ovidiu

06.06.2010 - Maraton Saint George

Recommended Posts

Sunt offtopic, dar nu ma lasa sa postez thread nou in sectiunea asta si am de anuntat ceva triatlon care promite a fi fain si care te lasa sa participi si doar la o singura proba.

Aici mai multe detalii : http://www.faraasfalt.ro/index.html .

P.S. Se poate sterge post-ul asta si muta intr-un thread al sectiunii competitii nationale? Multumesc anticipat.

va ploua in ziua concursului? :D

si nu in ultimul rand, marcajele in ce limba sunt ?

e complicat de ajuns la punctul de Start pentru cei care vin cu masina si nu cunosc orasul?

si nu in ultimul rand, marcajele in ce limba sunt ?

?

In dulcele grai moldovenesc.

e complicat de ajuns la punctul de Start pentru cei care vin cu masina si nu cunosc orasul?

Pentru unii mai greu, pentru unii mai usor, a gasit orbul Braila gasiti si voi centrul orasului.

am fost si eu pe traseu si a fost foarte fain si chiar foarte frumos..a fost prima ocazie cind am mers cu bicla prin padure.sa ne vedem cit mai multi la start.

ce ma sfatuiti e prima mea participare la un astfel de concurs.

salutare la toti

MARATONUL SE MAI TINE ,STIE CAREVA????

PENTRU CA LA NR TE TELEFON AFISAT NICI MACAR NU E CONECTAT

VREAU SA STIU SIGUR DACA SE TINE SI CARE STIE VREUN NR DE TELEFON DE LA ORGANIZATOR SA-L SCRIE

Astazi am terminat marcarea traseului scurt 100% si maine terminam cu traseul lung. N-am avut mare probleme cu noroiul, circa 80% a fost uscat, prognoza vremii arata bine ptr duminica deci speram ca Cel de sus sa tina cu noi!

Ieri am fost si eu cu prietenul pe traseu. Nu este uscat de tot, dar este ciclabil. Atentie la coborari! Traseul fiind aprope in intregime in padure sunt unele portiuni, unde umezeala cred ca va ramane. Pe drum ne-am imprietenit cu cainii de la stana. Ne-a luat ceva timp. Daca va dati jos, si mergeti linistit langa bicileta, nu va vor ataca. Ne-am intalnit si cu organizatorii. La ora 19:00 inca erau pe traseu. Am si eu niste fotografii despre traseu http://picasaweb.google.hu/kkisslaci/STGeorgeMarathonRoute?authkey=Gv1sRgCLfF4uqu8qL7mQE# .

Azi e soare !

Buna oameni buni!

Am citit ca startul este pe 6 iunie la ora 10 din centrul orasului!

Se poate da o confirmare pana maine(sambata) dimineata ca si traseul lung este 100% marcat? Doresc sa fac o recunoastere(de data asta buna) si sa nu mai dau de stane sau oameni spanzurati :)

Chiar acuma sunt baietii in padure si finalizeaza traseul lung. Poti sa vii maine linistit ca o sa fie gata 100%.

Din Sibiu nu are nimeni chef sa mearga? Eu inca nu m-am hotarat dar daca merg mai am 2 locuri in masina.

organizatorii sunt cei pe motociclete, nu?

Nu, acestia pregateau traseul pentru un concurs, ce s-a desfasurat pe 30 mai.

Traseul lung e marcat dar inca nu 100% circa 90%, intre 26km si 32km este numai marcat cu "M":

Imagine postată

maine finalizam aceasta sectiune. [Lucram de la ora 9,cred ca in jurul orei 12-13 va fi gata 100% ...]

Cateva poze noi despre traseu si despre marcare:

[de la poza 101/83 pana la 101/101]

http://picasaweb.google.com/koboldjanos/PregatirilePentruConcurs#

Edited by vera
redimensionare foto

Azi am fost pe traseul scurt si era destul de uscat,daca nu mai ploua mult,o sa fie foarte fain,sunt unele portiuni scurte cu noroi,dar daca bate vintul cum a batut azi,nu o sa avem probleme.

Se anunta si o tombola,si premii destul de consistente,din cite am auzit de la organizatori.

Sa speram ca vremea va tine cu noi,maine va mai anuntam in leg. cu vremea!

Cine vrea sa faca o recunoastere despre traseu, asteptam maine la ora 9 la locul inscrierii.

da, traseul e ok

precum a zis si jakabtibi sunt zone cu noroi dar nu va faceti -griji- e mai palpitant asa

Edited by maus
lipsea ceva acolo ...-griji?

Si astazi a fost o zi fara ploaie,si nici la noapta nu va ploua dupa prognoza de la tv,asa sa fie!