul Carpathian Man, exista cateva concursuri unice in Romania; si aceasta este marea realizare a lui Lucian; el este "creierul"; el zice "vreau sa facem...", iar noi, prietenii lui, facem fiecare cat de mult putem sa-l ajutam...la cate un sfarsit de saptamana...sau 2...sau 3 ... dupa cum ne permite serviciul, familia, etc. In fine...va multumim pentru votul de incredere!

Si inca ceva pentru MANCATORII DE SLANINA: sa stiti ca aceea era chiar mancarea arbitrilor; se pregateau sa manance cand ati ajuns voi  :D ; dar nu va faceti griji, nu au murit de foame; ne-au povestit distrati faza, dar si mirati ca mai sunt sportivi care mananca slanina  http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Va asteptam cu drag la MPC!

Renate

buna tutuora.

nu imi vine sa cred ca sa terminat asa de repede.

am citit postarile voastre, sunt minunate.

eu care de abia am inceput mtb-ul de cateva luni a fost o experienta unica sa cunosc atatea persoane deosebite cum ar fii alex si elena timisoara,imre mures,viorel si sorin campulung -pitesti,fratii manea,razvan juganaru,un om deosebit lucian clinciu, renate,staful de organizare le urez tuturora sanatate si candva sa depanam amintirile frumoase.

va transmite cheliuta alintat zozo din brasov

Cu maaareeee intarziere, pentru ca am fost 3 saptamani in concediu sa bat cat mai multe drumuri interesante prin tara, am reusit azi sa imi scriu si eu impresiile despre ceea ce a fost Maratonul celor 3 Munti. Cam asta este ce simt eu acum, la 3 saptamani dupa 2 zile de neuitat:

http://hcampian.blogspot.com/2010/07/perfect-maratonul-3-munti-2010.html

Stie cineva, se organizeaza "3 Mountains" si in 2011? Eu sper ca da!

Se va organiza, ai un pic de rabdare.

Si eu am auzit zvonuri ca se face. Momentan, organizatorul, Luci Clinciu, e implicat in desfasurarea unui proiect personal deosebit zic eu: parcurgerea solitara a crestei Meridionalilor, din Predeal pana in Baile Herculane, pe jos, in 8 zile. Azi a fost ziua a 7-a. Puteti urmari finalul si traseul pana acum pe site-ul http://transcarpathiansrun.wordpress.com/ :) Dupa ce o sa isi traga un pic sufletul, sa speram ca se apuca si de 3 Munti unde poate va avea parte si de o participare mai "hotarata".

Si dupa ce termina cele 7 zile de traversare, s-a gandit el ca e prea odihnit si o sa participe si la Hercule Maraton. Astfel de oameni te inspira si te fac sa tragi de tine sa iti depasesti conditia! Sa speram ca cele 8 zile de alergare montana nu or sa ii taie elanul de organizat concursuri de biciclit :)

Stie cineva ce se mai intampla cu Bike Marathon 3 Mountains? domeniul www e suspendat, in calendar vad ca apare pe 17-18-19 iunie. se mai tine? s-a amanat? stie cineva ceva? :(

Stie cineva ce se mai intampla cu Bike Marathon 3 Mountains? domeniul www e suspendat, in calendar vad ca apare pe 17-18-19 iunie. se mai tine? s-a amanat? stie cineva ceva? :(

Se pare ca se tine ceva, dar nu concurs, ci o tura organizata de doua zile(18-19).

Se pare ca se tine ceva, dar nu concurs, ci o tura organizata de doua zile(18-19).

Am vorbit azi cu Luci. Intr-adevar concursul nu se mai tine in acest an. Va organiza o tura in perioada 18-19 pe traseul competitiei de anul trecut.

Placarea in ambele zile de sus din Cheile Gradistei, orele 10.

Daca e asa, eu as pleca din Bucuresti, dar pot doar sambata. Mai am 4 locuri disponibile in masina.

Haida haida cu pozele si cu filmulete

Ai rabdare ca sunt la developat :)

Gata developatu'... Am trimis si eu catre SIS Team pozele ce le-am facut ieri. Va anunt cind vor fi fost puse.

Multumim mult Vali!!! Sper sa ne vedem pe la C-lung. Imi aduc aminte ca am rupt o promisiune de la tine pentru un traseu pe Iezer. Toate bune!

Si de la mine 2 filmulete cu multumirile de rigoare ca m-ati acceptat in compania voastra . Au fost 2 zile de neuitat!http://dl.transfer.ro/film-transfer_RO-20jun-c13e93.zip

Am un link si de la Sorin

http://dl.transfer.r...0jun-41ef5d.rar

Vizionare placuta, sunt sigur ca va regasiti printre protagonisti

Guest
This topic is now closed to further replies.