Genubike

Articole culese din mass-media

Recommended Posts

Intreaga portiune de drum de la Calea Floresti si pana la pasarela de la Polus e zona periculoasa unde de-a lungul timpului au avut loc numeroase accidente. Ca esti pieton, sofer sau biciclist risti destul de mult in zona respectiva. De s-ar baga niste limitatoare de viteza si s-ar pune un semafor unde e Praktikerul poate n-am mai vedea/citi atatea despre accidentele din zona.

Am aruncat un ochi pe comentariile scrise la aceasta stire.

daca prind vreun tembel de 18 ani cu bicicleta prin unirii sau te miri ce impiedicata care mere sa bage ceai la librarie(modelu cu lana multa pe ea si nepieptanata) sau vreum betzic ca imi calca cainele, copilul, rucsacul sau bunica am sa ii fac bicicleta guler. in alta parte nu aveau loc? eu unde ma mai plimb cu familia? prin sufragerie? lasa ca am eu ac de cojocul lor. masina mea e mare si ii plac ghidoanele si castile de biciclist. vreti razboi? o sa aveti si voi si bicicletele voastre cu numere e ele. nu e de ajuns ca trebuie sa luptam pentru fiecare metru de oras cu toti tuciurii si manelistii si prost crescutii. acuma tre sa luptam si cu aia care in loc sa se foloseasca de bicicleta fac parade cu ea si se strang sa protesteze ca nu-s lasati pe holurile maternitatilor si in sala de operatie cu mountin-bike-ul? sa te strangi in palcuri si sa pui numere pe bitigla inseamna ca estii dus. si daca esti dus cum o sa ai grija la copii in unirii? astia cred ca sunt si vegani ....stiti voi ....aia care mananca mancarea animalelor.

... in sala de operatie .....aia care mananca mancarea animalelor....

Si sunt multe asa. In ce tara traim ... vai de capul nostru si al copiilor nostri :(

• Upvote 2

Pai trebuie sa-ti dezvolti capacitatea de a-i ignora.

Oricum, in general n-au tupeu sa-si verse rahatu' din creier decat sub acoperirea anonimitatii - dar chiar si in caz ca isi aduna curajul sa faca asta de fatza cu tine nu e rentabil sa le dai o cheie franceza in dinti, poti intra in alte probleme.

Daca nu-i ignori, atunci trateaza-i cu bunavointa - asta ii debuzoleaza grav :)

• Upvote 1

Unul din lucrurile care m-au socat in ultimii ani in Bucuresti a fost nivelul de rautate pe care l-am vazut la multe persoane in varsta. Il poti observa mai ales in RATB sau in magazine. Parca te astepti la altceva ... este adevarat ca societatea si mai ales statul i-a lovit si umilit intr-una, dar nici asa.

Aveam impresia ca in provincie lucrurile nu stau asa rau, dar se pare ca e o impresie gresita.

Daca nu-i ignori, atunci trateaza-i cu bunavointa - asta ii debuzoleaza grav :)

Aceasta este pe departe cea mai spectatuloasa si eficienta metoda. A fost greu ptr mine la inceput, dar acum este din ce in ce mai motivant.

ete-te-na, zoso intra pe mainstream...Imagine postată

baga un ochi pe trafictube la ce filmulete posteaza, sa vezi in ce hal de agresivitate e.

a devenit brusc amorezat de "decit" 2 roti...

ete-te-na, zoso intra pe mainstream...Imagine postată

baga un ochi pe trafictube la ce filmulete posteaza, sa vezi in ce hal de agresivitate e.

a devenit brusc amorezat de "decit" 2 roti...

daaa , stiu ce face omul :)) , dar sa stii ca merge si cu bicla prin oras. Las' ca e bun cate un post din acesta lansat de persoane cunoscute, ca sa zgandare, sa creeze controverse, etc. , poate se mai desteapta bizonii... ;)

Inca nu e cu biciclisti, dar probabil urmeaza si aia: http://www.adevarul.ro/locale/pitesti/Ursul-atacat-timp-deszapezea-drumul_0_437356681.html Acum ca ursi din Bucegi au fost mutati in Fagaras in zona Vidraru, sa nu ai liniste nici acolo fara masina si hotel. Laudati fie ecologistii aparatori ai ursilor. Si cei care dau legi de platesti o gramada amenda sau intri in puscarie daca omori ursul din autoaparare.