ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Am fost offline doua zile si inca mai avem de lucru. Nu incepeti sa va plangeti ca nu va merg anumite optiuni, inca mai lucram la forum!:-bd

looking good

Am fost offline doua zile si inca mai avem de lucru. Nu incepeti sa va plangeti ca nu va merg anumite optiuni, inca mai lucram la forum!:)

Ok.... Io una am ametit cu atatea modificari in asa scurt timp :)

Astept sa vad configurarea finala (cu o tema mai potrivita logo-ului portocaliu-gri-negru).

Brici merge! Good job!

Foarte rapid si fain IPB-ul asta, imi place.

Am reusit sa-mi pun si avatar, goodie.

Am uitat sa va spun ca avatarurile au fost pierdute pe drum:). va rog sa puneti pozele din nou, ca sa avem un forum frumos:P

Ana, am primit mailul tau dar nu am avut timp sa iti raspuns. Discutam weekendul asta.

Doar doua chestii vreau. Un buton "New Posts" si optiunea "Newest posts first". Sau poate or fi da nu le vad eu:D

In rest e foarte misto, deja am uitat de VBuletin, n-am nici un regret.

Unde pot posta un anunt ? Caut de 30 de minute si nu gasesc sectiunea cu anunturi. Multumesc

Da, opțiunile Find New Posts și Mark All as Read au dispărut (azi dimineață erau).

La import au fost preluate niște câmpuri custom în profil, printre care și sexul, însă câmpul „Gender” încorporat în profilul IPB a rămas nedefinit. Poate faceți o interogare de actualizare pentru toată lumea, ar trebui să fie simplu.

Bazarul va reveni ca un sistem separat, sau ca o categorie pe forum?

Vad ca iar a aparut prostia aia cu voturile fiecarui post.Parca vad cum reapare frenezia aia cu minusuri si plusuri.http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/78.gif

• Upvote 3

Te mananca in partea dorsala neamtule? Daca apare e treaba mea, nu a ta. Daca sunt probleme este din nou treaba mea. Fa trolling prin alte parti, nu aici.

Nu vreau sa mai aud comentarii legate de optiuni. Forumul e activ de 6 ore si deja e plin de bagatori de seama, desi am specificat clar ca inca lucram (no offence guys). Daca mai aud comentarii va pun pe tusa pana cand terminam de implementat toate optiunile, ca sa nu va mai ingrijoreze problemele forumului.

Am uitat sa va spun ca avatarurile au fost pierdute pe drum:). va rog sa puneti pozele din nou, ca sa avem un forum frumos:P

Ana, am primit mailul tau dar nu am avut timp sa iti raspuns. Discutam weekendul asta.

Domn'le, in weekend sunt putin plecata, dar tu scrie ca raspund cand vad. Probabil o sa mai citesc mailul de pe telefon.

Intre timp am trimis si pe PM, ca nu vazusem raspunsul de aici si am banuit ca emailul s-a pierdut pe drumuri. Dar nu-i problema, sunt sigura ca poti sa ignori :-)

• Upvote 1

Bazarul va reveni ca un sistem separat, sau ca o categorie pe forum?

Probabil va fi separat. Nu exista optiune de integrare in IPB.

probabil ca se va rezolva, dar eu cel putin nu primesc notificari subscriptie.

stie cineva unde setez cand intru intr-un topic sa imi sara cum facea inainte la ultima postare necitita? mie de examplu acum dupa modificare imi sare de ficare data cand intru intr-un topic la prima postare din thread.

mersi

Ca să mergi la ultimul post necitit, când cauți topicurile active în ultimele 24 de ore sau topicurile cu mesaje noi de la ultima vizită NU fă click pe titlul topicului, ci pe iconița din stânga lui, cu un fișier cu o săgetuță roșie-portocalie. Titlul topicului te va duce la ultimul mesaj de pe topic, nu la ultimul NECITIT.

Acu e...10:29. Daca in urmatoartele 10-15 min. va apar unele topicuri ca inchise, dati va rog, refresh. Am facut eu o prostioara dar am reparat-o. :P

Tot aiurea se incarca unele topicuri... dureaza cam 10-20 sec pana se deschid.

Suna la provider si cere si tu o conexiune la internet:)

Timpul de incarcare la aceasta pagina este 0.0848

Suna la provider si cere si tu o conexiune la internet:)

Timpul de incarcare la aceasta pagina este 0.0848

Mai exact, ăsta e timpul în care pagina e generată pe server, deci hostingul se mișcă repede. Ce durează mai mult este timpul în care pagina e transferată de pe server pe PC, durată ce depinde în întregime de conexiunea la net (și nu doar de viteză, ci și de latență), la care se adaugă timpul de randare a ei și afișare pe ecran, ce depinde de browser și PC.

Sus, deasupra bannerului cu Univega e ceva de genul:

> Comunitatea biciclistilor din Romania> Forumul regional> Ardeal îţi arată unde eşti ...

Dacă dau click pe > Comunitatea biciclistilor din Romania atunci apare eroarea:

[#103139] You do not have permission to view this forum.

Sus, deasupra bannerului cu Univega e ceva de genul:

> Comunitatea biciclistilor din Romania> Forumul regional> Ardeal îţi arată unde eşti ...

Dacă dau click pe > Comunitatea biciclistilor din Romania atunci apare eroarea:

[#103139] You do not have permission to view this forum.

si eu am patit la fel dar am observat ca nu eram logat.Poate asta este problema si la tine am observat ca site ul nu tine minte remember contul meu.