ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Merci:) atunci cei care au punctele acelea pozitive? alea simbolizeaza cat de 'bun' esti pe forum? Au legatura cu 'Marketplace'?

Alea sunt "puncte de reputatie" in general, pe forum :). Indica aprecierea reciproca.

Ti-a placut ce a scris un membru? atunci poti sa apesi butonul verde cu sageata in sus "vote this post up".

Ma gandeam la asa ceva, dar nu gaseam butonul

Apropo de buguri:

Imagine postată

...nu este un bug, memoria ram îţi joacă feste. După reîmprospătarea paginii, avatarul userului se încarcă.

Clear cookies și login din nou... Și nu uita de www. în față.

n-a mers :(

E "decât" un bug IP.Board.

Și mie mi se mai întâmplă să văd postări ca "vizitator" (am forumul în română)ale unor useri pe care-i recunosc după avatar.

Se întâmplă atât acasă cât și la birou (macos în ambele locuri; Safari sau Firefox sau Opera...)

me nat love gugăl.

bicoz.

Imagine postată

p.s. nu văz poza din postul tău, da' uite, am dădut clic dreapta cu "chistolu" cu amnar ș-am putut să observ că cromu' e mășin gan. Da' nu-i totu' doar viteza ;)

• Upvote 1

me nat love gugăl.

bicoz.

Iuz Airon!

Lau risars fast brausing

Contul de guest apare ca un feature, dupa caz bug, cand nu te identifica prin IP sau device ca fiind utilizatorul autentic.

Mi s-a intamplat ca vad ca sistemul asta implementat si de FB apare in timpul calificarii unui device sau nou IP de portofoliu.

Odata calificat sau intrat in lista domestica el nu mai genereaza situatii cand apari ca guest.

Deci poate fi si, si.

Variațiuni ale WebKit:

• Chromium: Chrome (cu customizări Google), Comodo Dragon, SRWare Iron, RockMelt;
  • Kindle experimental browser
  • Safari
  • webOS
  • etc.
Dacă-ți place motorul dar nu te coafează Big Brother Google, treci frumos pe SRWare Iron (cel mai apropiat, dar „curat”) sau RockMelt.

Eu de azi nu mai pot accesa site-ul pe mobil ( Windows Phone 7.5). Imi da oroarea aia cu 403 acces forbiden. Si fara reply sa resetez prajiturile ca nu are :(

Nu spun specific pentru Windows, dar poti incerca sa inchizi aplicatia si sa o redeschizi. Daca nu iese cu succes, incearca si cu telefonul.

Nu spun specific pentru Windows, dar poti incerca sa inchizi aplicatia si sa o redeschizi. Daca nu iese cu succes, incearca si cu telefonul.

Pai e vorba de mobil Ana. Am un telefon mobil cu Windows Phone 7.5 ca sistem de operare si accesam site-ul din browser (I.E.). Fac asta de 2 ani cu acest telefon. De ieri nu mai vrea nici sa-l bati :(

Ai încercat cele de mai sus? Bănuiesc că și acolo poți să închizi o aplicație, ca pe orice alt smartphone și că are și un mod să închizi telefonul și să-l redeschizi.

Nu prea inteleg

Si fara reply sa resetez prajiturile ca nu are :(

Nu are cookie-uri sau nu are reset?

Poti sterge cookie-urile cu un bookmarklet: http://ostermiller.org/bookmarklets/cookies.html . Pui link-ul cu 'Clear cookies' la bookmarks, apoi accesezi ciclism.ro si dai click pe bookmark.

Alternativ, poti da "copy link" la acel link, apoi pe pagina cu ciclism ii dai paste in URL si "Go", sau enter...

Ai încercat cele de mai sus? Bănuiesc că și acolo poți să închizi o aplicație, ca pe orice alt smartphone și că are și un mod să închizi telefonul și să-l redeschizi.

Le-am incercat pe toate. Nu mai vrea nici de draci in browser. Am trecut la folosirea IPBoard pt. Windows Phone care merge ok, dar nu-mi place :(

Dupa o perioada de pauza am revenit pe forum si din pacate doar primul tab (forumuri) din pagina principala merge, restul deloc: membri, calendar, marketplace, feedback; la fel si cu profilul meu, oricare tab apasat se lasa cu o pagina alba. De ce se intimpla asta, s-au facut modificari la forum si eu nu mai am setat ceva corect? Multumesc.

Verifica daca ai timezone-ul corect la MySettings - GMT+2 (adica la mine apare ora corect).

La mine e așa de când s-a schimbat ora în primăvară. Și e setat pe +2