ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Guest mirceatoma84

se intampla cam des asta cu bazarul. e nevoie sa platim sa stea ONLINE ? sau noi astia care stam pe ciclism doar pt bazar nu contam?

noi astia care stam pe ciclism doar pt bazar nu contam?

Mare adevar.

A fost o greseala, intelegi? O eroare umana a pus pe butuci bazarul si facem eforturi sa-l repunem pe picioare. In contextul asta, chiar nu cred ca e cazul sa faca urat un user care doar beneficiaza in urma eforturilor noastre si nu contribuie in nici un fel la dezvoltarea comunitatii.

• Upvote 3

... chiar nu cred ca e cazul sa faca urat un user care doar beneficiaza in urma eforturilor noastre si nu contribuie in nici un fel la dezvoltarea comunitatii.

Apreciez curajul ta de a spune asta, asa pe sleau ... ;)
  • Upvote 3

Apreciez curajul ta de a spune asta, asa pe sleau ... ;)

Asa pierd eu in fiecare an titlul de Miss Popularity :P

• Upvote 2

Asa pierd eu in fiecare an titlul de Miss Popularity :P

Atita bai sa fie ... :P
  • Upvote 2

Guest mirceatoma84

incercam sa imi arat dorinta si capacitatea de a platit pt bazar daca de asta este nevoie pt a exista fara aceste "caderi" dar daca singura varianta e sa ma multumesc cu un lucru slab facut doar pt ca e gratis atunci o sa ma limitez la celelalte "bazaruri" de pe alte site-uri. macar ele nu pica. ce a patit site-ul si rubrica vanzari de acum 3-4 ani? :(

anap: ori ai o problema or vreun complex. cand am "facut urat" eu? scuza-ma nu stiam ca trebuie sa pup in fund si sa laud pt un lucru facut mie GRATIS dar SLAB si instabil. am fost deranjat de o problema (eroare sau nu asta e,am inteles) si mi-am exprimat nemultumirea civilizat si fara jigniri. nu iti convine? te simti lezata? inseamna ca nu poti socializa. stii intr-o societate nu toti oamenii gandesc la fel si nu au aceleasi principii.doar bunul simt este comun. bun simt de care eu dispun drept dovada sta faptul ca nu am jignit nici o persoana . sa contribui la dezvoltarea comunitatii? eu momentan participand doar la rubrica bazar consider ca prin simpla mea prezenta pe acest site aduc trafic deci contribui la dezvoltare sa nu mai vorbesc de mass-urile ce le transmit in lista mea de mess unde am peste 3mii de persoane in crestere ++ deci posibil multi utilizatori noi. vrei sa fac mai mult pt acest site? imi pare rau.sunt un simplu utilizator de bazar.cand m-am inregistrat aici nu am citit nici o regula care sa imi interzica sa folosesc DOAR bazarul (desi am cateva posturi si pe forum) si nici nu am gasit vreo regula care sa imi interzica sa imi expun nemultumirile CIVILIZAT. :) sanatate.

• Upvote 3

sa nu mai vorbesc de mass-urile ce le transmit in lista mea de mess unde am peste 3mii de persoane in crestere

La naiba :blink:

Ma bucur nespus ca nu ma ai prin lista.

• Upvote 2

se intampla cam des asta cu bazarul. e nevoie sa platim sa stea ONLINE ? sau noi astia care stam pe ciclism doar pt bazar nu contam?

In momentul in care pui problema asa mi se pare ca raspunsul a fost mult prea diplomat.

daca ti se pare ca "se intampla cam des asta cu bazarul" iti poti posta anunturile pe निषिद्ध si ai rezolvat problema.

Nu este nevoie sa platesti ceva ca sa stea online.

Ultima fraza o poti trece la afirmativ. Voi astia care stati pe ciclism.ro doar pentru bazar nu contati, sunteti egali cu zero, cantitate neglijabila.

Ps: cand vorbesti cu o domnisoara sau o doamna si spui chestia asta:

ori ai o problema or vreun complex

nu poti fi decat un cocalar prost crescut.
  • Upvote 6

Să mă corecteze vreun admin dacă greșesc dar, din câte am văzut, bazarul nu este scopul principal al acestui site; este poate o funcționalitate suplimentară pentru membri, un „bonus”. Ca orice bonus, îl primești gratuit, fără garanții privind continuitatea și fără vreun angajament privind funcțiile disponibile. Așa că, indiferent dacă e slab/instabil sau cel mai bazat bazar online românesc, cât timp există și îl poți folosi gratuit ar trebui să zici „mulțumesc” pentru această facilitate, iar când nu merge nu ai din ce să ridici pretenții de la ceva ce-ți este oferit așa cum e și fără vreo promisiune.

Rubrica de anunțuri/bazar/publicitate/buy&sell nu e o raritate pe forumurile românești, însă accesul la ea variază de la libertate deplină cu moderare extrem de relaxată, la forumuri unde anunțurile sunt tolerate cât timp se încadrează în anumite limite, și mergând până la statutul de acces acordat individual de către administratori ca urmare a activității în restul forumului. Bazarul ciclism.ro e într-o foarte sănătoasă zonă de mijloc, atât ca permisiuni cât și facilități. Dacă oferta de aici nu e potrivită așteptărilor, nu se poate să nu găsești un alt forum potrivit pretențiilor tale.

Motivarea cu adusul traficului mi se pare amuzantă, cât timp și tu te folosești de vizibilitatea acestui site ce te ajută să-ți promovezi anunțurile mai bine. Nu pot să cred că faci o favoare cuiva pentru că-ți plasezi anunțurile aici, dacă ar exista vreo alternativă cel puțin la fel de bună.

Vrei să fii de ajutor? Ai răbdare și tact, sunt cel puțin doi oameni care-și bat capul să rezolve problema creată accidental. Cu cât sunt mai mult agasați cu întrebări, cu atât va dura mai mult până rezolvă problema.

Pe de altă parte, vorbind la modul general, mereu sunt luat prin surprindere de viteza și tupeul cu care sar bișnițarii forumurilor de câte ori li se strică sau li se ia jucăria, intenționat sau accidental. (Probabil de-aia nu-s un bișnițar de succes... Ghinionul meu.) Prin unele părți, cu ocazia asta constată și că statutul de membru al forumului este un privilegiu, nu un drept, iar privilegiile pot fi revocate arbitrar de către administratori. :)

• Upvote 3

Să mă corecteze vreun admin dacă greșesc dar, din câte am văzut, bazarul nu este scopul principal al acestui site...

Perfect de acord. Pentru anunturi exista site-uri de profil,

• Upvote 2

Guest mirceatoma84

In momentul in care pui problema asa mi se pare ca raspunsul a fost mult prea diplomat.

daca ti se pare ca "se intampla cam des asta cu bazarul" iti poti posta anunturile pe निषिद्ध si ai rezolvat problema.

Nu este nevoie sa platesti ceva ca sa stea online.

Ultima fraza o poti trece la afirmativ. Voi astia care stati pe ciclism.ro doar pentru bazar nu contati, sunteti egali cu zero, cantitate neglijabila.

Ps: cand vorbesti cu o domnisoara sau o doamna si spui chestia asta:

nu poti fi decat un cocalar prost crescut.

1: okazii pica mai des decat voi,recent au avut un picaj de toata jena cand s-au pierdut calificative si mii de anunturi poastate cu poze si tot tacamul.

2: pacat ca suntem egali cu zero si pacat ca vine afirmatia asta de la un admin.

3: pacat ca prin ""cocalar prost crescut"",prin aceasta afirmatie total deplasata si jignitoare ai demonstrat nu numai ca nu iti meriti statutul de admin(teoretic adminul trebuie sa fie un exemplu..dar hei! vise..) dar si ca esti la un nivel mult prea jos pt mine ca sa ma pot cobori sa iti vorbesc asemanator.numai bine. :)

• Upvote 3

La naiba :blink:

Ma bucur nespus ca nu ma ai prin lista.

Este o minciunica... in lista nu intra mai mult de 1000 persoane. Stiu sigur asta... :)

... bazarul nu este scopul principal al acestui site; este poate o funcționalitate suplimentară pentru membri, un „bonus”.

De ani de zile "predic" asta; intre timp si unuii dintre cei care m-au "judecat aspru" pentru aceste predici si-au schimbat parerea.

Voi astia care stati pe ciclism.ro doar pentru bazar nu contati, sunteti egali cu zero, cantitate neglijabila.

Subscriu
  • Upvote 3

Ce ma bucur ca nu fac parte din lista aia cu ID-ul la vedere pentru diversi.

• Upvote 3

[quote nu poti fi decat un cocalar prost crescut.

Si uite-asa, din cauza unui administrator suparat pe sine insusi, cercul restrans al ciclistilor are toate sansele sa-si pastreze aria.

Astea nu-s cuvinte ce pot fi folosite de catre un om educat pe un forum care se desfasoara in spatiul public, mai ales daca omul ala este intre cei care coordoneaza acel forum.

Au exprimat si alte persoane din grupul moderatorilor pareri impotriva unor afirmatii, numai ca n-au folosit niciodata jigniri gratuite.

Numai ca la "ovidiu" atitudinea asta de superioritate si dispret a aparut si cu alte ocazii, ne-am cam prins cu cine avem de-a face...

Propun ca la inscrierea pe forum fiecare cerere sa fie analizata minutios si sa nu mai fie primiti decat ciclistii cu cel putin 500 km rulati pe saptamana si care dovedesc faptul ca au participat la minimum 15 competitii, ori daca au organizat macar o competitie de ciclism.

Iar cei care s-au strecurat fara indeplinirea acestor conditii sa fie urgent exclusi.

In acest fel, precum si prin folosirea substantivelor si a epitetelor ca cel din quote, comunitatea ciclistilor va fi scuturata de uscaturi si-si va pastra puritatea. Putini, dar buni !

• Upvote 3

maestre crocko

Un barbat care se ia de o femeie si o jigneste, chiar si pe un forum, nu poate fi tratat cu indulgenta.

Am si eu pacatele mele, uneori sunt mai impulsiv si fac alergie la prostie.

By the way: nu inteleg de ce te agiti asa la o afirmatie relativ pasnica. Cocalar prost crescut nu este o injuratura, este o caracterizare care a venit in urma unui limbaj pe care eu il consider incorect.

• Upvote 2

Guest mirceatoma84

nu a zis nimeni ca ai injurat ci JIGNIT. e o diferenta. dar nu ma astept ca un om cu un astfel de limbaj sa inteleaga diferenta. cum de altfel a afirma despre o femeie ca are o problema si ca e complexata nu inseamna ca o jignesti. toti oamenii au complexe (de ex tu cel de superioritate) si probleme. :) numa bine va doresc.

• Upvote 2

Ovidiu > Nimeni n-a inteles ca de fapt tu ti-ai dorit de ziua ta un ciclism.ro fara bazar si ai avut grija asa sa fie Imagine postată

Celor care vor bazarul functional cat mai repede le sugerez sa aiba rabdare ca n-o sa dureze foarte mult, iar cei care vor sa urmareasca forumul si bazarul neautentificati, pot continua balacareala de aici. Dar, daca mai stau si citesc multe inutilitati aici s-ar putea sa imi planific pentru diseara o bauta in cinstea stimabililor sarbatoriti de azi.

• Upvote 2

. Așa că, indiferent dacă e slab/instabil sau cel mai bazat bazar online românesc, cât timp există și îl poți folosi gratuit ar trebui să zici „mulțumesc” pentru această facilitate, iar când nu merge nu ai din ce să ridici pretenții de la ceva ce-ți este oferit așa cum e și fără vreo promisiune.

Pe de altă parte, vorbind la modul general, mereu sunt luat prin surprindere de viteza și tupeul cu care sar bișnițarii forumurilor de câte ori li se strică sau li se ia jucăria, intenționat sau accidental. (Probabil de-aia nu-s un bișnițar de succes... Ghinionul meu.) Prin unele părți, cu ocazia asta constată și că statutul de membru al forumului este un privilegiu, nu un drept, iar privilegiile pot fi revocate arbitrar de către administratori. :)

Amin! Si la primul paragraf, si la al doilea!

• Upvote 1