ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Am dat drumul la noul marketplace. Mai lucram la el dar in acest moment este functional.

Salut, cum se poate accesa noul marketplace?

Primesc acest mesaj:

"A aparut o eroare

Ne pare rau, a aparut o eroare. Daca nu sunteti sigur cu privire la modul de a utiliza o facilitate, sau nu stiti de ce ati primit acest mesaj de eroare, incercati sa cautati prin fisiere de ajutor pentru mai multe informatii.

You Do not Have Access to MarketPlace "

Iar in "fisierele de ajutor", nu gasesc decat asta:

"#

MarketPlace

A complete guide to using IBMafia Marketplace for IPB3

Topic de ajutor: MarketPlace

Text

#

Market Place 2

Description

Topic de ajutor: Market Place 2

Hello "

Era o gluma, mai asteptati putin:)

interesant...imi scrie ca n-am acces! asta e! este cumva o eroare sau?

Aceiasi chestie mi se intampla si mie...

esti rau! caut de vro 2 saptamani deja un trekking la pret decent si pe alte siteuri sunt numa idioti care habar n-au ce-i ala marime de cadru! si de cate ori le rog sa le masoare, le explic pana si cum sa tina ruleta in mana apoi ma ignora si nu vor sa imi zica masura...

E hilar ca de fiecare data cand intru pe site forum/bazar crapa cate ceva.

Baieti in stilul asta o sa pierdeti din fani ;)

Sunt inebunit! Nu mai pot eu de dragul fanilor de bazar.

ia incercati acum.

A mers bine tot timpul de cand ai anuntat la mine.

Sa nu fie probleme de cache sau alte balarii la altii.

Tu esti in alta categorie:), a celor care pot posta deja anunturi (esti vechi pe forum si ai o gramada de posturi). Nu au putut accesa marketplace-ul userii mai noi si cei care au o contributie minora la forumul ciclism.ro

Am precizat deja ca la noul bazar nu vor avea acces decat utilizatorii cu ceva vechime. marketplace-ul este un loc in care Membrii Ciclism.ro isi pot vinde din produse, nu locul in care se vand furaciunile din Germania.

Apropo, aseara a fost spart depozitul celor de la Tusnad Cycling Team. Au fost furate bicicletele si o gramada de componente. Voi pune un anunt in curand cu bicicletele si echiparea lor.

Inca o dovada ca decizia luata de noi a fost buna si ca trebuie sa incercam sa ii executam pe hoti.

Nu au putut accesa marketplace-ul userii mai noi si cei care au o contributie minora la forumul ciclism.ro

Am precizat deja ca la noul bazar nu vor avea acces decat utilizatorii cu ceva vechime.

da, imi place

iti da un sentiment de siguranta

Ce calificative?

tot bazarul vechi este la gunoi. O laum de la capat cu unul nou:)

Eu promit ca voi da calificative bune tuturor persoanelor cu care am facut afaceri bune pana acum.

Topicul ramane deschis pentru probleme forum. Orice alte discutii vor fi sterse.

Referitor la topicul ACESTA, imediat ce le fac bucati/piese, nu mai sunt necesare acte de provenienta ?

In aceeasi situatie vor fi toti userii care "bat la ochi". Daca le fac bucati si vand cate o componenta pe saptamana, probabil n-or sa ne atraga atentia prea usor. De asta sistemul nu e perfect.

Dar, sa ne intoarcem la oalele noastre (probleme forum) si lasati-ne pe noi sa ne facem griji pentru bazargii.

Bai Axe,,eu sunt impresionat ce te fute pe tine grija de ce facem noi, sincer...sunt impresionat.

Am spus ca acest topic ramane deschis pentru cei care au probleme, nu pentru cei care au impresia ca le stiu pe toate.

Marketplace-ul va fi moderat de noi iar cei care sunt nemultumiti pot posta in alta parte sau isi pot achizitiona biciclete/componente direct din magazin.

Am deschis marketplace-ul de 2 ore si deja se trezeste marele axe sa ne dea lectii. Esti obositor, sincer vorbesc!

• Upvote 1

Bai Ovidiu, atunci cum vrei tu...., am crezut ca parerile noastre sunt utile in imbunatatirea forumului !

Ar fi bine daca s-ar gasi o solutie care ar tine cont de punctul 4. din postingul de ier a userului pinarelu.

Chit ca marketplace-ul nu ma intereseaza de loc sau cel mult marginal tin sa mentionez ca apreciez foarte mult aceasta solutie gasita de voi.

Axe? Cine-i Axe ;) ?!?

Tu sti ce inseamna sa muncesti doua zile sa pui ceva la punct, sa incerci sa faci ceva bun si cand crezi ca ai reusit sa vina cineva sa isi dea cu parerea si sa scrie ce ai scris tu?

Asta nu inseamna ca incercam sa puncem ceva la punct impreuna, asta inseamna ca eu vreau sa fac ceva si tu vi sa arati ca esti mai destept.

Crezi ca noi nu stim ca o bicicleta se poate dezasambla? Crezi ca nu stim ca cei care au o bicicleta furata o sa incerce prin diferite metode sa o vanda? Stim si incercam sa le facem viata mai grea. Nu facem asta pentru ca suntem un fel de sfinti, facem asta pentru ca nimanui nu ii place sa ramana fara bicicleta si jegurile care fura nu au ce cauta aici.

Daca aveti ceva de comentat sau daca sesizati ca anumite produse sunt suspecte ne puteti ajuta sa le eliminam trimitand un mesaj privat la un moderator. Asa, cu texte doar ca sa va bagati in seama nu ne ajutati deloc.

• Upvote 1

Incerc sa-mi imaginez ca nu-i usor sa robotesti la un forum dar nici sa vii si sa-mi dai cu bata in dinti asa cum ai facut in postul de mai sus, eu doar incercam sa atrag atentia sa nu luati masuri care nu duc la niciun rezultat pt ca ala o rezolva mai simplu facand bicicleta bucatele. Hai sa incercam impreuna sa gasim masuri cu adevarat eficiente asa cum zicea cineva cu poza cadrului care sa arate seria foarte clar pt ca eventualul pagubit s-o recunoasca.

Daca vrei sa le faci viata grea userilor "dubiosi" trebuie sa pleci urechea si la parerile altora, cu atat mai mult a celor mai trecuti prin viata.

1. Apreciez Ovidiu si stiu ca nu e usor sa instalezi si sa scri cod HTML zilnic. Trebuie sa inteleaga toti asta.

2. In legatura cu anuntul dat de tine in legatura cu actele de provenienta. Eu am act de provenienta doar pt trekking-ul meu BH pe care vreau sa il vand si nu si pt o bicicleta de dama mai veche care tot vreau sa o vand. Vreau sa ma asigur cum sa fac ca sa nu primesc BAN in cazul in care postez ceva in Marketplace(vad ca deja au incepus sa posteze userii). Sa-ti trimit facura?cum sa fac?ca nici nu vreau sa-mi vada toti datele personale si CNP-ul de pe factura. Stima! :)

Doua variante:

1. Folosind un editor foto, pui un label mare colorat peste datele personale.

2. Cand fotografiezi / scanezi factura, pui o bucatica de hartie peste datele personale.

@uriasul12

@toti ceilalti

Atata timp cat aveti de vanzare o bicicleta sau doua nu este nevoie de nici un act de provenienta. Noi discutam aici de utilizatorii care au in "portofoliu" cateva zeci de vanzari si au in posesie alte cateva zeci de biciclete.

Nu le restrictionam nici acestora accesul dar il conditionam (trebuie sa ne arate ca sunt comercianti, ca achizitioneaza respectivele produse cu factura).

Daca un moderator considera ca este necesar un act de provenienta o sa va solicite acest act. Pana atunci puteti posta linistiti produsele pe care le aveti de vanzare

@axe

Poate am exagerat si eu. Eram prins cu marketplace-ul su numai de comentarii nu aveam nevoie.

• Upvote 1