ovidiu

06.06.2010 - Maraton Saint George

Recommended Posts

Maratonul se va desfasura pe data de 06.06.10.

Site-ul maratonului este inca in contructie dar organizatorul promite ca in 3-4 saptamani va fi finalizat. Organizatorul acestui concurs este clubul sportiv Jaxtrem.

Sigla competitiei:

Imagine postată

Saint George se spune acum?;) Bilingv RO-EN? E aproape de mine deci...nu am voie sa ratez evenimentul :)

judecand dupa logo, pe undeva pe la Loch Ness...

Pentru iubitorii de arta, nu uitati sa va fotografiati cu Nessie infipta intro teava chiar in mijlocul orasului.

[ATTACH=CONFIG]18377[/ATTACH]

Traseul va fi in muntii Baraoltului (in jurul traseului alpinsport mtb marathon si maratonul Sfantu Gheorghe 2008) sper ca site-ul va fi finalizat in curand si 99% ca startul se va da din centrul orasului. Mai revin cu informatii...

Sa speram ca o sa avem si niste curcan fript la sfirsit d econcurs,in onoarea dragului nostru statuie al Sfantului Gheorghe,iar in privinta traseului sa nu aveti grija,zic eu c ao sa fie demential(sa speram)!!!!;-)

Design reusit la "logo-ului". Cei care vor participa la acest maraton poate vor primi si un tricou (culori diferentiate intre ture lung/scurt) cu acest logo.

Mult succes in organizare !

Saint George se spune acum?:D Bilingv RO-EN? E aproape de mine deci...nu am voie sa ratez evenimentul ;)

George e nume englezesc. Anglia chiar a avut cativa regi cu acest nume ;)

George e nume englezesc. Anglia chiar a avut cativa regi cu acest nume :D

De ce sa fie englezesc? Tot asa-i si-n franceza...

Pe mine ma mira de ce nu intreaba nimeni despre informatii mai concrete. Maratonul "bate la usa"...

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:41 ----------

Design reusit la "logo-ului". Cei care vor participa la acest maraton poate vor primi si un tricou (culori diferentiate intre ture lung/scurt) cu acest logo.

Mult succes in organizare !

Iar la anul poate primim dulapuri in care sa punem tricourile adunate pe la concursuri...

Totusi ,care e traseul,care e siteul,unde gasim informatiile detaliate despre aceasta cursa.?

Subscriu, daca vreti sa atrageti lume, care de obicei isi face planurile pentru o luna in avans n-ar strica sa puneti niste informatii :). Acun nu situ cui ma adresez pentru ca nu pare sa fie vreun organizator pe threadul asta :D

Am vorbit co organizatorul, in curind se va afisa traseul si toate informatiile in legatura cu concursul.

Se mai tine pe data de 06.06 - pt ca deja exista o alta competitie de traditie in aceiasi data - Cupa Concordia - Lugoj. Daca nu oferiti informatii mai repede o sa ne reorientam spre Lugoj (chiar daca e mult mai departe de Estul tarii.)

Eu sper sa se afiseze trackul GPS saptamana viitoare,de restul nu stiu.Revin cu detalii.Traseul o sa fie tare,(:-)))) ),de

50 si 25 km,avand de toate,numai vremea sa tina cu noi!

La cat a plouat in ultima vreme ar fi cazul sa avem si weekend-uri cu soare.

Edited by gillio

50 si 25 ... hmm... seamănă cu cel de l-am avut la Alpinsport?

..eu am mai fost la un Maraton MTB la Sfantu' ,parca in 2008, si a fost superb - traseul se desfasoara la vest de oras prin paduri si poieni, e unul mediu ca dificultate; atunci a fost doar o tura , ceva la vreo 45 de km - pe mine m-a rupt, desi nu avea o diferenta de nivel semnificativa - ceva gen 1300-1400 m; daca are vreo legatura cu maratonul acesta atunci sigur merita, mai ales ca e in "raza" Bucurestiului - se ajunge usor; voi fi prezent doar in caz de vreme buna, neavind echipare de "namol" :-) ...

a!... la ei in oras tura scurta e pentru copii, sau cei care merg in premiera la un maraton MTB.. etc :-))

50 si 25 ... hmm... seamănă cu cel de l-am avut la Alpinsport?

Nu seamana ptr ca startul va fi la centrul orasului :-) mai revenim cu informatii cat mai repede, primele detalii a concursului va aparea la site-ul www.jackosport.ro, inca nu e nimic afisat dar pe inceputul saptamanii viitoare va fi mai bogat! Va cerem scuze pentru intarziere dar va rog sa fiti cu rabdare!

O sa fie traseul divers de cei de la Alpinsport,si nici traseul scurt nu e una usoara ;-))),e una medie,o sa aveti de toate...urcari,coborari spectaculoase,drumuri forestiere,treceri de piriurinu asa de multe ca in toamna,nu ne ducem in partea aceea).Deci merita ambele trasee,numa vremea sa tina cu noi.