ovidiu

Probleme forum Ciclism.ro

Recommended Posts

Tot incerc sa gasesc butonul de "Like" pentru post-uri de cand sunt pe forum, dar nu reusesc sa il gasesc... Vad "0" sau alte cifre sau numere in dreptul unor posturi si ma gandesc ca e un fel de "Like". Ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi cum pot aprecia un post? Sau e necesara o anumita vechime ca membru al acestui forum pentru asta? Daca spun prostii, va rog sa ma iertati :)

Tot incerc sa gasesc butonul de "Like" pentru post-uri de cand sunt pe forum, dar nu reusesc sa il gasesc... Vad "0" sau alte cifre sau numere in dreptul unor posturi si ma gandesc ca e un fel de "Like". Ma puteti ajuta si pe mine spunandu-mi cum pot aprecia un post? Sau e necesara o anumita vechime ca membru al acestui forum pentru asta? Daca spun prostii, va rog sa ma iertati :)

Ar trebuii sa-ti apara o sageata verde orientata in sus. (http://imageshack.us/photo/my-images/163/frtitludg.png/)

Sau e necesara o anumita vechime ca membru al acestui forum pentru asta? Daca spun prostii, va rog sa ma iertati :)

Nu spui prostii, nu gasesc acuma pe unde e scris, dar cred ca e aceiasi regula ca si cu postarea pe MarketPlace, tre' sa ai minim 100 posturi si sa fii membru de minim 100 zile.

Ma gandeam eu ca are legatura cu "prestigiul" sau "vechimea". Multumesc :D

me nat love gugăl.

bicoz.

Imagine postată

p.s. nu văz poza din postul tău, da' uite, am dădut clic dreapta cu "chistolu" cu amnar ș-am putut să observ că cromu' e mășin gan. Da' nu-i totu' doar viteza ;)

Buna asta.

Lectura suplimentara pe subiect:

https://duckduckgo.com/privacy.html

http://donttrack.us/

http://dontbubble.us/

Alternativa de motor de cautare: https://duckduckgo.com/

Afirmatie: "DAR VAI, GOOGLE IMI DA CELE MAI BUNE REZULTATE LA CAUTARI"

Raspuns: "Nu ai inteles nimic. Ai 2. Stai jos."

In alta ordine de idei, am dezactivat AdBlock Plus pe ciclism.ro si acum imi merg marketplace/search/recent, dar se misca fix ca un posterior imbazonat si transpirat. Cred ca azvarl cu ADBPu' pe geam, dar dupa aia cand intru pe mail-ul de yahoo si vad reclamele la iForex e posibil sa azvarl calculatorul cu totul.

Are cineva o solutie?

In alta ordine de idei, am dezactivat AdBlock Plus pe ciclism.ro si acum imi merg marketplace/search/recent, dar se misca fix ca un posterior imbazonat si transpirat. Cred ca azvarl cu ADBPu' pe geam, dar dupa aia cand intru pe mail-ul de yahoo si vad reclamele la iForex e posibil sa azvarl calculatorul cu totul.

Are cineva o solutie?

Scuze, s-a rezolvat de la sine. Cred ca a fost o problema de conexiune si a coincis cu dezactivarea ADBP.

Nu stiu cati dintre voi au inceput sa foloseasca Windows 8. Personal am RTM de 1 luna si deja il folosesc. Am foarte mari problem cu editorul, cand vreau sa scriu. Nu merge ENTER, sageti etc etc. Win 8 are IE 10. Sunt nevoit sa intru permanent in modul desktop si sa folosesc chrome cand doresc sa scriu :(

Intr-una din noptile astea voi pune un update la forum, dar cu incompatibilitatea cu Windows 8 nu am ce face sau cum sa o testez. A fost deja pus in vanzare? Browserul n-are si un compatibility mode sau ceva?

Intr-una din noptile astea voi pune un update la forum, dar cu incompatibilitatea cu Windows 8 nu am ce face sau cum sa o testez. A fost deja pus in vanzare? Browserul n-are si un compatibility mode sau ceva?

Am scris topicul sa intrebati la IPB. Ca de la ei e buba.

Win 8 se lanseaza pe 26, dar noi in calitate de parteneri MS avem deja acces la versiunea finala de 1 luna.

De ceva vreme, mie nu imi mai merge sa vad "Continutul nou". Cand ma duc la "Vezi continutul nou" imi apare mereu lista goala. E de la mine, sau chiar e o problema?

LE: Am incercat pe Chrome si acolo merge. Cu Firefox, pe 2 calculatoare nu imi apare nimic. Am sters cookie-urile si nimic.

Este de la AdBlock Plus. Dezactiveaza-l pentru ciclism.ro.

• Upvote 1

Tocmai am finalizat un mic upgrade la forum. Vă rog mult să mă anunțați dacă observați vreun comportament mai dubios, imagini diferite, etc.

Păi ...cam multe puncte la reputatia lui Axe... :) <):) Nu o fi de la upgrade? 3:-O

• Upvote 1

Stai că vine primul weekend din decembrie și iar se bușește reputația:)

• Upvote 3

Eu am scris deja odata. Am o mare problema cu tasta ENTER si cu sagetile pe Win 8. Am ajuns sa scriu de pe mobil :(. Este o problema deja cunoscuta a IPB, raportata la MS. Si cei de la MS ne intreapta catre IPB, catre rubrica de buguri.

Si nimic :(

Am ajuns sa imi corectez posturile de pe mobil, sa nu par un handicapat care nu stie de punct si enter. Hilar.

P.S. Scriu asta in ideea ca poate voi puteti pune la alt nivel problema la IPB.

IPB ne va zice așa: softul produs de ei are o listă clară de browsere suportate, sub care oferă garanții de funcționare. Dacă cuiva îi tună să folosească altceva și nu merge, ghinion; nu e bug când ei nu oferă garanții că ar trebui să meargă. Ce te-a mâncat în spate să pui Windows 8, de ce n-ai păstrat 7 măcar ca mașină virtuală dacă nu dual boot? Când te apuci de experimentat, îți asumi niște riscuri că ceva s-ar putea să nu funcționeze...

Mie nu prea imi merge de pe mobil (Galaxy S3), deci varianta mobile. Adica cateodata se incarca, cateodata ramane agatat si nu imi apare nimic. Cand aleg sa vad varianta desktop a siteului, mi se incarca instant. Tind sa cred ca e o problema de la template-ul pentru mobile.

Problema asta apare atât la conectarea 3G cât și prin WiFi de acasă? Nu de alta, da' s-ar putea ca ISP-ul mobil să aibă niște filtre de „optimizare”.

În al doilea rând, nu-mi prea pun speranțe multe în interfața mobilă și abilitatea celor de la IPB de a o optimiza. Pentru asta am instalat atât Tapatalk cât și ForumRunner - poți descărca oricare dintre cele două aplicații din Google Play ca să accesezi forumul ceva mai ușor. E vreun motiv anume pentru care preferi să navighezi de pe mobil prin browser în locul unei aplicații cu o interfață mai bună?

Recomand și eu Tapatalk. Se încărcat mai repede forumul față de versiunea din browser.

Ce nu merge la ciclism.ro când folosești Tapatalk e ca nu-ți atașează semnătura, dar nu e nici o problemă.

Dacă mai folosește cineva Windows 8 și Internet Explorer 10:

Se pare că e o problemă a editorului de text TinyMCE folosit într-o grămadă de forumuri, bloguri etc. pentru formatarea mai simplă a textului în still what-you-see-is-what-you-get. E încorporat și în forumul acesta, cu butoane de bold, italic, underline, selecție font și mărime, schimbare de culoare, introducere de link, etc.

Ca și consecință a acestui bug, la apăsarea tastei Enter nu introduce un rând nou, iar tastele săgeți nu par să mute cursorul în text.

Urmează să fie publicat un upgrade la forum, și sper să includă și un patch pentru acest bug. Încă nu am informații despre o dată de upgrade sau dacă bug-ul va fi rezolvat cu siguranță :(

Până atunci, există o metodă de ocolire a bug-ului prin dezactivarea editorului TinyMCE. Asta se face prin butonul din stânga sus din cele două bare de butoane de deasupra căsuței de text, cel cu un întrerupător și textul „Toggle editing mode”, lângă guma de șters alb-roșie.

post-5129-0-87668000-1352817666_thumb.pn

Exista vreo limitare intrinseca sau variabila, gestionabila de catre administratori a numarului de participanti ce pot fi adaugati la o conversatie privata?

Cu alte cuvinte, este posibila marirea numarului limita de la 6 la mai multi?

Promit ca nu am de gand sa constitui o organizatie subforumara de provocare a inflatiei punctelor de reputatie si nici evaziune fiscala. Scopul este unul nobil, de imbogatire a patrimoniului national de piese si consumabile de bicicleta.

Numai mie îmi apare așa pagina ciclism.ro ? Browser Opera 12.10, OS Ubuntu 12.04

post-4851-0-61861700-1353151079_thumb.png

Uindoz Eit chiar că-i o glumă :))

Și io tot #4810 văz :P

• Upvote 1