Kiara

Cupa Moldovei 2010 la Mountain-Biking prima etapa Chisinau 28 martie

Recommended Posts

Daca doriti sa participati si la alte etape :( s-a deskis inscrierea online pentru prima etapa (28 martie, Chisinau), si calificari (21 martie, pe sosea, pentru a determina poziitile de start la etapa 1)

Chisinau, 28 martie 2010,

Moldova Cup, etapa I, XC - Cross-country

Inregistrarea si preluarea numerelor 10.45

Tura de recunoastere a traseului 11.20

Start 12.00

Inchiderea si premierea 14.30

Categoriile si Taxa de participare - la fel ca ptr etapa 3 (Balti)

Concursul

Distanta concursului se stabileste conform timpului rezervat competitiei XC 1.30-1.45 ore. Dupa trecerea liniei de finish dupa prima tura a liderului concursului conform tabelului de mai jos se stabilesc numarul de ture, care va ramine neschimbat pina la sfirsitul concursului. La prima tura cu ajutorul statiei radio si indicatorilor la start se vor anunta numarul de ture ramase in concurs (care va fi anuntat in momentul in care linia de finish este traversata de lider).

Cursa se va termina cand primul concurent va ajunge la finish.

Tabelul XC

Timpul pentru un tura (lider, min) Numarul de ture

10-12 ---------- 9

12-13 ---------- 8

14-15 ---------- 7

15-16 ---------- 6

Inscrierea online se face pentru prima etapa si calificari, pina la 14 martie 24:00

Moldova Cup ( 1 Ñтап)+ÐºÐ²Ð°Ð»Ð¸Ñ„Ð¸ÐºÐ°Ñ†Ð¸Ñ Ñ€ÐµÐ³Ð¸ÑтрациÑ. - MTB Community

Informații necesare pentru inscriere la concurs:

1. Numele si prenumele

2. Data nasterii

3. Numarul dorit (din cele disponibile)

4. Echipa

5. "+" daca va inscrieti pentru prima etapa, "-" daca doar pentru calificare, si " +/- " daca pentru ambele.

Timpul pe week-end se asteapta sa fie superb))), deci Duminica 21 martie deschiderea sezonului... calificarea pentru prima etapa...

Baftă lui Maus și lui Daniel !!!!

(la vamă, evident, că la restul se descurcă)

Abia am venit .Supertare.Da Niji mi-am luat un mare jet in fata.

Am fost primiti extrordinar de bine.Oamenii extrem de primitori,si binevoitori.

Traseul ,extrem de frumos ,in parc , in oras .1000 de m diferenta de nivel in 28 de km.Ce mai - nebunie.

Multumesc organizatorilor ptr conditii speciale la start ,chiar daca nu am fost la calificari.

Phil si tie un mare bidon de bere ptr ajutor .Si ptr prietenul care ne-a arata traseul ieri dupamiaza.

Niji ,castigatorul cursei este din Belti.:-

Va felicit pe amandoi! Cel mai bucuros sunt din faptul ca voi doi sunteti membri la o echipa cu adevarat frumoasa atat ca performante cat si ca ..... toate celelalte!

Intr-un cuvant CS CONPET EMMEDUESPORT!

BRAVO MAUS, BRAVO DAN !

Cateva impresii ,nu neaparat despre cursa.Drumul de la Albita pana la Kisinau 100 de km foarte foarte bun .Si prima noastra impresie ,dar si a 2a e ca din cei 100 de km 80 sunt cu paduri,si in totalitate valuriti.Comparativ cu imaginea de la noi chiar am simtit o schimbare de peisaj.Si casele prin sate par mai ordonat construite .Din ce am vazut noi ,un paradis mtbistic ,asta daca nu suferi dupa munti inalti.

Cert este ca am plecat de acolo cu o impresie placuta,si cu speranta ca vom reveni.

Vaaai ..... ce dor mi s-a făcut de casă. Mă bucur că v-a plăcut!

Multumim Phill ,intradevar poze pe saturate.Este imposibil sa nu se regaseasca cineva in ele.

Ohoo... da, ai dreptate.Stiu ca stateau fotografii in toate locurile unde puteai sa ti-o furi.

Lulu ... ''Ce nu mă omoară mă face mai puternic.'' Cand l-am vazut pe Dan cum zbura din prima tura ,am zis ca nu e adevarat.Incet incet ,am prins si eu aripi.

In fine ,mie mi-au plecut la nebunie coborarile.Nu zic ca nu era mi-o fur de cateva ori ,si numai norocul a facut sa ma redresez ,insa ritmul era alert si nu prea era timp de gandit.

Plus ca Iasul era asa de aproape ,ca la fiecare saritura ,vedeam Iasul in zare...