ovidiu

15.05.2010 - Iron Bike Oradea

Recommended Posts

Mda, e de porc, dar e o sa de race de la Brooks (chiar daca are vreo 200g peste o sa normala). In schimb, la 270 km in luna mai s-ar putea sa fie un business mare sa pui o sa comoda sau chiar o perinita cu gel. Probabil in septembrie ar merge si o scandura de gard, dar acum eu zic ca saua va face, la majoritatea diferenta. Multi participanti o sa aiba sub 10 iesiri (serioase) anul asta cand vor lua startul, inclusiv subsemnatul care pana acum am dat doar una, ieri, de 60 km cu 1800 dif nivel si vreo cateva rulaje de 60-70 km pe plat, dar alea, sincer, nu le pun ca antrenament de MTB, mai mult o relaxare de la alergat.

Pe bune, mi se pare foarte tare un concurs de 270 km, dar 270 km pe "uscat" in mai sunt.... din alta lume. Abia astept!!! Vai de c**u si muschii nostrii....

are cineva drum prin sibiu si mai are loc de 2 oameni? Eu si un prieten vrem sa participam la concurs si nu avem cu ce ajunge :D Multumim.

Eu merg cu Sorinescu.

Eu trec prin Sibiu si foarte probabil am si loc, doar ca vreau sa plec inapoi duminica la prima ora (cel tarziu 6 dimineata). Mai vb pe privat.

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :-W

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :-W

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :))

Corect. Avand in vedere ca vor fi putini participanti, ar trebui sa stim exact ce cantitate si ce tip de suplimente o sa gasim la fiecare CP. Este foarte utila aceasta informatie.

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :))

Corect. Avand in vedere ca vor fi putini participanti, ar trebui sa stim exact ce cantitate si ce tip de suplimente o sa gasim la fiecare CP. Este foarte utila aceasta informatie.

plecam doi din Sfantu Gheorghe, cu o masina. Pentru reducerea costurilor de transport suntem dispusi sa o luam si prin Sibiu si prin Sighisoara-Cluj Napoca. Putem lua inca o echipa, ne intoarcem in cursul zilei de duminica, nu ne vom grabi sa plecam la prima ora.

plecam doi din Sfantu Gheorghe, cu o masina. Pentru reducerea costurilor de transport suntem dispusi sa o luam si prin Sibiu si prin Sighisoara-Cluj Napoca. Putem lua inca o echipa, ne intoarcem in cursul zilei de duminica, nu ne vom grabi sa plecam la prima ora.

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :)

La CP4 vom asigura pe langa suplimentele obisnuite si mancare gatita (pulpa de pui, cartofi, salata), iar la CP9 si sandvisuri. La celelalte puncte de control (exceptie facand CP1 si CP12) veti gasi urmatoarele alimente: biscuiti, ciocolata, fructe uscate, fructe – banane, portocale si bauturi (apa, energizante si izotonice). E ok?

MRMBC.tibi, cred ca ar fi util sa stim la ce sa ne asteptam de la punctele de alimentare. Nu cred ca isi doreste nimeni ca sa care banane sute de km doar ca sa le vada prezente si la punctele de alimentare :)

La CP4 vom asigura pe langa suplimentele obisnuite si mancare gatita (pulpa de pui, cartofi, salata), iar la CP9 si sandvisuri. La celelalte puncte de control (exceptie facand CP1 si CP12) veti gasi urmatoarele alimente: biscuiti, ciocolata, fructe uscate, fructe – banane, portocale si bauturi (apa, energizante si izotonice). E ok?

Se pare ca sunteti ... Ospatar avem ?

Nu stiu cum se procedeaza... dar astia care venim mai tarziu la CP, suntem siguri ca mai prindem banane (de exemplu) ?

Se poate face o lista de produse disponibile la fiecare echipa si ei sa decida la ce CP sa le gaseasca (in pachet dedicat echipei) ? Nu cred ca vor fi mai mult de 20-25 de echipe.

Propunerea mea pare mai simpla decat povestea cu mancarea gatita. :)

Se pare ca sunteti ... Ospatar avem ?

Nu stiu cum se procedeaza... dar astia care venim mai tarziu la CP, suntem siguri ca mai prindem banane (de exemplu) ?

Se poate face o lista de produse disponibile la fiecare echipa si ei sa decida la ce CP sa le gaseasca (in pachet dedicat echipei) ? Nu cred ca vor fi mai mult de 20-25 de echipe.

Propunerea mea pare mai simpla decat povestea cu mancarea gatita. :)

Merci de raspuns. Suna foarte bine. Eu aveam impresia ca sunt doar doua puncte de alimentare (cele 2 cu limitele de timp) dar din ce ai scris acum inteleg ca sunt mai multe. Practic in fiecare CP vom gasii cate ceva dar minim apa ? Desigur, exceptand CP1 si CP12 asa cum deja ai specificat, sau si acolo este apa ?

Observ ca o mare parte din banii de inscriere ii veti baga in suport pe traseu, ceea ce eu unul apreciez :)

Merci de raspuns. Suna foarte bine. Eu aveam impresia ca sunt doar doua puncte de alimentare (cele 2 cu limitele de timp) dar din ce ai scris acum inteleg ca sunt mai multe. Practic in fiecare CP vom gasii cate ceva dar minim apa ? Desigur, exceptand CP1 si CP12 asa cum deja ai specificat, sau si acolo este apa ?

Observ ca o mare parte din banii de inscriere ii veti baga in suport pe traseu, ceea ce eu unul apreciez :)

Constat cu surprindere ca startul s-a mutat la ora 4:30, se pare ca nu prea s-a tinut cont de parerile celor care au postat aici. Stiu ca organizatorul are dreptul sa modifice regulamentul, dar nu inteleg de ce s-au mai cerut alte pareri ... poate imi spune cineva care e logica sau dedesubtul acestei schimbari.

Nu mi-o luati in nume de rau, dar putem sa ne mai asteptam si la alte modificari ?

Eventual un balon urias in aer la CP9 sa se gaseasca de la distanta!;-)))

Unii vor startul la ora 3, altii la 4 sau 5. Unii prefera 1-2 ore de somn in plus, altii sa ajunga si la concert… Cred ca indiferent la ce ora am pune startul, tot ar fi nemultumiti (de exemplu, am primit o solicitare de a pune startul la ora 8).

Am decis sa fie 4:30 pur si simplu in urma reanalizarii conditiilor de pe traseu!

Asa e, ai dreptate Tibi, nemultumiti vor fi intotdeauna. Succes la organizare in continuare !

Salut,

Am ramas fara echipa (prietenul meu a avut niste probleme). Doresc sa particip neaparat la IBO asa ca acuma imi caut partener.

Hoinarii

@hoinarii, avem un nebun, originar din sf gheorghe, care ar veni din Belgia ptr concurs, nu are partener, daca te intereseazza, detalii pe PM, la tel 0744435295. Trebuie sa ne zici din timp deoarece ii ducem noi de acasa bike-ul.

la CP 9 sa fie muuuulte aripi de pui crocante si nu mai plecam de acolo pana nu furajam magarii.

Am ramas fara echipa (prietenul meu a avut niste probleme). Doresc sa particip neaparat la IBO asa ca acuma imi caut partener.

Poate se razgindeste Elena, o sa fie atunci interesanta cursa si la mixt. Mai ales ca a prins gustul locului I.

Hai ca e bun si 4:30, oricum e limita la 21:30 in Tileagd, asa ca e timp si de ajuns la concert. Ideea e sa apuci sa dormi ceva si sa o tai spre Bucuresti cel tarziu la 6 dimineata. Cu premierea de dimineata, asta e, ghinion... Sa speram ca nu luam premiu :D

Macar daca se poate, tricourile/alte chestii sa se dea fie la inscriere, fie la sosire, sa putem pleca.

Back in bussiness!

Voi face echipa cu Silviu Balan si sper sa supravietuiesc :D

Pe Elena "o pastrez" pentru Preluca si Hercules Maraton.

Hoinarii

Guest
This topic is now closed to further replies.