ovidiu

06.06.2010 - Maraton Saint George

Recommended Posts

traseul si informatiile se va anunta cu o zi inainte de concurs.si sa vezi organizare

Doar cu o zi inainte de concurs? Ce surprize ne pregatiti?

Baiatul e cam ironic,dar asta e.Eu sepr sa se afiseze cat mai multetalii pe site.Asta se intimpla cind suntem campioni la tastatura,din pacate,nu inteleg cine nu poate sa faca un bine,rau de ce face?

vroiam sa spun ca nu mai e mult pina la concurs si inca nu stim nimic.nu vreau sa dezinformez pe nimeni.Doamne fereste.

Baiatul e cam ironic,dar asta e.Eu sepr sa se afiseze cat mai multetalii pe site.Asta se intimpla cind suntem campioni la tastatura,din pacate,nu inteleg cine nu poate sa faca un bine,rau de ce face?

Am un gust amar al ultimelor 2 competitii la care am participat in ultimele 2 saptamani.

Faptul ca traseul este anuntat cu 1 zi inainte de concurs mi de pare un - (minus) de nota zece.

Nu cred ca e nimeni ironic solicitand informatii exacte inainte de competitie.

La o competitie de curand s-a calculat diferenta de nivel de 410 metrii cu rigla, jos e 300 sus e 710 , in total au fost minim 1200 la tura scurta.

Nu te supara pe mine dar nu mai vreau, eu si prietenii mei, sa mai participam la maratoane EXTREME, sa aflam pe traseu la ce ne-am inhamat.

Viorele si gillio, sasapreda era ironic (asa ceva nu se spune nici macar in gluma), sau poate putin frustrat . Eu personal am avertizat moderatorii sa stearga postul lui sasapreda, ca sa nu se interpreteze gresit ce a spus. Cred ca aveti suficienta minte ca sa va dati seama ca a glumit.

El o fi glumit, dar organizatorii intr-adevar nu au spus nimic de traseu, iar site-ul nu contine nici o informatie in afara de data concursului.

Sambata la Targu Secuiesc imparteau fluturasi ca sa mergem si la "Szent Gyorgy" insa tot fara detalii de organizare/traseu/inscrieri.....

Chiar ar fi timpul sa dea niste informatii

traseul e ca la masa critica, cel din fata stabileste.:D

Domnilor eu m-am referit la faptul ca ar fi cazul si timpul la niste detalii despre concurs.Dupa parerea mea organizatorii sunt intirziati sau indiferenti.Concursul asta ar fi primul meu concurs si sint nerabdator.

In opinia mea, insistati cam mult.

Un organizator serios ar fi dat detalii, pana acum.

In numele organizatorului:

Mii de scuze de la toata lumea pt. eventualele lipse de informatii si pt. intarziere. E prima noastra organizare de acest nivel si ca la orice inceput sunt multe lucruri necalculate si grele rezolvat, dar cu ajutorul prietenilor mei de la clubul sportiv JAXTREM, proaspat infiintat, vom rezolva. Maratonul o sa fie tinut, lucram zi si noapte ca totul sa fie cat mai pe placul vostru. Traseul va fi super, dupa cum deja ati aflat de la cel care l-a ales, inteleg prin asta partea pe teren, dar si pe asfalt o sa aveti surprize, o sa aveti ocazia de a trece langa statuia municipiului Sf. Gheorghe, spus de voi "Loch Ness"atat de admirat de voi. In momentul respectiv monstrul o sa fie adormit, dar dupa intrarea in padure poate o sa aveti in subconstient "daca cumva apare undeva Loch Ness".

Va asteptam cu drag,

Jacko

revin imediat cu traseul

Am un gust amar al ultimelor 2 competitii la care am participat in ultimele 2 saptamani.

Nu te supara pe mine dar nu mai vreau, eu si prietenii mei, sa mai participam la maratoane EXTREME, sa aflam pe traseu la ce ne-am inhamat.

Wow! Se pare ca vom avea(hali) ceva portii de gulas in plus...

Daca tot nu stim exact despre ce va fi vorba macar sa nu birfim anticipat. Nici un concurs nu are legatura cu altul.

Sa nu mai zic ca toti, indiferent de experienta si virsta, mai avem ceva mamaliga de mincat in sportul asta, inclusiv...

o sa aveti surprize,

Asta poate parea naspa.

Din tot mesajul, asta am inteles. Ma duc sa mananc mamaliga.

Traseu lunga are 42.6km, mai multe detalii aici

Imagine postată

By jancsika at 2010-05-24

Traseu scurta are 26.7km, mai multe detalii aici

Imagine postată

By jancsika at 2010-05-24

Taxa de inscriere: 35 RON

Fiecare concurent inscris va primi tricou cu logoul zis de voi Loch Ness, un hot dog si posibil o diploma de participare.

Revin cu informatii in parcursul saptamanii.

Edited by koboldjanos

Traseul poate ridica probleme (noroi, traversari de ape, etc.) in cazul in care vor cadea precipitatii?

In cazul precipitatiilor se pot ivi probleme minore, ca si la alte concursuri.

Taxa de inscriere: 35 RON

Fiecare concurent inscris va primi tricou cu logoul zis de voi Loch Ness, un hot dog si posibil o diploma de participare.

Iar Karyll poate primi suplimentar un tricou gratis, editie speciala, scutire de taxa, pentru poanta cu Loch Ness...

Iar Karyll poate primi suplimentar un tricou gratis, editie speciala, scutire de taxa, pentru poanta cu Loch Ness...

subscriu! cea mai buna propunere care am auzit-o pana acum! :D

Scrie pe site ca avem dreptul la spalarea bicicletelor si la dus. Asta inseamna ca organizatorii vor pune la dispozitia concurentilor un furtun si un dus in apropierea startului/ sosirii?

..............................

• primele trei câştigători vor primi medalii şi diplome din fiecare categorie
  • o categoria nu va fi lansată dacă nu sunt cel puţin 3 concurenţi înscrişi
Ce categorii sint? Nu vad nicaieri.

Categoriile sunt:

-masculin:

18>

18-35

35<

-feminin:

OPEN

Site-ul inca nu este gata la 100%, imi cer scuze pentru eventuale lipse si pentru informatii ireale,

Scrie pe site ca avem dreptul la spalarea bicicletelor si la dus. Asta inseamna ca organizatorii vor pune la dispozitia concurentilor un furtun si un dus in apropierea startului/ sosirii?

Numai la spalarea bicicletelor aveti drept. A fost corectat!

Nu am gasit categoriile de varsta ... Sa mai incerc?