ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Si mie mi se intampla povestea asta, eu folosesc Chrome 12.0.742.100. Caz concret ultimul anunt de vanzari biciclete: http://www.ciclism.ro/forums/index.php/mp/cat/1-vanzari-biciclete/ ce vad eu cand sunt cu pointerul deasupra linkului vezi POZA, daca merg pe link-ul respectiv ajung la pagina Flickr dar cu eroare, link-ul din terminandu-se cu care trebuie indepartat

Aha, deci lipsea o informație esențială: bug-ul se manifestă pe Marketplace, NU pe forum! :D

Intru la bursa, au oamenii pus un link cu poze, apas pe el si imi browserul ma anunta ca pagina nu exista. Ma duc frumos sus in browser, tai tag-ul ala de la finalul URL-ului si merge.

Uite un anunt de la bursa luat la intamplare, cu un link de Flickr, care imi face asa:

http://www.ciclism.ro/forums/index.php/mp/i/4439-mountain-bike/

Aha, pai d'aia nu mi s-a intamplat, ca nu intru pe acolo :P. Si cand ati zis, am crezut ca-i vorba de forum. Pai am sa ma uit sa vad ce se intampla.

Am primit cereri de imprietenire, sunt destul de convins ca am dat "accept", dar totusi nu-i gasesc in lista. Eu apar in listele lor.

La setari e activata optiunea "Arata prieteni la profil" cu aprobare "Enabled only add when I approve them".

Daca ma duc la notificari si dau click pe linkul "Logheaza-te ca sa administrezi lista: http://www.ciclism.r...ist&tab=pending" imi spune "No friends awaiting approval".

Cererile de imprietenire sunt unilaterale. Daca cineva iti cere sa sa te adauge in lista lui nu musai automat este si el adaugat in lista ta.

...zise Alexandru Lapusneanul! :)

Aaa... parca era "neplacuti, da' multi !" .. sau ceva :D

Nu mai vin notificari pe mail de la topicele urmarite, s-a intamplat ceva ?

Cred ca a luat-o razna forumul.

Azi am primit cred ca vreo suta de mailuri de la aceleasi 5 replici.

Unsubscribe nu merge, someone do something!

Notificarile pe mail de la topicele urmarite ajung dupa 2-3 zile !

Da, la fel si pe la mine, la unele topice vin dupa 2, 3 zile, la altele deloc.

Ceva e in neregula clar.

Imi trebuie niste detalii mai concludente de atat ca sa pot sa investighez problema. Daca nu se poate reproduce prin niste pasi clari, n-am cum sa rezolv nimic :blink:

Treaba e cam asa la mine: La acest topic de exemplu sus imi apare ca si cum nu as fi abonat la el, dar daca dau "Watch topic" imi da eroare si imi zice ca sunt deja abonat. Si cu toate astea, de la topicul asta nu primesc nici o notificare pe mail.

La fel la topicul cu Intalnirea Ciclism.ro, nu primesc nimic.

Mai vin mail-uri cu reply-urile de la PLanificator si TDF2011.

Topic-urile pe care ai bifat sa le urmaresti le gasesti aici si tot acolo vezi ce fel de notificare e setata pentru fiecare topic si poti sa o modifici. Tipul de notificare e stabilit in functie de setarile pe care le aveai aici in momentul in care te-ai abonat la acel topic.

De ce nu-mi apare avatarul pe forum? Acolo sus in dreapta, langa "Log Out" imi apare, insa in topic-uri la nici un post de-al meu nu imi apare.

Cea de sus e poza de profil, iar cea din dreptul posturilor e avatarul. Cele doua se seteaza din locuri diferite (dar daca vrei poti pune aceeasi imagine la ambele).

Poza din profil trebuie sa aiba rezolutia de maxim 150x150 pixeli, iar marimea fisierului maxim 50 kB.

Poza de la avatar trebuie sa aiba rezolutia de maxim 100x100 pixeli, iar marimea fisierului maxim 100 kB.

Cand incerc sa fac click pe iconita cu numarul de mesaje private [1] imi apare un mesaj de eroare [2] cum ca nu am acces la folosirea mesageriei private. Mi se intampla doar mie sau si altii au aceasta problema?

[1]

Imagine postată

[2]

Imagine postată